Elonas Muskas užblokavo skelbiančių privačius duomenis žurnalistų „Twitter” paskyras
Ketvirtadienio vakarą „Twitter” vadovas Elonas Muskas gynė savo sprendimą uždrausti platformoje dirbti keliems žinomiems technologijų žurnalistams, tvirtindamas, kad jie pažeidė „Twitter” politiką dėl „doxxing”.
„Jei paskelbsite „dox”, būsite nušalinti”, – pareiškė E. Muskas ginče su žurnalistais „Twitter” tinkle. „Istorijos pabaiga.”
„Doxxing” – tai dalijimasis informacija, pavyzdžiui, adresais, telefono numeriais ir el. pašto adresais internete, siekiant sudaryti sąlygas kitiems asmenims persekioti asmenis, kurių duomenys paviešinti.
Milijardierius ketvirtadienio vakarą staiga sustabdė „The New York Times”, „The Washington Post”, CNN ir kitų leidinių žurnalistų, kurie nušvietė neseniai vykusį Musko ginčą su @elonjet paskyros savininku Jacku Sweeney, paskyras.
Sweeney „Twitter” paskyra, kuri sekė paties Elono Musko privataus lėktuvo judėjimą, buvo užblokuota trečiadienį, nepaisant ankstesnių Musko patikinimų, kad jis nebus uždraustas.
Ketvirtadienį prie jo prisijungė „Times” Ryanas Macas, „Post” Drew Harwellas, „CNN” Donie O’Sullivanas, „The Intercept” Micah Lee, „Mashable” Mattas Binderis ir nepriklausomi žurnalistai Aaronas Ruparas bei Tony Websteris. Politikos komentatoriaus Keitho Olbermanno paskyra taip pat buvo užblokuota.
„Žurnalistams” taikomos tos pačios „doxxing” taisyklės kaip ir visiems kitiems”, – ketvirtadienio vakarą „Twitter” tinkle pareiškė E.Muskas, vėliau pridūręs: „Kritikuoti mane visą dieną yra visiškai normalu, bet mano buvimo vietos realiuoju laiku nuridymas ir pavojaus kėlimas mano šeimai – ne.”
Laikraščio „Washington Post” vykdomoji redaktorė Sally Buzbee pareiškime teigė, kad sprendimas laikinai nušalinti Harwell ir kitus žurnalistus „tiesiogiai kenkia Elono Musko teiginiui, kad jis ketina valdyti „Twitter” kaip platformą, skirtą žodžio laisvei”.
Laikraščio „The New York Times” atstovas spaudai Charlie Stadtlanderis taip pat pasmerkė šiuos nušalinimus kaip „abejotinus ir apgailėtinus”, o „CNN” šį sprendimą pavadino „susirūpinimą keliančiu, bet nestebinančiu”.
Vėlų ketvirtadienio vakarą E. Muskas užsiminė, kad sustabdymai nebus nuolatiniai, ir paskelbė naudotojų apklausą, kurioje klausė, kiek laiko žurnalistai turėtų būti suspenduoti.
Milijardierius jau anksčiau naudojo tą patį metodą, kad nuspręstų, ar atkurti kitas uždraustas paskyras, pavyzdžiui, buvusio prezidento D. Trumpo paskyrą.
Dešiniųjų pažiūrų naudotojai palaikė šį E.Musko žingsnį, teigdami, kad asmens buvimo vietos duomenų realiuoju laiku skelbimas gali kelti realų pavojų jų saugumui.
Kairieji leidiniai pasmerkė, suplakę žodžio laisvę su svetimo žmogaus asmeninių duomenų skelbimu.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
visuomet teisus! Netgi kai neteisus – ziureti pirma punkta!
Apie E. Muską, pagal jo idiotišką reklamą, kur jis žada duoti milijoną, aktorius „Brač” pasakytų: „Anas mani durnu skaitą”…