infa.lt

Vilius Kavaliauskas. Pinigai – ne kraujo matas

Vilius Kavaliauskas. Pinigai – ne kraujo matas

13 gruodžio
05:59 2022
Vilius Kavaliauskas

nuotrauka: FB

Buvęs valstybės įgaliotinis žydų religinio bendruomeninio turto restitucijos, o taip pat ir kitais LŽB reikalais, Vilius Kavaliauskas, savo Facebook paskyroje sureagavo į premjerės Ingridos Šimonytės siūlymą „dar kartą „grąžinti” žydų bendruomenei jau sumokėtus 37 mln eurų”.

Ministrė pirmininkė nustebino mane, o tikriausia ir šalies partijas siūlymu už holokaustą išmokėti dar 37 milijonus eurų. Kažkodėl – skubos tvarka. Net nesvarstant, kaip tai atitinka mūsų Konstituciją.
Prieš sakydamas savo nuomonę, pabrėšiu, kad nesu antisemitas. Net atvirkščiai – Alg. Brazausko buvau paskirtas „valstybės įgaliotiniu“ žydų religinio bendruomeninio turto restitucijos, o taip pat ir kitais LŽB reikalais.

Tą darbą atlikau ir prie premjero Kirkilo, klausimą pristatinėjau diplomatams, JAV žydų organizacijoms, Izraelio vadovams. Asmeniškai studijavau Lietuvos žydų istoriją, stačiau paminklus jų karžygiams, leidau knygas apie Lietuvos valstybę kūrusius žydus.

Dabar apie pinigus. Lietuva iš tiesų buvo skolinga žydų bendruomenei. Nes kai turtą grąžinome katalikų bažnyčiai, to nepadarėme žydams – jų religija neturi vyskupijų, t. y. struktūros.

Todėl suradome 108 religinius pastatus, juos įvertinome pinigais ir pasiūlėme aukščiausią procentą Europoje – 28 proc. Konkreti suma siekė 50 mln litų, kuriuos premjero vardu ir pasiūliau.

LŽB pirmininkas Simonas Alperavičius paprašė 60 mln. Galbūt, reikėjo iš karto išmokėti (tai buvom įsipareigoję padaryti per 5 metus), nes prasidėjo Sporto rūmų ir kapinių prie jų problemos.

Derybos sustojo. Per tą laiką atėjo A.Kubiliaus vyriausybė, ir premjeras paskelbė: žydams mokės 130 mln litų (70 mln daugiau nei prašė S.Alperavičius). Kai paprašiau paaiškinimų, nes piniginių skaičiavimų iš manęs net nepaėmė, A.Kubilius pasakė – „tai politinis sprendimas“.

Dar prie Brazausko buvo iškilęs žydų privačių pretenzijų klausimas. Problema uždaryta labai greitai: žydai kartu su kitais padavinėjo pretenzijas, kurių terminas visiems baigėsi 2001 metų gruodį (prisimenate Vilniaus centre vienos kanadietės atsiimtus milžiniškus rūmus?), o daryti išimtis tautiniu pagrindu neleido Konstitucija (A.Brazausko pacituotą Konstitucijos 29-tą straipsnį žydų pusė priėmė be ginčų). O ką, dabar mes jau pakeitėme Konstituciją?

Niekaip nesuprantu Premjerės iniciatyvos atsiradimo. Nemanau, kad to prašė žydų bendruomenė. Galiu paliudyti: jokių milijonų iš Lietuvos nereikalavo JAV ambasada ar Izraelio vyriausybė.

Tai iš kur ši iniciatyva „nukraujinti“ ir taip pinigus besiskolinančią Lietuvą 37 mln eurų? – tai antrąkart mokami tie patys 130 mln litų.

LR Konstitucijos 29 str. Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs. Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 146

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Nieko tokio    -  2022-12-13, 07:30

    O kas galėtų paneigti, kad šita investicija atneš mažiau naudos, nei investicija į skiepus:)

    Atsakyti į šį komentarą
  2. manau    -  2022-12-13, 17:18

    Partija lietuvių pinigais perka rėmėjus

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...