infa.lt

„ENEOS 1006 km lenktynėse“ – „General Financing by Pitlane“ pergalė (nuotr.)

„ENEOS 1006 km lenktynėse“ – „General Financing by Pitlane“ pergalė (nuotr.)

liepos 24
09:562016

Finišas

Nuo „ENEOS 1006 km lenktynių“ starto prabėgus 8 val. 44 min. 55,924 sek., pirmasis lietuviškojo automobilių maratono finišo liniją kirto „General Financing by Pitlane“ „Porsche 911 GT3 Cup“ automobilis, kurį į pergalingą finišą atvairavo komandos lenktynininkas olandas Sebastiaanas Bleekemolenas.

Prieš penkerius metus laimėjęs garsiąsias Le Mano lenktynes, džiaugęsis pergale Sebringo trasoje olandas į savo sportinių laimėjimų metraštį įrašė ir Lietuvą, didžiausiame jos vasaros kurorte Palangoje pergalingai baigęs jau septynioliktą kartą surengtas maratonines lenktynes.

Pirmiausia Sebastiaanas pateko į savo komandos draugų, lenktynininkų Jono Gelžinio, kuriam tai buvo jau šeštoji pergalė Palangoje ir Benedikto Vanago, antrąją pergalę čia šventusį po trejų metų pertraukos, glėbį. O paskui – džiaugsmingi, lyg nebūtų jokio nuovargio, interviu televizijai ir radijui, portalų, naujienų agentūrų, spaudos žurnalistams, nušvietusiems lenktynes.

Nugalėtojai, „General Financing by Pitlane“ komandos lenktynininkai įrašė dar vieną rekordų pataisą į šių lenktynių metraštį. Ką tik pasibaigusios lenktynės buvo trumpiausios per visą jų septyniolikos metų istoriją. Pagerintas lietuviškojo automobilių maratono trukmės rekordas, išsilaikęs nuo pat antrųjų lenktynių gyvavimo metų, kai 2001-aisiais nugalėtojai finišo liniją kirto nuo starto praėjus 8 val. 52 min.

„ENEOS 1006 km lenktynių“ laimėtojus – „General Financing by Pitlane“ komandos vadovus ir lenktynininkus – su gražia pergale sunkiose lenktynėse pasveikino pagrindinis jų organizatorius, VšĮ „Promo events“ direktorius Darius Jonušis ir įteikė jiems pagrindinį trofėjų, pereinamąją taurę, ant kurios išgraviruotas ekipos pavadinimas ir kurią jie savo laimėjimų kolekcijoje saugos iki kitų lenktynių 2017-aisiais.

Nugalėtojų garbės pakyla

Atsilikusi dviem ratais, antroji finišo liniją kirto kvalifikacinių varžybų laimėtoja „Carre & MVP by Algirdai“ komanda, kurios lenktynininkai Ramūnas Čapkauskas, Deividas Jocius ir Andrius Jasionauskas, ilgai vežę lyderių estafetę, pilotavo „Aquila CR1“.

R. Čapkauskui Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Romas Austinskas įteikė prizą už greičiausiai – per 1 min. 10,331 sek. nuvažiuotą lenktynių „ENEOS 1006 km lenktynės“ – „General Financing by Pitlane“ pergalės ratą. Didžiausią spartą ekipos lyderis išvystė važiuodamas 290 ratą.

Trečiąjį nugalėtojų pakylos laiptelį užėmė „Palanga SPA hotel by EMG Motorsport“ komandos lenktynininkai Nemunas Dagilis, olandas Steve Vanbellingenas ir belgas Tomas Van Rompuy, pilotavę tokį pat automobilį, kaip ir nugalėtojai, tačiau jiems pralaimėję 4 ratus.

Tokia prizininkų rikiuotė beveik niekam nekėlė abejonių beveik nuo pat lenktynių vidurio, tačiau ilgų nuotolių lenktynėse būna didžiausių netikėtumų. Laimei, šįmet jų beveik nepasitaikė.

Ketvirta finišavo „Mojo Lounge Racing by JR Motorsports“ komanda su BMW e46 GTR, kuri nuo nugalėtojų atsiliko 19 ratų.

