Meditacija esant nerimui yra tokia pat veiksminga kaip ir antidepresantai
Išvados pagrįstos aštuonių savaičių eksperimento, kuriame dalyvavo vidutinio amžiaus skirtingo nerimo lygio žmonės, rezultatais. Atsižvelgiant į COVID-19 situacijos poveikį ir dabartinį naujienų foną visame pasaulyje padidėjo antidepresantų pardavimas. Dabar paaiškėjo, kad paprasti sąmoningumo pratimai namuose gali turėti panašų gydomąjį poveikį be šalutinio poveikio.
Mokslininkai aktyviai tiria gydomąjį meditacijos poveikį, nes meditacija gali būti labai naudinga pacientų sveikatai, o sveikatos priežiūros sistemai nesukelti didelės naštos ir ekonominių išlaidų.
Naujame tyrime JAV mokslininkai siekė palyginti meditacijos poveikį su antidepresanto escitalopramo vartojimu. Išvados paskelbtos Džordžtauno universiteto svetainėje.
Aštuonias savaites trukusiame eksperimente dalyvavo 276 vyrai ir moterys, kuriems pasireiškė nerimo simptomai. Vidutinis dalyvių amžius buvo 33 metai. Vienai grupei buvo skiriamas escitalopramas, o kitai – meditacinės praktikos kursas.
Dalyviai kasdien praktikavosi namuose, taip pat reguliariai dalyvavo tiesioginiuose užsiėmimuose, įskaitant dvi vienos dienos rekolekcijas penktąją ir šeštąją eksperimento savaitę.
Ekspertai vertino nerimo simptomus prieš eksperimentą ir po jo, taip pat po 12 ir 24 savaičių.
Abiejose grupėse tyrėjai užfiksavo beveik vienodą nerimo simptomų sumažėjimą – maždaug 4,5 balo skalėje nuo 1 iki 7.
Sėkmingi rezultatai įkvėpė mokslininkus tęsti tyrimus ir įvertinti meditacijos poveikį depresijai ir miego sutrikimams. Šios problemos yra vienas iš pagrindinių ilgalaikio COVID-19 simptomų ir apie jas pastaraisiais mėnesiais taip pat vis dažniau pranešama.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
meditacija prie butelio?