infa.lt

Po Aukščiausiojo Teismo sprendimo neskiepyti Graikijos medikai bus grąžinti į darbą

Po Aukščiausiojo Teismo sprendimo neskiepyti Graikijos medikai bus grąžinti į darbą

05 gruodžio
06:50 2022

Lapkričio 29 d. nacionalinio privataus transliuotojo „Mega Channel” eteryje Graikijos sveikatos apsaugos ministras Thanos Plevris pranešė, kad neskiepyti medicinos darbuotojai, kurių veikla sustabdyta nuo 2021 m. rugsėjo, bus grąžinti į darbą ne vėliau kaip 2023 m. sausio 1 d. Tačiau konkreti atstatymo darbe data lieka neaiški, rašo „CHD Europe” portalas.

Plevriso pareiškimai nuskambėjo praėjus vos dienai po to, kai buvo oficialiai paskelbtas Valstybės tarybos – Graikijos Aukščiausiojo administracinio teismo – sprendimas, kuriuo paskelbta, kad besitęsiantis neskiepytų medicinos darbuotojų suspendavimas prieštarauja Konstitucijai ir pažeidžia „teisinį proporcingumo principą”.

Sprendime 2332/2022 septynių teisėjų kolegija 6 prieš 1 nubalsavo už Nacionalinės valstybinių ligoninių darbuotojų asociacijos (POEDHN), nušalintų medicinos darbuotojų vardu pateiktą ieškinį prieš Graikijos sveikatos apsaugos ministeriją, ir nustatė, kad pratęstas skiepijimo reikalavimas prieštarauja Konstitucijai.

Praėjusią savaitę organizacija „Children’s Health Defense” (CHD Europe) iš pradžių pranešė apie Graikijos aukščiausiojo teismo sprendimą, įskaitant vieno iš nušalintų medicinos darbuotojų pateiktą informaciją, kad sprendimas bus oficialiai paskelbtas ir pristatytas Graikijos sveikatos ministerijai iki pirmadienio, lapkričio 28 d. – ši informacija vėliau pasitvirtino.

Antradienį, per televiziją transliuotose pastabose, Plevris pareiškė, kad Valstybės tarybai priėmus sprendimą, 2022 m. gruodžio 31 d. nustos galioti medicinos darbuotojų skiepijimo reikalavimas, kuris buvo pratęstas 2022 m. kovo 31 d., kai turėjo baigtis pirminis mandatas, ir nebus atnaujintas.

Tačiau Plevris negalėjo nepateikti savo nuomonės, kad pastarasis Valstybės tarybos sprendimas yra „pavojingas”, ir pareiškė:

„Mes jau gavome [Valstybės tarybos] sprendimą ir nagrinėjame, kaip jis bus įgyvendintas. Jis bus įgyvendintas, nors manau, kad tai pavojingas visuomenės sveikatai sprendimas”.

„Šis [sprendimas] bus įgyvendintas po to, kai imsimės visų būtinų atsargumo priemonių, kad būtų parengtas griežtas visuomenės sveikatos apsaugos protokolas.”

Paklaustas, kada bus grąžinti į darbą nušalinti medicinos darbuotojai, Plevris teigė, kad [reikalavimo skiepytis] įgaliojimai baigsis 2022 m. gruodžio 31 d., o darbuotojai į darbą grįš 2023 m. sausio 1 d., tačiau taip pat paliko galimybę, kad jie gali būti grąžinti į darbą anksčiau, sakydamas:

„Jie tikrai grįš sausio 1 d., tačiau, remdamasis protokolais, kuriuos parengsime, nežinau, ar jie gali grįžti anksčiau.”

Dėl neįpareigojančios Plevrio pozicijos ir jo komentarų, kuriuose Aukščiausiojo teismo sprendimas apibūdinamas kaip „pavojingas”, sureagavo subjektai, atstovaujantys nušalintiems sveikatos priežiūros darbuotojams visą penkiolikos mėnesių nušalinimo laikotarpį.

Sveikatos priežiūros specialistų už demokratiją ir laisvę asociacijos (SYDE) valdybos narė ir judėjimo „Medicinos darbuotojai prieš įgaliojimus” narė Maria Bania po Plevriso pasisakymų eteryje paskelbė „CHD Europe” tokį pareiškimą:

„Ponas Plevris, mūsų tariamas sveikatos apsaugos ministras, paskelbus Valstybės tarybos sprendimą, kuriame aiškiai teigiama, kad [neskiepytų medicinos darbuotojų] suspendavimo pratęsimas prieštarauja Konstitucijai, pirmiausia sumanė suabejoti aukščiausio šalies teismo sprendimu ir po to paskelbti, kad 2023 m. sausio 1 d. mes būsime sugrąžinti į darbą ir iš tiesų mums bus taikomos sustiprintos apsaugos priemonės, kad būtų „užtikrinta”, jog nekelsime „grėsmės” visuomenės sveikatai!”

„Pirmiausia įsisąmoninkime, kad teismo sprendimas turi būti vykdomas nedelsiant. Kitaip tariant, nuo vakar, kai jis buvo paskelbtas, jis jau turėjo būti įvykdytas. [Plevris] tai apeina ir toliau laikosi savo užsispyrusios taktikos, įpareigodamas mus priminti sveikatos priežiūros tarnyboms apie sprendimą nedelsiant nevykdyti galutinio aukščiausiojo teismo sprendimo neteisėtumą.”

