infa.lt

Bulgarija, anksčiau atsisakiusi pirkti dujas už rublius, neatmeta galimybės atnaujinti jų tiekimą iš Gazprom

Bulgarija, anksčiau atsisakiusi pirkti dujas už rublius, neatmeta galimybės atnaujinti jų tiekimą iš Gazprom

10 rugpjūčio
09:10 2022

Bulgarija ieško alternatyvių dujų tiekėjų, bet jei jų nepakaks, Sofija pasirengusi atnaujinti derybas su „Gazprom”. Apie tai pranešė respublikos Energetikos ministerijos vadovas Rosenas Christovas.

„Svarstome visas galimybes, įskaitant tiekimo iš „Gazprom” atnaujinimą. Pirmiausia ieškome alternatyvių tiekėjų, bet jei jų nebus pakankamai, aš nebūsiu tas ministras, kuris paliks gyventojus be nieko”, – interviu bTV pareiškė J. Christovas (cituoja DNESnews).

Jis paaiškino, kad dujų pirkimas iš „Gazprom” atitinka Europos Sąjungos politiką, nes Sofija neketina sutikti su kitokiomis sąlygomis nei tos, kuriomis Vokietija ir kitos vedančios ES šalys perka dujas iš Rusijos.

Ministras teigė, kad Sofija išanalizavo visas rizikas ir, jei pradės derybas su Maskva, užtikrins, kad dujų tiekimas būtų stabilus ir saugus.

„Bankroto tikėtis neverta. Ministerijos prioritetai aiškūs – kuo labiau diversifikuoti dujų tiekėjus, kad būtų išlaikytas dujų kiekis ir kaina. Tikiu, kad galime tai padaryti”, – sakė ministras.

„Gazprom” balandžio pabaigoje visiškai sustabdė dujų tiekimą Bulgarijos bendrovei „Bulgargaz” dėl atsisakymo mokėti už dujas rubliais.

Panašu, kad dabar rubliai nebebus kliūtimi, kai paaiškėjo, kad ES negalės aprūpinti bloko šia energijos rūšimi.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 72

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...