infa.lt

Lietuvos Šeimų Sąjūdis Prahoje dalyvavo įsteigiant Rytų ir Vidurio Europos šeimų organizacijų tinklą

Lietuvos Šeimų Sąjūdis Prahoje dalyvavo įsteigiant Rytų ir Vidurio Europos šeimų organizacijų tinklą

03 gruodžio
07:06 2022

Lietuvos Šeimų Sąjūdis Prahoje

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio (LŠS) delegatai – tarybos narys Artūras Orlauskas ir atstovas tarptautiniams ryšiams Tomas Senūta lapkričio 28 – 30 d. dalyvavo Prahoje vykusioje dešimties Rytų ir Vidurio Europos šalių šeimų interesus, žmogaus teises ir teisės viršenybę ginančių organizacijų konferencijoje tema „Europa šeimai. Naujausi duomenys apie tai, kaip vienalytės santuokos keičia tėvystę ir šeimas Vakarų pasaulyje.“

Taip pat vyko dviejų tarptautinių tinklų, atstovaujančių ir šio regiono interesus, suvažiavimas. Renginys vyko Prahos Katalikų Bažnyčios Arkivyskupijoje šalia Prezidento rūmų. Kiekvienai šaliai atstovavo po vieną organizaciją, iš viso dalyvavo 23 delegatai. Renginį organizavo čekų organizacija Aljance pro rodinu (Aljansas už šeimą).

Pranešimus skaitė minėtųjų tinklų, atstovaujančių šio pobūdžio organizacijų interesus ir vertybes Europos Sąjungos valdančiose institucijose, atstovai iš Briuselio ir Vienos, vienos JAV organizacijos atstovai bei profesoriai iš Čekijos (viena iš jų – dirbanti su Europos Taryba).

Taip pat JAV atstovai, vienas iš kurių – garsusis sociologijos profesorius iš Teksaso universiteto Austine Mark Regnerus. Interviu su Marku Regnerus‘u  paskelbsime.

Detaliau kalbėta apie genderizmo ideologijos įtaką žmonių laimės lygiui visuomenėse, šeimos pamatams, mokslo raidai bei mokslininkų bendruomenei, žodžio, religijos, įsitikinimų laisvei, galimybėms gauti ir teikti prekes bei paslaugas.  

Pranešimuose nagrinėta kultūros, švietimo, valstybių šeimų politikos problematika, aptartos naujų rūšių „santuokų“ ypatybės, genderizmo kalba ir manipuliavimo ypatumai.

Pradėta valdžios remiama „genderistinė revoliucija“ ir valstybių kišimasis į privatų gyvenimą vaikų ir tėvų teisių prievartinis „reguliavimas“ sukelia daugybę problemų. 

Konferencijoje nagrinėti įvairūs vadinamųjų „LGBT bendruomenių“, surogacijos (dirbtinės tėvystės), įvaikinimo aspektai, jau prasidėję ir vis gilėjantys  demografiniai iššūkiai, nevaisingumo, šeimų nepatvarumo problemos.

Europos šalyse vyksta didžiuliai skirtingų kartų žmonių sąmonės ir darbo rinkos pokyčiai.

Nagrinėtas žmonių, identifikuojančių save kaip LGBT, skaičiaus kitimas, skaitmeninis valdžios institucijų diktatas, atskirų valstybių šeimų skatinimo, socialinė, ekonominė politika.  

Konferencijos dalyviai aptarė gyvybės (pro-life ar pro-choice) ideologijos reikšmę, technologijų įtaką, lyties sutrikimų gydymą.

Pateikti pasiūlymai dėl pasipriešinimo genderizmui būdų, strategijos ir taktikos, pasidalinta mintimis apie nacionalinių ir viršnacionalinių valdymo institucijų, nevyriausybinių organizacijų įtaką, darbo ES valdymo institucijose ypatumus.

Visomis šiomis temomis vyko karštos diskusijos, apsikeista daugybe pasiūlymų ir patarimų. Organizacijos, taip pat ir Lietuvos šeimų sąjūdis, prisistatė Europos valstybių kolegoms. Aptarimai vyko tiek renginio metu, tiek po jo neformalioje aplinkoje.

