infa.lt

Jolanta Blažytė. Stebimi, įkalinti ir laimingi

Jolanta Blažytė. Stebimi, įkalinti ir laimingi

09 gruodžio
06:50 2022
Jolanta Blažytė

Facebook nuotr.

Rūpintojėliai iš Pasaulio Ekonomikos forumo niekaip nesiliauja rūpintis tuo, kad klimatas mūsų žemėje nekaistų, ledynai netirptų ir pingvinai į Turkiją nevažiuotų. Dabar jie paleido pilotinį projektą Oxford 2024.

Jo esmė – miestus suskirstyti į 15 minučių zonas. Tai reiškia, kad be atskiro valdžios leidimo bus galima judėti tik toje zonoje, kurią pervažiuoti su automobiliu galima per 15 minučių.

Kad aprašyčiau šį projektą, pasiskolinu kito autoriaus mintis:

„Oksfordas 2024: Būsite stebimi ir įkalinti savo priemiestyje ir tuo džiaugsitės.

Totalitariniai įkyruoliai ruošiasi sekti jūsų automobilį ir tikisi, kad prašysite leidimo keliauti ne tik į užsienį, bet ir į gretimą priemiestį. Tai tie patys žmonės, kurie skraido privačiais lėktuvais į dvi savaites trunkančias JT komandiruotes.

„Penkiolika-minutinis miestas” yra JT ir PEF (Pasaulio Ekonomikos forumo) planas.
Tai socialinių kreditų sistema, kuri prasidės nuo jūsų automobilio.
Gyventojai privalės apsiriboti savo vietine kaimynyste ir turės prašyti leidimo, jei norės ją bent trumpam palikti. Ir visa tai tam, kad „išgelbėtų planetą”.

Oksfordšyro grafystės taryba pritarė planui, pagal kurį gyventojai bus uždaryti vienoje iš šešių zonų, kad „išgelbėtų planetą” nuo globalinio atšilimo. Naujausias „15 minučių miesto” darbotvarkės etapas – pagrindiniuose keliuose į miestą ir iš jo įrengti elektroninius vartus, kuriais gyventojai bus uždaryti savo rajonuose.

Pagal naująją schemą, jei gyventojai norės išvykti iš savo zonos, jiems reikės gauti Tarybos leidimą, kuri nuspręs, kas vertas laisvės, o kas ne. Gyventojams bus leidžiama išvykti iš savo zonos ne daugiau kaip 100 dienų per metus, tačiau norėdami tai padaryti, visi gyventojai turės užregistruoti savo automobilio duomenis taryboje, kuri vėliau stebės jų judėjimą išmaniosiomis kameromis visame mieste.

Ką daryti, jei jūsų žmona dirba vienoje zonoje, sūnus mokosi universitete kitoje, o jūsų darbas ar sporto klubas su viso gyvenimo draugais yra trečioje zonoje? Ar turėtumėte parduoti šeimos namą ir išsiųsti vaikus į internatą?

Iš pirmo žvilgsnio šie 15 minučių rajonai gali atrodyti malonūs ir patogūs. Tačiau yra ir prievartos aspektas. Taryba planuoja sumažinti automobilių naudojimą ir eismo spūstis, nustatydama griežtas kelionių automobiliu taisykles.

Pagal naujus pasiūlymus, jei kuris nors iš 150 000 Oksfordo gyventojų daugiau kaip 100 dienų per metus važinės ne savo nurodytame rajone, jam gali būti skirta 70 svarų sterlingų bauda.

BBC jau pradeda šio projekto reklamą, transliuodama “laimingųjų”, kurių judėjimas per kovidinį karantiną buvo apribotas, džiaugsmingas emocijas:

“… Po kovo 17d. prasidėjusio ir du mėnesius trukusio lockdowno, Fraioli judėjimas buvo apribotas 1 km spinduliu nuo savo namų. Tai leido jai susidaryti turiningą nuomonę apie savo rajoną.

„Supratau, kad Paryžiuje galima jaustis tarsi mažame kaimelyje”, – sako ji. „Pažinti savo kaimynus, palaikyti gerus ryšius su parduotuvių savininkais, pirmenybę teikti vietiniams amatininkams ir parduotuvėms, o ne didiesiems prekybos centrams.

Aš net prisijungiau prie piliečių judėjimo, kuriame žmonės ruošia maisto krepšelius benamiams. Maniau, kad sunkiai išgyvensiu uždarymą, bet jaučiausi kaip namie, ramioje vietoje.”

Neprisimenu, kad „susipažinimas su kaimynais” buvo uždarymų dalis?

Ir nemanykite, kad nusipirkę du automobilius gausite 200 kelionių. Kiekvienas namų ūkis gauna 100, nesvarbu, kiek automobilių jis turi.

Klimato kaita – tai tik pretekstas iškrapštyti viduriniąją klasę iš lėktuvų ir kelių. Ypatingiems išrinktiesiems, studijuojantiems universitete arba dirbantiems vadovaujančiose tarnybose, bus suteiktas nemokamas leidimas.