Penkta su BMW M3 liko „Rotoma Racing“ (-26 ratai), o bendrosios įskaitos prizininkų šešetuką užbaigė irgi BMW M3 vairavę „Techninio projekto“ lenktynininkai (-28 ratai).

Varžovai klaidų neatleidžia

Nemenku tempu ir gana taikiai prasidėjusios lenktynės perkopusios ekvatorių pamažu nusidažė kitomis spalvomis. Kai komandų strategai jau bandė įsivaizduoti taip geidžiamą finišą, kova, ypač tarp lyderių, darėsi vis aštresnė, jei ne nuožmi.

Sportininkams apsukus 200 ratų lenktynių klube ir kuluaruose netilo diskusijos kada gi prie „Porsche 911 GT3 Cup“ vairo J. Gelžinį ar S. Bleekemoleną pakeis B. Vanagas? Nejaugi tik tada, kai partneriai mirtinai pavargs? Ilgai laukti nebeteko, Benediktas pirmąkart sėdo prie vairo lyderiams įveikus 247 ratus.

Jei pirmojoje varžybų pusėje daugelis galėjo lažintis ir net statyti už kvalifikacijos laimėtojų „Carre & MVP by Algirdai“ pergalę, tai maratonui artėjant prie ekvatoriaus, juolab perkopus į antrąją pusę, tokių pranašų gretos tirpo nelyginant sniegas kovo pabaigoje.

Pesimistų gretas didino ir ta aplinkybė, kad visas greičiausiųjų penketukas važiavo praktiškai nedarydamas nė menkiausios klaidos, o buvę lyderiai iškepė iškart dvi, kirtusias itin skaudžiai.

Užsukęs į degalinę papildyti „Aquila CR1“ kuro talpų D. Jocius buvo priverstas laukti eilėje – visos degalų pylimo kolonėlės buvo užimtos. Ir praradus brangias dešimtis sekundžių bėdos nesibaigė – už lenkimą teisėjams mosuojant geltonomis vėliavomis komanda gavo vienos minutės sustojimo techninio aptarnavimo zonoje baudą. Įskaičiuojant ir laiką, sugaištą įvažiuojant į laikinuosius garažus ir išvažiuojant iš jų, sugaištama dar bemaž minutę…

Šios dvi klaidos ir lėmė, kad į priekį išsiveržė „General Financing team Pitlane“ komanda su „Porsche 911GT3 Cup“. Naujų lyderių, jau nutolusių per pagarbų dviejų ratų atstumą puolė vytis ne kas kitas, o Deividą prie vairo pakeitęs R. Čapkauskas.

Tačiau pergalės dvelksmą jau pajutusios „General Financing team Pitlane“ lenktynininkai nė nemanė kelti kojos nuo akceleratoriaus pedalo. Praėjus nuo lenktynių pradžios 6 val. ekipa buvo įveikusi jau 257 ratus ir dviem lenkė artimiausius varžovus iš „Carre & MVP by Algirdai“, o trečioje pozicijoje buvusius „Palanga SPA hotel by EMG Motorsport“ lenktynininkus – net šešiais ratais.

Praktiškai šios komandos jau taikėsi į visas tris vietas ant nugalėtojų pakylos, nes po 6 val. batalijų ketvirtoje pozicijoje buvusią „Mojo Lounge Racing by JR Motorsports“ nuo lyderių skyrė net dvylikos ratų deficitas.

Įsibėgėjus lenktynėms tikrą šuolį atliko RIMO komanda, kurios sportininkai, vairuojantys BMW 335d, buvo daug laiko sugaišę dėl turbinos žarnos remonto. Tačiau RIMO vyrai neilgai vežė dyzelinių automobilių klasės lyderio estafetę, nes juos aplenkė „EWA Racing PGM“ komanda su BMW 330d.

Pamažu įsivažiavo ir „Team Hot Wheels“ komanda, leidusi suprasti, jog jos BMW M3 greitesnis už kitus GT klasės M3 modelius. Tačiau vėlgi, vos pajutusi artėjančio finišo džiaugsmą, dėl techninių problemų buvo priversta sudėti ginklus.

