infa.lt

Eutanazijos reklamoje vaidinusi moteris norėjo gyventi

Eutanazijos reklamoje vaidinusi moteris norėjo gyventi

10 gruodžio
18:10 2022

CATHIE COWARD / SPECTATOR STAFF

Eutanazijos situacija Kanadoje tapo nekontroliuojama, praneša „National Post”. Neseniai prieštaringai vertinamos šios procedūros reklamoje pagrindinį vaidmenį atliko sunkiai serganti moteris, kuri daug metų siekė gydytis. Ji norėjo gyventi, bet buvo lengviau ją nužudyti nei suteikti bent paliatyvią priežiūrą.

Moteris, vaidinusi spalvingoje eutanazijos reklamoje, kurią užsakė viena Kanados drabužių bendrovė, nusprendė nusižudyti padedama medikų tik po daugelį metų trukusių bevaisių bandymų gauti tinkamą medicininę pagalbą.

Tai atskleidė jos draugai.

37 metų Jennifer Hatch buvo pagrindinė trijų minučių filmo „Grožis visame kame” herojė, kuriame pasakojama apie paskutines moters, nusprendusios baigti savo gyvenimą eutanazija, dienas.

Praėjusią savaitę televizija CTV patvirtino, kad birželį J. Hatch jiems paskambino ir papasakojo apie savo nesėkmingus bandymus gauti tinkamą gydymą nuo Ehlerso-Danloso sindromo. Tai reta ir sunki būklė, pasireiškianti padidėjusiu odos ir jungiamojo audinio trapumu.

„Jaučiuosi taip, tarsi smegčiau tarp plyšių. Taigi, jei negausiu medicininės pagalbos, galbūt man padės pasitraukti iš gyvenimo? Būtent tai mane paskatino pagalvoti apie savanorišką mirtį su medikų pagalba”, – birželį, naudodamasi slapyvardžiu, sakė Hatch.

Kaip ir daugiau nei milijonas Kalifornijos gyventojų, Hatch neteko pirminės sveikatos priežiūros, kai jos šeimos gydytojas išėjo iš darbo. Ehlerso-Danloso sindromas jai buvo diagnozuotas prieš dešimtmetį ir visą tą laiką Hatch gydymą sudarė chaotiškos ir neveiksmingos kelionės pas specialistus, kurie mažai ką suprato apie jos būklę.

„Buvo lengviau išeiti, nei toliau kovoti”, – sakė moteris televizijai CTV.

Pasak Hatch, net kai paaiškėjo, kad jos liga nepagydoma, Kalifornijos valstijos medikai nesuteikė jai tinkamos paliatyviosios pagalbos.

Tačiau kai ji kreipėsi dėl eutanazijos, Kalifornijos valstija greitai ją patvirtino. „Kitų rekomendacijų dėl gydymo ir medicininės intervencijos, atitinkančių paciento poreikius ir finansines galimybes, nebuvo”, – teigiama patvirtinimo dokumente, kurį patvirtino Didžiojo Vankuverio regiono medicinos agentūra „Fraser Health”, patvirtinusi Hatch paraišką eutanazijai.

Reklaminiame filme nė viena iš šių aplinkybių nebuvo paminėtos. Vietoj to kalbama apie „negailestingą savižudybės su gydytojo pagalba grožį”.

Filmas pradedamas puslapiu su užrašu „Gražiausias rūpestis”. Po to parodoma, kad likus kelioms dienoms iki numatytos mirties datos Hatch rengia paplūdimio vakarėlį Tofine.
„Kai įsivaizduoju savo paskutines dienas, girdžiu muziką, matau vandenyną”, – girdime Hatch balsą už kadro.

Vėliau kino studija pašalino reklamą iš savo interneto kanalų, nes ji sulaukė griežtos kritikos dėl to, kad joje romantiškai vaizduojama gydytojo padedama savižudybės situacija Kanadoje, kuri vėl sulaukia nesitikėto atgarsio.

Hatch draugė Tama Recker praėjusią savaitę televizijos kanalui CTV pripažino, kad Jennifer galiausiai susitaikė su eutanazijos neišvengiamumu, tačiau noriai kalbėjo apie „rimtus sveikatos sistemos sutrikimus”. „Jennifer norėjo, kad žmonės apie tai kalbėtų”, – sakė J. Recker.

