infa.lt

Žmonės gali atsisakyti Interneto?

Žmonės gali atsisakyti Interneto?

18 gruodžio
12:03 2022

Internetas

Internetas iš pradžių buvo sumanytas kaip laisvas forumas, kuriame galima reikšti bet kokią nuomonę, rašo Sabah. Tačiau pasaulinio žiniatinklio kūrėjai pralaimėjo šį karą technologijų milžinams ir valstybinėms ideologijoms. Todėl žmonės neturi kito pasirinkimo, kaip tik sukilti prieš patį internetą, teigia straipsnio autorius.

Profesorius Gertas Lovinkas (Geert Lovink), vienas iš interneto kūrėjų, pažymėjo, kad pasaulinio žiniatinklio kūrėjai šį projektą numatė kaip decentralizuotą tinklą, kurį remtų piliečiai. Jis pridūrė: „Šį karą pralaimėjome fenomenaliai. Internetas atsidūrė technologijų bendrovių rankose, kurioms labai mažai rūpi asmenų ar visos visuomenės teisės.”

Gertas Lovinkas sako, kad „vadinamoji žodžio laisvė” iš tikrųjų nebeegzistuoja ir turėtume susitaikyti su mintimi, kad interneto amžius vieną dieną gali baigtis.

Laisvė yra ribota

Taip, iš pradžių internetas buvo laisva aplinka, bet dabar jį kontroliuoja technologijų bendrovės ir valstybės. Be to, internetas tapo erdve, kurioje ribojama nuomonės laisvė, o kartais žmonės „užmėtomi akmenimis” dėl žinutės „Twitter” tinkle. Žinoma, yra ir tokių, kurie sako: „Nuomonės laisvė turi turėti ribas”.

Taip pat gali būti, kad problema prasidėjo nuo išmaniųjų telefonų. Jų dėka turime neribotą prieigą prie interneto bet kuriuo metu, tačiau tai valdžios institucijoms tik palengvino piliečių kontrolę.

Lovinko pavyzdys iliustratyvus: „Daugelis jaunų žmonių ne tik kenčia nuo iškreiptos savivertės ir psichologinių sutrikimų, bet tuo pat metu kai kurios svarbiausios smegenų funkcijos dar labiau prastėja. Prastėja trumpalaikė atmintis, o mūsų dėmesys tampa vis labiau fragmentiškas ir nukreiptas labai siaura kryptimi.”

Tai tarsi mokslinės fantastikos filmas!

Taigi, jei žmonės ir toliau bus „varžomi” technologijų bendrovių ir valstybės ideologijų interneto platybėse, netrukus jie taps robotais. Manau, kad šio pavojaus akivaizdoje žmonės sukils prieš patį internetą.

Gerai, bet kas pakeis internetą? Kiek laisva gali būti technologija, kuri pakeis internetą?

Galbūt, net distopinėje ateityje, dėl branduolinių ir/ar klimato katastrofų internetas taps absoliučiu priešu, ir sukilę žmonės daugiau niekada juo nesinaudos. Skamba kaip mokslinės fantastikos filmas, ar ne?

Ar tai nėra įdomesnė tema nei „šešių partijų opozicinė koalicija”? Ar pastebėjote, kad taip įsitraukėme į politiką, jog pamiršome mokslą ir meną.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 234

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. VŽA    -  2022-12-18, 12:48

  Sovietinę TV pakeitė kontroliuojamas internetas, todėl jis veiksnus milijonams. Kad susigaudyti dabartinėje situacijoje, – būtina turėti įgimtą nuovoką, kas aplenkia daugumą. Pavyzdys LR Seimas, kur RINKĖJŲ išrinktieji dirba prieš Lietuvą…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Nepakenktu    -  2022-12-18, 17:39

  ir veidrodyje pavyzdziu paieskoti!

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Vargu ar imanoma,    -  2022-12-18, 17:46

  kad zmogus sukurtu ka nors vardan visu gerio! Beveik visi didieji isradinmai buvo skirti karui,o civiliniam gyvenimui pritaikyti,kai jau tapdavo tam karui per seni. Internetas – ne isimtis.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...