• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Jei norite papasakosiu dar kai ką įdomaus apie žaidimą „Pokemon Go“

Jei norite papasakosiu dar kai ką įdomaus apie žaidimą „Pokemon Go“

31 liepos
01:01 2016

pokemonai

Dmitrij Rus

Keletą kartų teko duoti interviu šia tema, tad teko pasikapstyti pirminiuose šaltiniuose anglų kalba.

 • Žaidimo kūrėjas: Niantic Labs. Vidinis Google Start app’as.
 • Šią firmą įkūrė Džonas Henkas (John Hanke), kuris taip pat įkūrė Keyhole Inc. („rakto skylė“) – projektas kartografuoti žemės paviršių, kurią taip pat išpirko Google ir kurios pagrindu sukurtas Google Maps, Google Earth, Google Street View.
 • O dabar dėmesio. Keyhole Inc. buvo finansuojama vidinio In-Q-Tel fondo. Tai CŽV fondas oficialiai įkurtas 1999 metais.
 • Su minėtų programų pagalba, buvo išspręsti keli uždaviniai:
 • Atnaujinamas kartografinis planetos paviršius, apjungiant kelius, bazes ir t.t. O juk, kažkada žemėlapiai-paklodės buvo laikomi strateginiais ir slaptais. O į bendro naudojimo žemėlapius specialiai buvo įtraukiamos paklaidos.
 • Google Street View automobiliai-robotai pažvelgė į visus užkampius, kartografavo visus mūsų miestus, automobilius, veidus…

Liko tik viena problema. Kaip pažvelgti į mūsų namus, rūsius, šešėlių padengtas alėjas, karinius miestelius, valstybines įstaigas ir taip toliau, pagal sąrašą?

Ir ką Jūs galvojate? Vis ta pati „kontorėlė“, Niantic Labs, išleidžia genialų virusinį žaidimuką, naujamadišką papildomos realybės technologiją, Jums tik reikia atsisiųsti programėlę ir duoti jai atitinkamas teises (prieigą prie kameros, mikrofono, giroskopo, GPS, prijungimo sistemos prietaisų, tame tarpe ir USB laikmenoms ir t.t.), ir Jūsų telefonas tuojau pat suvibruos, pranešdamas, kad surado pirmus tris pokemonus! (pirma trijulė pasirodo iš karto ir netoliese). Žaidimas pareikalaus nufilmuoti juos iš visų pusių, sėkmingai Jus apdovanodami pirma sėkme. Ir tuo pačiu gaunama patalpos nuotrauka, kurioje Jūs esate, kartu su koordinatėmis ir telefono palenkimo kampu. pokemonai, pokemonas

Sveikinu Jus! Jūs ką tik atlikote savo buto filmavimą! Toliau aiškinti reikia?

Tarp kitko. Įdiegdami programą, Jūs priimate naudojimo sąlygas. O jos – nėra standartinės. Niantic Jus oficialiai įspėja:“Mes bendradarbiaujame su valstybinėmis struktūromis ir privačiomis kompanijomis. Mes galime jiems atskleisti bet kokią informaciją apie jus ir jūsų vaiką…“. Bet kas tą skaito?

O dar ten yra 6 punktas: “mūsų programa nesuteikia paslaugos pagal jūsų naršyklės užklausą „Do not track“ – „nesek manęs“. Kitaip tariant – sekė ir seks ateityje.

Ir taip, be savanoriško ir linksmo kartografavimo visko aplinkui, atsiskleidžia dar kitos linksmos galimybės.

Pavyzdžiui, užsinorės, patys žinot kas, sužinoti – kas dabar vyksta pastate, sakykime, parlamente? Ir pas dešimtį deputatų, valytojų, žurnalistų – suvibruos telefonai: „šalimais Pikaču!“. Ir laimingi piliečiai išsitrauks savo sumaniuosius telefonus, aktyvuos kameras, mikrofonus, GPS, giroskopus… Ir pradės suktis vietoje, žiūrėdami į ekraną, užkraudami ryšio kanalus terabaitais video srauto…

Bingo! Pasaulis vėl pasikeitė, pasaulis tapo kitokiu. Sveiki atvykę į naują erą.

parengė: Remigijus Sinkevičius

Gerbiami skaitytojai, jeigu pageidaujate, – jūs galite paremti infa.lt tinklapį SMS žinute.

1 Atsiliepimas

 1. Simas Simaitis    -  2016-07-31, 12:23

  https://www.youtube.com/watch?v=c0TfG2kzFdc&list=PL71Us2mio4c8rZyfyo_gKK6fBIR1ePMZR&index=3

  Kam įdomu ir gerai suprantate rusiškai. Šioje laidoje autorius atskleidžia visus Google užkulisius. Kaip buvo sukurtas, kas finansavo, į kokias technologijas investuojami pinigai ir t.t.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


 • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
 • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
 • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Jei norite papasakosiu dar kai ką įdomaus apie žaidimą „Pokemon Go“* - nuoroda: https://infa.lt/7931/jei-norite-papasakosiu-dar-kai-ka-idomaus-apie-zaidima-pokemon-go/