Į susidomėjimo lenktynėmis laužą alyvos gerokai šliūkštelėjo ir Rimvydo Agurkio, vairavusio „Alfa Romeo GT“, susidūrimas su varžovu, dėl kurio Rimvydas Agurkis kaltino konkurentą, privertusį brangų laiką gaišti garažuose ir duoti darbo mechanikams, ir netikėtai kovą dėl aukščiausiųjų pozicijų baigusi „BRUM BRUM Sport“ komanda, kuriai iki pirmųjų 200 ratų galėjai prognozuoti vos ne lenktynių laurus.

Ekipos pasididžiavimas „BMW M3 BigDaddy“ pavargęs sustojo viduryje trasos, todėl jį teko tempti į garažus, o kadangi komandos mechanikai didelio entuziazmo nerodė – ir nustumti gilyn į garažus.

Karūnuota „Miss Racing“ gražuolė

Kiek anksčiau negu „ENEOS 1006 km lenktynės“ Palangoje finišavo ir „Miss Racing“ rinkimai, kurių organizacija rūpinosi vairuojančių moterų asociacija „Racing Ladies“, vadovaujama Astos Jonušienės.

Iš į pagrindinį gražuolių finalą patekusių 17 merginų – lygiai tiek, kiek metų vyksta ir šios lenktynės, autoritetingos komisijos sprendimu „Miss Racing“ karūna įteikta 21-erių palangiškei, krepšinio palaikymo grupės šokėjai Agnei Kulytei, kuri tapo ir kitų metų šių lenktynių „veidu“. Agnė Kulytė

Pirmąja Vice Miss pripažinta Ieva Šagauskaitė, antrąja – Gintarė Dainytė, kuriai atiteko ir Miss Foto titulas, Aušrinė Rezgytė tapo Miss Media, Vilmantė Daukšaitė – Miss Publika, Ramona Rubytė – Miss elegancija, Laura Morkūnaitė – Miss lenktynininkų favoritė, Miglė Cibulskaitė – Miss internetas, o Viktorija Šusticka – Miss FB favoritė.

Konkurso prizininkės pasirašys sutartį ir bus deleguotos į rugpjūtį Belgijoje vyksiančias 24 val. lenktynes, kur joms teks labai atsakinga misija – reprezentuoti Lietuvą.

„ENEOS 1006 km lenktynių“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

Vytauto PILKAUSKO nuotraukos

finisas 01puse lenktyniu 07finisas 02finisas 03finisas 04finisas 05finisas 06finisas 07finisas 08finisas 09finisas 10finisas 11

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad Jono Noreikos - Generolo Vėtros atminimo lenta turėjo būti pašalinta?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Kiek kainuoja šeimai valstybės „Pagalbos planas“

Kiek kainuoja šeimai valstybės „Pagalbos planas“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Zigmas Vaišvila. Baltijos kelias – tai buvo reiškinys

Zigmas Vaišvila. Baltijos kelias – tai buvo reiškinys

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (4)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (4)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Atviras Gintaro ir Eglės Kručinskų šeimos laiškas Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai

Atviras Gintaro ir Eglės Kručinskų šeimos laiškas Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai

komentarų 17Skaityti visą įrašą
Dovilė Šakalienė. Mylėk savo artimą kaip save patį – o gal akmeniu į jį, akmeniu?

Dovilė Šakalienė. Mylėk savo artimą kaip save patį – o gal akmeniu į jį, akmeniu?

komentarai 7Skaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Virtualių tinklų pagauti…

Virtualių tinklų pagauti…

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (3)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (3)

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Manoma, kad Fake News užsiiminėja tik Rusija ir dar D.Trumpas. Tačiau Fake News jau senai yra pas mus namie

Manoma, kad Fake News užsiiminėja tik Rusija ir dar D.Trumpas. Tačiau Fake News jau senai yra pas mus namie

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Prezidentas tegali tik prašyti leidimo pas Teisėjų Tarybą, teikiant Seimui (prašymą?) atleisti susikompromitavusius teisėjus

Prezidentas tegali tik prašyti leidimo pas Teisėjų Tarybą, teikiant Seimui (prašymą?) atleisti susikompromitavusius teisėjus

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (2)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (2)

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Visos sisteminės grupuotės, vadinančios save „tradicinėmis partijomis“, kaip velnias kryžiaus bijo savo piliečių