Ir tai ne tik Oksfordas, bet ir Brisbenas, Melburnas, Barselona, Paryžius, Portlandas ir Buenos Airės ir kt. Tai plinta kaip vėžys”.

Pirmą kartą šis įrašas paskelbtas jo autorės asmeninėje Facebook paskyroje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 460

Žymos

Atsiliepimų 10

 1. VŽA    -  2022-12-09, 07:15

  Putinas, paleckiukas ar ši jo laikinai pasilikusi „atplaiša” skiedžia tą patį, – kaip blogai Vakaruose… (Kad atrodytų Rusijoje geriau)…
  Galimai ši „mergelė’, išsižiojusi spoksanti į Mėnulį, tik perspausdina „Dožd” tekstus, dėl kurių juos Latvijoje jau uždraudė…

  Atsakyti į šį komentarą
  • a.š.    -  2022-12-09, 09:42

   Jeigu tamsta žinai ką „dožd” leidžia, tai gal pats esate kremlinis? Ir kam nori trukdyti dalintis sąmokslo teorijomis? Gal todėl, kad 90% sąmokslo teorijų jau pasitvirtino? € vertės kritimas žemiau Lito buvusio; C19 – paprastas gripas apipintas siaubo pasakomis nuvarančiomis dėl baimės net į kapus, vakcinos neišdirbtos iki tokio lygio, kad jų sudėtyje tiek š…(nuo juodųjų iki sunkiųjų metalų dalelyčių) kad keista, jog tik ~10% išgyvena itin sunkius šalutinius poveikius; visokių karantinavimų tikslai – smulkaus verslo žlugdymo pagrindas nieko bendro neturintis su sveikatos apsauga…

   Atsakyti į šį komentarą
 2. Vygandas    -  2022-12-09, 07:23

  Kam dar ta išsižiojėlės Blažytės nuotrauka, jeigu tekstus peizėja paleckiuko „palikuonys”?…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Cha    -  2022-12-09, 09:45

   Kam išsižiojėlė, o kam simpatiška autoritetinga moteris valdanti multimilijoninį verslą. Tamsta Vygandai, ar galite pasigirti savo autoritetingumu? Ar visgi dėl savo žemo stogo tiesiog pavydite dėmesio?

   Atsakyti į šį komentarą
   • Jokio verslo    -  2022-12-09, 10:52

    ji nevaldo,tik zino,po kuo gultis.

   • Vygandas    -  2022-12-09, 14:39

    Gerb. „Cha”, žmonės be įgimtos nuovokos, jos teksto potekstės nesuvokia, sako tik tai, ką mato… Net nežino kad verslui ji – tik priedanga…

 3. Baikit cirką    -  2022-12-09, 10:16

  Tai jums visos tiesos yra tik iš išsižiojusiu moteru ir paleckiuku ? Jai žmigus rašo tai ką jie rezga ir ateina prie ko čia tie paleckiukai ???? Ar atsibuskite kol laikas ir nustokime pyktis susitelkimo laike del visų mūsų

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Eiline    -  2022-12-09, 10:57

  gasdinimo doktrina ir tiek. Dauguma siu ideju pries simtmeti skelbtos utopistu. Deja,joms igyvendinti reikia is esmes kitokiu miestu! Butina,kad visos funkcijos butu viename rajone. Antraip – lokalizacija negros. Panasu,kad kazkas paima simtametes teorijas ir pritaiko visuomenes skaldymui ir baimes kelimui! Kad nebutu protestu,streiku,nereikalautum valdzia dirbti ir negintum savo teisiu. Ir ponia Jolanta,kaip kapitalo atstove – tame oi,koki interesa turi!

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Regis    -  2022-12-09, 11:02

  Kiek trolių susirinko 😀

  Nuoroda duota, pasiskaityt kiekvienas galite, čia ne Jolantos gąsdinimas o realiai priimtas projektas, kurį ji perpasakojo kartu su savo mintimis.

  Tad pasakykite ačiū, kad jus įspėja ko galima laukti, vietoj to, kad lot kas po kuo gulasi. Žvakės nė vienas nelaikėte ir savo verslo taip pat nesukūrėte.

  Aš sakau ačiū Jolantai.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Myndė    -  2022-12-09, 12:48

  Panagrinėkim.
  Aš beveik visą gyvenimą vaikštau į darbą pėsčias. Kas laisvesnis – aš ar tas, kas kasdien 1-2 valandas sėdi kamščiuose, kvėpuoja smalkėmis ir verčia tai daryti kitus?
  Gal idėja yra ne prievarta uždaryti, o sukurti sąlygas kaip tik išsivaduoti nuo tos „laisvės” sėdėti kamščiuose ?
  Dar viena problema yra ta, kad hipersuinformacintoje visuomenėje bet kokia (gera/bloga – nesvarbu) gali būti apversta aukštyn kojom ar kitaip iškraipyta, o bet kokį kriško mąstymo gebėjimą praradęs „homo?sapiens” praryja ir pasiruošęs perkąsti ggerklę kiekvienam, kitaip (ar apskritai kažkaip) mąstančiam? Užtat ir kariauja klavos kaubojai 🙂

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...