infa.lt

Bronis Ropė. Kokią teisę turi „Ignitis” savavališkai keisti tarifus?

Bronis Ropė. Kokią teisę turi „Ignitis” savavališkai keisti tarifus?

08 gruodžio
09:34 2022

lvzs.lt nuotr

Didžiausias elektros tiekėjas ,,Ignitis‘‘, nederindamas su elektros rinkos reguliuotoju, pareiškė, kad vartotojams nebeleis pasirinkti nefiksuoto termino planų.

Elektros kaina, turėjus nefiksuoto termino planą, klientams būdavo perskaičiuojama kas pusmetį.

Dar praeitą savaitę įmonė įpareigojo 40 tūkst. klientų pasirinkti kitus bendrovės siūlomus nepriklausomo tiekimo planus.

,,Ignitis“ vienašališkai nusprendusi nutraukti su birža nesusietos nefiksuotos elektros kainos sutartis – pradėjo teisintis, esą klaidingai iškomunikavo siūlomus pokyčius klientams, kai sulaukė itin didelio klientų nepasitenkinimo ir netgi Energetikos ministro kritikos.

Kokią teisę turi nepriklausomas tiekėjas, nederindamas su Valstybine energetikos reguliavimo taryba, savavališkai keisti tarifus?

Juk vadovaujantis elektros rinkos liberalizavimo modelio gairėmis, nepriklausomi elektros tiekėjai negali patys sau sugalvoję keisti sutarčių, o klientas savo ruožtu turi teisę pakeitimams nepritarti.

Ar tai, kad ,,Ignitis“ yra vienas iš daugiausiai klientų turinčių nepriklausomų tiekėjų, jam leidžia elgtis bet kaip su savo klientais ir nepaisyti rinkos reguliavimo standartų?

Nepriklausomų elektros tiekėjų savivaliavimas ir bankrotai – tik dar kartą įrodo, kad Lietuva nesugebėjo deramai įgyvendinti elektros rinkos liberalizavimo proceso.

Galiausiai, meta šešėlį ant viso elektros rinkos liberalizavimo modelio, kurio pagrindinis tikslas – atpiginti elektros energiją žmonėms.

Panašu, kad Lietuva taip ir nesusitvarkys savame darže ir reikės Europos Sąjungos įsikišimo, kad atpiginti elektrą vartotojams, leisti teikti elektrą tik tiems nepriklausomiems tiekėjams, kurių veikla yra griežtai licencijuojama, kad apsisaugoti nuo tokių tiekėjų, kurie staiga nutraukia fiksuotas vartotojų sutartis, nes nesugeba deramai organizuoti savo veiklos.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 267

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...