infa.lt

Bartoševičiaus antrininkas ar…? – Nepilnamečiai skautai galimai buvo verčiami lytiškai santykiauti su vadovu

Bartoševičiaus antrininkas ar…? – Nepilnamečiai skautai galimai buvo verčiami lytiškai santykiauti su vadovu

26 vasario
20:00 2023
Skautai

Skirmanto Malinausko video įrašo kadras

Redakcijos straipsnis

Papildyta žemiau:

Prieš daugiau nei du mėnesius (2022-12-13) LR prokuratūra paskelbė nerimą keliantį pranešimą apie Lietuvos skautų organizacijoje galimai vykdytą nusikalstamą seksualinio pobūdžio veiklą, kur buvęs skautų vadovas įtariamas nepilnamečių vaikų vertimu lytiškai su juo santykiauti.

Visa tai vyko prieš 7 metus. Kiek laiko vyko – prokuratūra nepraneša, apskritai pateikta informacija yra labai apibendrinta ir iš jos mažai ką galima suprasti. :

Jame teigiama, kad prokuratūra gavo trijų (3) pareiškėjų ir jų advokato pareiškimą dėl galimai įvykdytų seksualinio pobūdžio nusikalstamų veikų prieš vaikus, dėl kurių Vilniaus apygardos prokuratūra priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą. 

Tyrimas pradedamas pagal Lietuvos Baudžiamojo kodekso 151 straipsnio 2 dalyje numatytus nusikalstamos veikos požymius  – dėl privertimo lytiškai santykiauti nepilnametį asmenį.

151 straipsnis. Privertimas lytiškai santykiauti

1. Tas, kas grasindamas panaudoti smurtą, panaudodamas kitokią psichinę prievartą arba pasinaudodamas asmens priklausomumu privertė jį lytiškai santykiauti ar kitaip tenkinti lytinę aistrą su kaltininku ar kitu asmeniu, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

2. Tas, kas šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus atliko nepilnamečiam asmeniui, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

3. Už šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, prokuroro reikalavimas arba kai ikiteisminis tyrimas pradėtas nustačius smurto artimoje aplinkoje požymius.

Papildomai pranešime užsimenama, kad kalba eina apie buvusį Lietuvos skautų sąjungos struktūrinio padalinio vadovą ir jo „bendravimą” su nepilnamečiais vaikais maždaug prieš 7 metus

Taip pat informuojama, kad ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Vilniaus apygardos prokuratūros 1 -ojo baudžiamojo persekiojimo skyrius paveda tyrimą atlikti Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui

infa.lt redakcija telefonu susisiekė su minėto policijos komisariato komunikacijos vedėja ir paprašė komentarų, uždavus atitinkamus klausimus. Maloniai bendravusi policijos atstovė pasakė apie tai nieko nežinanti ir pasiūlė kreiptis raštu, o ji pasidomėjusi byla išsamiai atsakys. Nusiuntus laišką nurodytu kontaktuose el-pašto adresu – mirtina tyla. Atsakymas į laišką, nusiųstą 2022 m gruodžio 13 dieną, neatėjo iki šiol.

Laiške buvo pateikti 4 klausimai:

 1.  Kokios lyties buvo nepilnamečiai skautai, kuriuos jų buvęs vadovas vertė lytiškai santykiauti?
 2.  Prokuratūra informuoja, kad tai vyko maždaug prieš 7 metus. Nuo kada nebedirba minimas skautų vadas ir kodėl nedirba – buvo nušalintas (jei taip, tai dėl ko?) ar išėjo pats?
 3.  Kodėl šis klausimas teisėsaugą pasiekė tik po 7 metų? Nebuvo kreiptasi iki šiol ar nebuvo reaguota iki šiol, o kreipimasis buvo jau anksčiau?
 4.  Kokios lyties buvo skautų vadas?

Atrodo tokie paprasti, tiesa?

Laiško policijos atstovei turinys

Tačiau net į tokius paprastus klausimus atsakymas negautas.

Vėliau nugriaudėjo buvusio Seimo nario, galimo vaikų prievartautojo, Kristijono Bartoševičiaus skandalas, kur nukentėjusiais pripažinti mažamečiai ir nepilnamečiai vaikai. Keturi vaikai. K.Bartoševičiaus atveju informacijos irgi yra nulis, tačiau užsimenama, kad galimai nusikalstama veika vyko ir jam jau esant Seimo nariu bei, kad nukentėjusių yra keturi vaikai.