Hatch atvejis toli gražu nėra pavienis. Kanadoje daugėja žmonių, kurie nori gyventi, bet iš nevilties nusprendžia savanoriškai kreiptis į gydytojus, nes negali gauti reikiamo gydymo.

Praėjusiais metais Abbotsfordo ligoninėje po daugelį metų trukusių nesėkmingų bandymų išgydyti lėtinę psichikos ligą, Kalifornijos valstijos gyventoja Donna Duncan iš karto gavo leidimą atlikti eutanaziją. Duncan nužudymas pribloškė jos šeimą, o giminaičiai pateikė policijai pareiškimą dėl tyrimo.

Šis reiškinys vis dažniau sulaukia tarptautinio dėmesio kaip puikus pavyzdys to, kaip greitai įteisinta eutanazija gali tapti nekontroliuojama. „Barbariška kurti biurokratinę sistemą, kuri siūlo mirtį kaip patikimą kančios nutraukimo būdą ir į šį „gydymo” būdą įtraukia medikus”, – rašoma neseniai pasirodžiusiame „New York Times” straipsnyje.

Straipsnio autoriai aštriai smerkia tai, kad Kanadoje trūksta atsargumo ir apsaugos priemonių, kai atliekama savižudybė su gydytojo pagalba. Keliais kraupiais atvejais kanadiečiams vietoj tinkamo gydymo buvo pasiūlyta eutanazija.

Praėjusį mėnesį Bendruomenių rūmų komitetas išnagrinėjo penkis atskirus atvejus, kai Kanados ginkluotųjų pajėgų veteranams buvo pasiūlyta eutanazija, nors jie kreipėsi į gydytojus dėl įvairių ligų – nuo depresijos iki potrauminio streso sutrikimo.

Buvusi parolimpiete Christine Gauthier neseniai papasakojo savo istoriją, kaip pagalbos darbuotojas veteranas jai pasiūlė eutanaziją, kai ji pasiskundė dėl vėlavimo įrengti keltuvo kėdę jos namuose.

„Ponia, jei esate tikrai beviltiška, galime suteikti jums medicininę pagalbą, kad galėtumėte mirti jau dabar”, – pareiškė ši darbuotoja Christinai Gauthier , apie ką pastaroji papasakojo”Global News”.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 159

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. VŽA    -  2022-12-10, 06:48

  Jokiu būdu nesiruošiu mirti. Turiu vilties gyventi net iki 120 metų, nes Biblijoje Dievas yra pasakęs: „Tetrunka jų dienos 120 metų”. Bet suprantu žmones, kurie būdami sąmoningi, pasirenka ramiai išeiti…

  Atsakyti į šį komentarą
  • -> VŽA    -  2022-12-10, 07:32

   Bibliją rašė ne Dievas, o žmonės ir dažnai ne patys protingiausi…
   Jei cituoji „Dievą”,tai visų prima turėtum prisiminti, kad bet kuri religija yra griežtai prieš savižudybę. Nes mūsų gyvenimas yra tam, kad mes išpirktume savo ir savo tėvų nuodėmes… O su tokiu požiūriu mes neišpirkinėsime, bet naujų nuodėmių prisidarysim!

   Atsakyti į šį komentarą
   • Vygandas    -  2022-12-10, 09:31

    Biblijoje Dievas ar „ne patys protingiausi” žmonės apie pomirtinį gyvenimą ar nuodėmių atpirkimą niekada nekliedėjo. Atvirkščiai: „Juk žmonių ir gyvulių likimas yra toks pat. Ir vieni, ir kiti miršta, nes turi tą patį gyvybės alsavimą. Žmogus nepranoksta gyvulio, nes visa tai migla. Abu eina į tą pačią vietą, abu yra iš dulkių, ir abu į dulkes sugrįžta” (Mok 3, 19-20). Jūs norėjote pasirodyti žinantis tik bažnytines dogmines pasakas, – neįgaliems perskaityti Biblijos…

 2. Respect Vygandui!    -  2022-12-10, 12:07

  Tamsuoliai garsus tuo,kad zino viena citata is viso to,ko nei suprato,nei skaite! Ir ko niekada nesilaike patys,kad ir kaip „bezinotu”. Na dar kuria „tvarius” naujadarus „jautrioms” zinutems…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Pastebėjęs    -  2022-12-11, 07:26

   Dėde RESPECT, nesireklamuok, kad esi neįgalus net perskaityti Biblijos. Kai esminės, elementariausios minties nepagauni, tai peizėji tik aplinkui – bla, bla…

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...