Algimantas Rusteika. Visos sisteminės grupuotės, vadinančios save „tradicinėmis partijomis“, kaip velnias kryžiaus bijo savo piliečių

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į paminklų naikinimo mainus

Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į paminklų naikinimo mainus

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Laisvės niekas dykai nedalina

Algimantas Rusteika. Laisvės niekas dykai nedalina

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Regionai netenka darbo vietų – valstybinio sektoriaus darbuotojų kėlimas į Vilnių sparčiai auga

Regionai netenka darbo vietų – valstybinio sektoriaus darbuotojų kėlimas į Vilnių sparčiai auga

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Vakarų nuosmukis – anaiptol, nėra atsitiktinumas

Vakarų nuosmukis – anaiptol, nėra atsitiktinumas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Dabartinis ministrų kabinetas – tai ne stabilumas, o Brežnevo laikų stagnacija, sielvartauja G. Landsbergis

Dabartinis ministrų kabinetas – tai ne stabilumas, o Brežnevo laikų stagnacija, sielvartauja G. Landsbergis

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Atviras Lino Kukuraičio laiškas dėl atstumtų vaikų ir neįgaliųjų: turime grąžinti dešimtmečių skolą

Atviras Lino Kukuraičio laiškas dėl atstumtų vaikų ir neįgaliųjų: turime grąžinti dešimtmečių skolą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Premjeras pareiškė, jog netoleruos tautinės neapykantos kurstymo, tik neįvardijo, kas ją kursto

Premjeras pareiškė, jog netoleruos tautinės neapykantos kurstymo, tik neįvardijo, kas ją kursto

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
K. Masiulis. Jokių naujų mokesčių, kol šalyje 40 tūkst. lengvatų

K. Masiulis. Jokių naujų mokesčių, kol šalyje 40 tūkst. lengvatų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Apie pasirinkimo laisvę

Apie pasirinkimo laisvę

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Prezidentas: „Istorinė atmintis neturi būti vieno kurio nors miesto ar savivaldybės klausimas, o nacionaliniu lygiu priimama nutartis“

Prezidentas: „Istorinė atmintis neturi būti vieno kurio nors miesto ar savivaldybės klausimas, o nacionaliniu lygiu priimama nutartis“

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Seimo konservatorė apkaltino R. Karbauskį manant, kad „geriausia moters vieta tarp kumščio ir viryklės“

Seimo konservatorė apkaltino R. Karbauskį manant, kad „geriausia moters vieta tarp kumščio ir viryklės“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Seimo narys Vytautas Bakas: „Kiek dar mes galime toleruoti tokį teisingumą?“

Seimo narys Vytautas Bakas: „Kiek dar mes galime toleruoti tokį teisingumą?“

komentarai 3Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Visiškas melas. Lietuviai prieš kariuomenę, metalo laužo pirkimą ir visą kitą pinigų plovimo, žmonių išnaudojimo...

ieškokite peticijos: 'Seimo narės Dovilės Šakalienės apkalta'. Ir jei žinote apie kitas iniciatyvas, tai...

pritariu. Nieko vertas statytinis nausėda. Mesti jį velniop ir kuo greičiau, tuo geriau. Ieškokite...

kokia prasmė ką nors keisti, daryti ir gyventi šalyje, kurioje negali turėti, auginti savo vaikų?...

mesti statytinį nausėdą iš jam nepriklausančios kėdės kuo greičiau! Viena iš iniciatyvų, peticija: 'LR...

tinklalapyje peticijos•com, šiuo metu, pirmą vietą užimanti peticija yra: 'Seimo narės Dovilės Šakalienės apkalta'. Ši...

kad statytinis nausėda nori išparduoti lietuvą tai jau senai buvo aišku ir, kad vykdys grybo...

Taip prisvilusi prie lovio, kad net su peticijom jos negalima iš ten išprašyt....

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarai 9Skaityti visą įrašą
Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

komentarai 5Skaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

komentarai 8Skaityti visą įrašą
Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

komentarų 11Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *„ENEOS 1006 km lenktynėse“ - „General Financing by Pitlane“ pergalė (nuotr.)* - nuoroda: https://infa.lt/7787/eneos-1006-km-lenktynese-general-financing-by-pitlane-pergale-nuotr/