Skautų buvusio „vadovo” atveju didžioji žiniasklaida apskritai tyli – galima daryti prielaidą, ypač matant kaip intensyviai dabar yra bandomas „atplauti” Kristijonas Bartoševičius žiniasklaidoje, kad abu šie atvejai glaudžiai susiję ir liečia to paties „lizdo” paukščius.

Juk niekam ne paslaptis, kad skautams vadovauja ideologiškai artimi „skaidriausiai partijai” žmonės. Kitokie ten nebūtų prileisti per patrankos šūvį.

O, kadangi buvęs skautų „vadovas” nėra politikas ar Seimo narys – jo bylą galima tirti ar numarinti tyliai, kaip privataus asmens bylą. Būdų tam yra pakankamai. Išbandytų būdų.

Vis labiau darosi panašu, kad Lietuvą yra užvaldęs seksualinių nusikaltėlių klanas, turintis didžiulę galią įtakoti žiniasklaidą ir net teisėsaugos organus (kai kuriais atvejais), nes tokia tyla (skautų „vadovo” atveju) ir tokie žiniasklaidoje skelbiami, panašu, kad užsakyti  K.Bartoševičiaus „atbalinimai”, transliuojant jo paties pasisakymus, kad jis esą „yra šokiruotas”, esą daug metų dirbo su vaikais ir „nieko nebuvo” – pasako tikrai daug.

Daug pasako ir teisėsaugos mirtina tyla, pradžioj pasiūlius užduoti klausimus raštu, o juos gavus – atsitverti tylos siena. Lyg nieko nebuvo.

Niekas žiniasklaidoje neužduoda klausimų nukentėjusiųjų advokatams, tačiau intensyviai transliuojama kaip gerai apie K.Bartoševičių atsiliepia mama ir buvę bendradarbiai. Jau jis beveik nekaltas, tik neteisingai įtariamas. Na paėmė vaikai ir susitarę apkalbėjo gerą ir niekuo nenusidėjusį K.Bartoševičių, įtraukdami į suokalbį tėvus ir advokatą. O jis dabar „šokiruotas” ir viešai bando įrodyti, kad nieko tokio nepadarė.

Žinoma, kaltės verdiktą skelbia teismas, bet va „skalbti” galima ir be teismo sprendimo – tam jokių apribojimų nėra.

Labai daug pasako ir neseniai nuskambėjęs Kauno degalinėje atvejis, kai nepilnamečių, o kartais ir mažamečių mergaičių tvirkintojas, Algimantas Ulvidas, mėgstantis šokti nuogas jų akivaizdoje ir siųsti joms telefonu lytinių organų nuotraukas, laisvai toliau vaikšto gatvėmis, pažeisdamas teismo taikomas užkardymo priemones.

O štai jį sustabdžiusiam ir išlaisvinusiam iš jo automobilio mergaitę vyrui – gresia baudžiamoji atsakomybė už smūgį, stabdant iškrypėlį. Tiesa, pirmadienį vykusio teismo posėdžio metu, A.Ulvidui prokuroro buvo pasiūlyta 2 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, suimant teismo salėje. Tačiau teismas sprendimą skelbs tik balandžio mėnesį, ir per tą laiką seksualinis iškrypėlis galės dar daug nuveikti.

Reikia turėti omenyje, kad jis teisėsaugai jau seniai žinomas ir buvo 2018 metais nuteistas už daugiau nei 20 mergaičių tvirkinimą. Kiek jų perėjo per jo „šokių nuogam mokymo pamokas” po to – atsakyti negali niekas.

Akivaizdu, kad seksualinių nusikaltėlių atžvilgiu sukurti įstatymai – galimai sąmoningai sudėlioti taip, kad leistų maksimaliose ribose išvengti bausmės arba tą bausmę nustatytų kuo švelnesnę.

Pavyzdžiui, aukščiau pacituotame BK 151 straipsnio 3 dalyje sakoma, kad:
3. Už šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, prokuroro reikalavimas arba kai ikiteisminis tyrimas pradėtas nustačius smurto artimoje aplinkoje požymius.

Bet juk skundo gali ir nebūti, prigąsdinus auką susidorojimu už „melagingus, esą neįrodomus kaltinimus”, o prokuroras gali pradėti tyrimą, o gali ir nepradėti. Prisiminkime Mykolo Majausko atvejį. Žiniasklaidoje jis buvo aprašytas, tačiau joks tyrimas nepradėtas.

