infa.lt

Beždžionių raupų vakcina Lietuvoje bus skirta tik tam tikriems asmenims

Beždžionių raupų vakcina Lietuvoje bus skirta tik tam tikriems asmenims

24 rugpjūčio
17:15 2022

SAM informacija

Antradienį Lietuvą pasiekė 1400 vakcinos nuo beždžionių raupų dozių, kurias Europos Sąjungos (ES) šalims narėms nupirko ir proporcingai paskirstė Europos Komisija. Vakcina bus skiepijami didelės rizikos sąlytį su beždžionių raupais sergančiu asmeniu turėjusieji, individualiai įvertinus kiekvieną atvejį. Asmenis, kurie turėtų būti skiepijami, identifikuos ir juos skiepytis siųs Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

“Nuo gegužės pradžios fiksuodama maždaug 17 tūkst. ligos atvejų, ES greitai ir ryžtingai reaguoja į beždžionių raupų protrūkį, ir mes toliau telksime savo pastangas. Per Europos pasirengimo ekstremaliosioms sveikatai situacijoms ir reagavimo į jas instituciją (HERA) visoms šalims narėms užsakėme daugiau nei 160 tūkst. vakcinos dozių, kurios pirmą kartą apmokamos ES biudžeto lėšomis.

Šiandien į Lietuvą atvyksta pirmosios vakcinų siuntos – tai 1400 vakcinos dozių, kurios padės apsaugoti žmones ir suvaldyti šį protrūkį. Taip veikia tikroji Europos sveikatos sąjunga, padedanti apsaugoti mūsų piliečius”, – sako Europos sveikatos komisarė Stella Kyriakides.

ES registruota vakcina nuo raupų „Imvanex“  šiuo metu nėra prieinama, tad siekiant sudaryti sąlygas greitai suvaldyti protrūkius, ES valstybės narės sutiko įsigyti vakcinos „Jynneos“, kurią gamina Danijos bendrovė „Bavarian Nordic“. Po to, kai Europos vaistų agentūra rekomendavo šią vakciną skiepijimui nuo beždžionių raupų, ją sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo leista laikinai tiekti ir į Lietuvą.

Šia vakcina gali būti skiepijami 18 metų ir vyresni asmenys. Skiepijimo schemą sudaro dvi dozės, skiriamos darant 4 savaičių pertrauką. Asmenims, kurie anksčiau yra pasiskiepiję viena gyvos vakcinos nuo raupų doze, rekomenduojama pasiskiepyti dar viena vakcinos doze.

Atsižvelgiant į ribotą vakcinos prieinamumą ir tikėtiną nedidelį ligos paplitimą visuomenėje, daugelis valstybių nusprendė nuo beždžionių raupų skiepyti tik didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju turėjusius žmones, pvz., lytinius partnerius, kartu gyvenančius asmenis,  asmens sveikatos priežiūros bei laboratorijų specialistus. Tokią pat tvarką ketinama taikyti ir Lietuvoje.

Sąlytį turėjusius asmenis identifikuoja ir konsultuoja NVSC specialistai, apklausdami beždžionių raupais susirgusį pacientą. Įvertinę rizikos laipsnį, NVSC specialistai gali rekomenduoti pasiskiepyti ir nukreipti į vieną iš penkių skiepijančių įstaigų (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose arba Panevėžyje). Skiepijančios įstaigos gydytojas įvertins kontaktą turėjusio asmens sveikatos būklę ir priims galutinį sprendimą dėl skiepijimo.

Iki šiol Lietuvoje buvo nustatyti penki beždžionių raupų atvejai, visi asmenys sirgo lengva šios ligos forma, užsikrėtimų tarp sąlytį turėjusių asmenų užfiksuota nebuvo.

Anksčiau PSO yra paskelbusi, kad daugiausiai šia liga užsikrečia jauni vyrai, turintys lytinius santykius su vyrais.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 197

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. Patriotas    -  2022-08-24, 18:11

  Kam čia kyla abejonių kas ištikro vyksta? Gyva vakcina? Tai reiškia kad visi subadyti taps potencialūs platintojai :D. Tai reiškia kad jie ruošia naują pandemiją. ;). Suicidas yra kažkoks masinės psichozės reiškinys. Mirties kultūra – žmonių utilizacija vardan co2 sumažinimo. Vienintelė išeitis – kariuomenė ir masiniai tribunolai už nusikaltimus prieš žmoniją.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Jolia    -  2022-08-24, 18:35

  Jau čia sakoma, kad rekomenduojama. Tik rekomenduoja. Ir nors PSO vykdo cheminį genocidą prieš žmoniją, jau patys bijo atsakomybės ir grotų. Nesvarbu nuo ko skiepai – visa ši afera tęsiasi 2 m. ir laikas ją stabdyti. Niekas nieko čia neprivalo PSO vykdyti. Sorošo organizacija ,,Atlanto Taryba” sukūrė užkratus, plečia karo grėsmę.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Idomu,    -  2022-08-24, 19:52

  babuina Nr.1 skiepys!?

  Atsakyti į šį komentarą
 4. mažoka    -  2022-08-24, 21:30

  Tik 1400 „ukolų”, padalijus iš 2 tik 700. O plačiastrėnė tetulė sejonienė gi sakė, kad Lietuvoje milijonas homikoseksualistų

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Šiaip    -  2022-08-24, 23:35

  Va ir paaiškėjo kiek iškrypėlių Lietuvoje tera, o šokdina visą Tautą….

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nasa i kanalizacija...

Kam tau ginklai toks kietas gali rusus špygomis užbadyti...

Amerikonu demokratinės bombos...

Durnių ir bažnyčioja muša....

Ai jai jai jai. :D sankcijų, daugiau sankcijų! px kad nei viena nuo 2014 neturėjo...

Baisu gabriuk...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...