„Antra, [Plevris] kalbėjo apie sugriežtintas apsaugos priemones, nors visi mūsų kolegos jau anksčiau užsikrėtė COVID, nepriklausomai nuo jų skiepijimo būklės. Suprantama, kad žmogui sunku atsisakyti savo užsispyrusio elgesio. Valdžios manija ima viršų prieš logiką ir prieš mūsų sunkiai įgytas teises. Tačiau manome, kad vyriausybės pastangos sužlugdyti visuomenės sveikatos sistemą iš esmės pavyko, todėl jai nebūtina tęsti savo taktikos dėl skiepijimo sustabdymo.”

„Bet kuriuo atveju [Plevris] šiuo laikotarpiu yra labai užimtas, „karpydamas juosteles” juostų kirpimo ceremonijose”.

Kiti nuo pareigų nušalinti medicinos darbuotojai, kalbėję su „CHD Europe” anonimiškumo sąlyga, nes dar negavo teisinių rekomendacijų dėl tolesnių veiksmų po Plevriso pareiškimų, išreiškė nesupratimą to, ar jų atstatydinimo data iš tiesų bus 2023 m. sausio 1 d., ar anksčiau, nes Plevrisas paliko abi galimybes.

Atėnuose gyvenantis advokatas Vasilis Papanikolaou, anksčiau atstovavęs 32 iš 38 medicinos darbuotojų, kurie 2022 m. liepą buvo suimti už protestą prie Graikijos ministro pirmininko Kyriakoso Mitsotakio rezidencijos ir vėliau išteisinti, taip pat reaguodamas į Plevriso pasisakymus, savo „Facebook” puslapyje paskelbė asmeninę nuomonę teigdamas:

Plevris fašistas anksčiau per „Mega Channel” pareiškė, kad Valstybės tarybos sprendimas bus įvykdytas… sausio 1 d.! Ir iš tiesų su „griežtais protokolais”!

„Fašistas Plevris pažeidžia įstatymus. Sveikatos apsaugos ministerija ir gydymo įstaigų vadovybė privalo nedelsiant įgyvendinti Valstybės tarybos sprendimą, kuriuo nuspręsta, kad nušalinimas nuo pareigų prieštarauja Konstitucijai, ir privalo nedelsiant grąžinti medicinos darbuotojus į darbą.”

„Kalbant apie „protokolus”, jie jau egzistuoja, nes jau kelis mėnesius medicinos darbuotojai, kurių skiepų „galiojimo laikas pasibaigęs”, dirba pateikdami greituosius testus.

Bet kokiu atveju ministro sprendimo, kuriame būtų tiksliai nustatyta, kokia politika bus taikoma visiškai neskiepytiems medicinos darbuotojams, paskelbimas galėjo būti vos kelių valandų klausimas.”

V. Papanikolaou apibūdinimai apie T. Plevrisą primena sveikatos apsaugos ministro politinę praeitį, nes anksčiau jis buvo išrinktas Graikijos parlamento nariu nuo kraštutinių dešiniųjų politinės partijos „Popular Orthodox Rally (LAOS)”.

Neskiepyti medicinos darbuotojai Graikijoje nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. buvo nušalinti nuo darbo neišsaugant darbo užmokesčio dėl neskiepytų statuso. Per 15 mėnesių laikotarpį, kuris sekė po to, jie surengė daugybę itin matomų protestų ir akcijų, o kai kurie nušalintieji darbuotojai 2022 m. kovo-balandžio mėnesiais net pradėjo 33 dienų bado streiką.

Vėliau pradėjo naują bado streiką, kuris prasidėjo lapkričio 17 d., likus vos kelioms dienoms iki Valstybės tarybos sprendimo.

2022 m. liepą, grupė nušalintų medicinos darbuotojų protestavo prie Graikijos ministro pirmininko rezidencijos ir vėliau buvo suimti, tačiau vėliau, kaip minėta pirmiau, buvo išteisinti.

Anksčiau, spalio 16 d., per televiziją transliuotame interviu Plevris buvo pareiškęs, kad neskiepytų medicinos darbuotojų suspendavimas buvo „vienas iš teisingiausių sprendimų”, kuriuos dabartinė vyriausybė priėmė nuo pat atėjimo į valdžią 2019 m.

Kadangi parlamento rinkimai Graikijoje turėtų įvykti ne vėliau kaip 2023 m. liepą, plačiai paplito nuomonė, kad Valstybės taryba savo neseniai priimtu sprendimu atleido Graikijos vyriausybę nuo politinės „karštos bulvės” – ir galimų nemalonumų, susijusių su tuo, kad ji pati būtų turėjusi atšaukti priemonę, kurios atkakliai laikėsi net panaikinusi daugumą kitų su COVID susijusių apribojimų.

Valstybės tarybos sprendimas taip pat paskatino kitų kategorijų neskiepytus medicinos darbuotojus, pavyzdžiui, Graikijos kariuomenėje dirbančius medikus, reikalauti grąžinti juos į darbą.

Tačiau, kol kas nėra jokios konkrečios informacijos apie galimą jų grąžinimą į darbą, reziumuoja leidinys.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 190

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-12-05, 08:43

    Graikijoje – sveiko proto ATGIMIMAS…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...