Nuspręsta kurti savą, atskirą Rytų-Vidurio Europos šalių organizacijų bendradarbiavimo tinklą, kol kas pavadintą „Tarptautiniu tinklu šeimoms“.

Idėją pasiūlė ukrainiečių organizacija ir Lietuvos šeimų sąjūdis, įvertinę tai, kad nors šeimų gynimo organizacijų tinklai ir egzistuoja, tačiau būtent Rytų ir Vidurio Europos šalys pasižymi sava specifika, todėl čia yra poreikis glaudžiau bendradarbiauti.

Tinklą vystyti pradės konferencijoje dalyvavusios 10 svarbiausių savo šalių šeimų interesus atstovaujančių organizacijų iš Ukrainos, Lenkijos, Vengrijos, Čekijos, Slovakijos, Bulgarijos, Albanijos, Moldovos ir Kroatijos, mūsų šalį atstovaus Lietuvos šeimų sąjūdis.

Sutarta daryti pastovius virtualius posėdžius bei kartą per metus – gyvą susitikimą. Kitam susitikimui į Lietuvą 2023-siais pakvietėme mes. Į šią konferenciją su pranešimu pažadėjo atvykti profesorius Mark Regnerus.

Lietuvos šeimų sąjūdžio inf.

Pranešimą pristato čekų psichologė profesorė Hana Konečna (antra iš kairės) – Bioetikos komiteto prie Europos Tarybos narė, toliau – advokatas iš Slovakijos Žmogaus teisių ir Šeimos politikos instituto Patrik Daniška ir advokatas, Lenkijos teisinės kultūros instituto Ordo Iuris Valdybos pirmininkas Jerzy Kwasniewski.

Su konferencijos organizatoriais – čekų organizacijos Aliance pro rodinu nariais (iš kairės): prezidente Jana Jochova, vadybininke Alžbeta Kalabova ir viceprezidentu Jan Gregor.

Katalikiškų Europos šeimos asociacijų federacijos generalinis sekretorius Briuselyje Nicola Speranza, Tomas Senūta, JAV sociologijos profesorius iš Teksaso universiteto Austine Mark Regnerus bei Ukrainos vertybinės platformos „Krikščioniška etika“ atstovas t. Aleksandras Kušta.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 225

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Kazkodel    -  2022-12-03, 11:51

  ta seimu sajudi tedomina uzpakaliniai mazumu reikalai. O kad jaunos seimos negali tureti vaiku,nes tebera paskolose uz mokslus ir neuzdirba kitai paskolai bustui – ju nedomina! Kad vaika islaikyti tapo brangiau,nei privacia pili Monake – jiems nieko tokio!
  Eiline kapitalistu grupiu pamainine brigada,ruosiama i valdzias,nes visos,buve iki siol – jau issiseme iki zlugimo. Va ir visas „sajudis”,atsiprasant.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2022-12-03, 16:13

  „Kazkodel” dar iki šiol NIEKO nesuprato. Eilinį kartą – bla, bla, bla…
  Lietuva – Marijos Žemė, pakrikštytų 80%. Dievas, VIEŠPATS Biblijoje įsakė: „Jei vyras sugultų su vyriškiu tarsi su moterimi, jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu ir užsitraukė kraujo kaltę“, kas reiškia – mirties bausmę (Kunigų knyga, 20 skyrius, 13 eilutė).

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kaip gerai, kai žmogus sugeba gyventi savo iliuzijose. Pasineria į savo sukurtą pasaulį ir realybės...

Išsivysčiusios, sveiko proto vadovų šalys ruošiasi ne karams, o GYVENIMUI. Galvažudys, barbaras ir teroristas Putinas...

Važiuotų galvažudys Putinas, bet jį iš ten perkeltų į Hagą, tad susilaikys......

KOKS džiaugsmas tėvynės išdaviko paleckiukinėms atliekoms......

Tai, Putino nuo Hagos neišgelbės, tik tautos išdaviko paleckiukiniams džiaugsmas......

Kaip gaila......

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...