Taip pat nerimą kelią didžiosios žiniasklaidos sąsajos su valdžios mokamais pinigais, kurie daro ją priklausomą nuo politinių užsakymų, aukojant objektyvumą ir dažnu atveju iškreipiant tiesą. Pakanka prisiminti pandeminį laikotarpį.

Akivaizdu, kad dabar esantys valdžioje atsidūrė gilioje moralinėje ir visuomenės pasitikėjimo duobėje, kritimą į ją bandydami sustabdyti tylos siena ir visų ikiteisminių tyrimų minėtomis temomis viešinimą.

Paprastas žmogus paklaustų kodėl? – Juk valdžiai naudinga ištirti nusikaltimus, kurių atskleidimas suteiktų jai pliusų, kaip kovojančiai su seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Naudinga tuo atveju, jei tie nusikaltimai nesusiję su ja pačia. Galbūt čia ir glūdi atsakymas į tai, kas aprašyta aukščiau.

Pasirodo tyrimas jau vyksta ir apie tai kalba Skirmantas Malinauskas, tai galėtų daug ką paaiškinti, jei tai tikrai būtų tos pačios nukentėjusios, o ne surežisuotas spektaklis, skirtas nukreipti dėmesį, nes policija laiko paslaptyje jų asmenybes ir tyrimo detalių viešinimas yra absoliučiai draudžiamas. Laidoje S.Malinauskas teigia, kad sumokėsiantis baudą, tačiau tai neatrodo tikra, nes neatsako į klausimą kaip jis identifikavo nukentėjusių merginų asmenybes ir ar laidoje iš tiesų yra būtent jos, nors, spręsti jums, mieli skaitytojai.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

Atsiliepimų 5

 1. Myndė    -  2023-02-26, 17:59

  Kuo čia dėtas Kristijonas? Gal tiesiog žmogus stengėsi būti panašus į baideniuką? Ne vainikai turėtų pavyzdį imti, vertybes diegtis.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Algirdas    -  2023-02-26, 19:48

  Och tie skautai… . Kai kuriuos žmones prie jų taip traukia, lyg ten medumi būtų patepta. Kiek žinomų ir gan gerbiamą žmonių patys yra buvę skautais arba vienaip ar kitaip su jais susiję. Kiek žurnalistų, NVO veikėjų ir vadovų, universitetų profesorių, politikų, iš už balos grįžusių pagyvenusių vis dar lietuvių ir dar daugybė visokių kitokių. Ir kas juos ten taip traukia ar įsitraukia kol jie dar visiškai žali ir geltonsnapiai? Ogi jie turi būti išnaudojami patys, vėliau išnaudoti kitus, (ir lytiškai) o dar vėliau patys gabiausieji jau stumiami karjeros laiptais aukštyn. Na, o po to tokie rašo straipsnius mus mokydami, (yra buvę ir šioje svetainėje), dėsto universitetuose, priima įstatymus, dirba teisėjais ir panašiai. Skandalai skautų organizacijoje nesibaigia beveik nuo jos įkūrimo. Tas vyksta daugelyje šalių. Tai koks tos organizacijos veikimo tikslas? Tikriausiai panašus į FRIDA jaunųjų feminisčių organizacijos tikslą, kurios grupelių jau pilna ir mūsų krašte.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. VŽA    -  2023-02-27, 07:53

  Pirmiausiai, Mykolo Majausko negalima net lyginti su VIP GĖJU- pedofilu, bet kažkam labai naudinga tokia „mišrainė”…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Kugelis    -  2023-02-27, 11:57

   Kastruoti, ir sodinti nuo 10m.,iki gyvos galvos. Gal tada jie apstos, invalidai.

   Atsakyti į šį komentarą
  • Patriotas    -  2023-02-27, 14:22

   VŽA sutrikęs kad jo mymilas „dedulė” žemakelnis bando suvaldyti galus vedančius pas jį. Lytpsichiniai tai koncervatos branduolys ir tu už jį balsvai. Moli:D broli. 😀

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kaip gerai, kai žmogus sugeba gyventi savo iliuzijose. Pasineria į savo sukurtą pasaulį ir realybės...

Išsivysčiusios, sveiko proto vadovų šalys ruošiasi ne karams, o GYVENIMUI. Galvažudys, barbaras ir teroristas Putinas...

Važiuotų galvažudys Putinas, bet jį iš ten perkeltų į Hagą, tad susilaikys......

KOKS džiaugsmas tėvynės išdaviko paleckiukinėms atliekoms......

Tai, Putino nuo Hagos neišgelbės, tik tautos išdaviko paleckiukiniams džiaugsmas......

Kaip gaila......

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...