infa.lt

Putino ėjimas „Gazpromu”

Putino ėjimas „Gazpromu”

23 gruodžio
17:24 2022

Kokius apribojimus dujų pirkimui iš „Wintershall” ir OMV nustatė Rusijos valdžios institucijos

Kremlius pakomentavo dekretą, draudžiantį „Gazprom” vykdyti įsipareigojimus Europos partneriams. Kalbama apie bendradarbiavimą su Vokietijos bendrove „Wintershall” ir Austrijos OMV, su kuriomis Rusijos holdingas turi bendras įmones dujų gavybai Jamalo-Neneco autonominiame regione, rašo „Kommersant”.

V. Putinas pasirašė dekretą, kuriuo uždraudė „Gazprom” korporacijai pirkti degalus iš šių bendrovių už didesnę nei nustatyta kaina. Kainą nustatys vyriausybė.

Tuo pat metu apribojimas iš esmės susijęs su dujų tiekimu Vokietijai, pažymėjo naftos ir dujų pramonės analitikas Michailas Krutichinas. Jis aiškina, kad taip yra dėl darbo bendrose įmonėse su europiečiais ypatumų: „Gazprom” perka dujas iš bendrų įmonių partnerių, kad galėtų jas eksportuoti.

Užsienio dalyviai, dalyvaujantys šiose įmonėse, dujas, kurios turi būti eksportuojamos į Vokietiją, laiko savo produktų dalimi. Tačiau schema yra sudėtinga.

Kadangi tik „Gazprom” yra monopolinis dujų eksportuotojas vamzdynais, jis negali tiekti kitiems savininkams priklausančių dujų. Pirmiausia jie turi jas parduoti „Gazpromui”, kuris gali eksportuoti jį kaip savo ir pristatyti ten, kur nori pristatyti Vokietijos partneriai. Jei bus nustatytas toks kainų apribojimas, sumažės šios schemos komercinis veiksmingumas ir Vokietijos partneriams bus sunku dalyvauti bendrose įmonėse.

Šį dekretą galiu vertinti kaip kerštą už Vokietijos vyriausybės veiksmus. Dabar „Gazprom” turės pirkti šias dujas ne eksportui, o vidaus vartojimui. Greičiausiai dėl visų su rusiškais degalais susijusių aplinkybių Vokietijos partneriai norės pasitraukti iš bendrų įmonių. Jos negali vykdyti savo pagrindinės užduoties – tiekti dujų Vokietijai”.

Kremlius atmetė spėliones, kad taip Maskva reaguoja į naujausius Vakarų apribojimus Rusijos energijos tiekimui. Atsakydamas į „Kommersant FM” klausimą, Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė: „Šis sprendimas nėra susijęs su Europos naujovėmis. Iš tikrųjų tai yra atsakas į kelių nedraugiškų šalių veiksmus.

RF vyriausybė per 10 dienų turi priimti sprendimą dėl aukščiausios kainos ribos. Finansų universiteto vyresnysis tyrėjas Stanislavas Mitrachovičius mano, kad apribojimai įvesti ateičiai: „Manau, kad tai simbolinis Rusijos atsakas, parodantis, jog neatmetami didesni žingsniai, įskaitant ir tuos, kurie susiję su tiekimo sustabdymu. Manau, kad tai ženklas, jog galime apriboti dujų pirkimą iš jūsų, tiesą sakant, iš jūsų telkinių Rusijoje.

Prasidėjus kariniams veiksmams Ukrainoje, galimų dujų tiekimo vamzdynais į Europą maršrutų skaičius smarkiai sumažėjo. Dabar kuras į Vakarus tiekiami tik per „Turkish Stream” ir iš dalies per Ukrainą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 90

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Paskutinis    -  2022-12-24, 00:52

    visada juokiasi tas,kieno rankose energetikos koziriai!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...