infa.lt

Mokslininkams pavyko atgaivinti kiaules praėjus valandai po mirties

Mokslininkams pavyko atgaivinti kiaules praėjus valandai po mirties

07 rugpjūčio
08:30 2022

Kiaulės

Praėjus valandai po mirties kiaulėms buvo suleistas eksperimentinis preparatas, kuris sudarė postūmį visiems pagrindiniams organams, įskaitant širdį, kepenis, plaučius ir inkstus, vėl pradėti veikti. Tai leido visiškai atkurti kraujotaką ir raumenų judesius galvos ir kaklo srityje.

Tyrimo autoriai šiuos rezultatus vadina stulbinančiais, nes dabar įmanoma, kad smegenų ir širdies mirtis yra grįžtama. Gauti rezultatai kelia etinių klausimų, susijusių su mirties momento nustatymu, taip pat siūlo naujas donorų organų išsaugojimo galimybes.

Jeilio universiteto mokslininkai pristatė technologiją, kuri atkuria gyvūnų ląstelių ir organų funkcijas po mirties. Naudodami kiaules kaip modelius, jie įrodė, kad praėjus valandai po mirties gyvūnų širdyje, smegenyse, kepenyse ir inkstuose atkuriama kraujotaka ir ląstelių veikla, rašo „Nature”.

„Visos ląstelės miršta ne iš karto. Šis procesas – tai užsitęsusi įvykių serija, į kurią galima įsikišti”, – komentavo bendraautorius Davidas Andrijevičius.

Naująją „OrganEx” technologiją sudaro perfuzijos prietaisas, kuris operacijos metu atlieka širdies ir plaučių funkciją, taip pat eksperimentinis skystis, palaikantis ląstelių funkciją ir slopinantis organizmo uždegimą.

Praėjus šešioms valandoms po procedūros buvo užregistruotas daugelio gyvybiškai svarbių organų aktyvumas. Pavyzdžiui, širdies elektrinis aktyvumas išsaugojo gebėjimą susitraukti. Taip pat buvo atkurta kraujotaka visame organizme – tokio rezultato mokslininkai nesitikėjo.

Tolesni stebėjimai parodė, kad visuose svarbiausiuose organuose veikia daugybė genų, atsakingų už ląstelių funkcijas ir remontą. „Mikroskopu buvo sunku atskirti sveiką organą nuo organo, apdoroto „OrganEx”, – paaiškino vienas iš autorių Zvonimiras Vrsela.

Pastebėta, kad gyvūnai nevalingai judino galvos ir kaklo raumenis. Autoriai mano, kad, atsižvelgiant į tai, jog galvos smegenyse nebuvo elektrinio aktyvumo (nepastebėta koordinuoto smegenų aktyvumo), signalai greičiausiai buvo siunčiami iš nugaros smegenų.

Kitaip tariant, gauti rezultatai nereiškia, kad nugaišusius gyvūnus būtų galima atgaivinti, tačiau tokia galimybė ateityje neatmetama. Elektrinio aktyvumo nebuvimą gali lemti perpilto skysčio temperatūra ir kiti veiksniai, galintys slopinti neuronų signalus.

Poveikis klinikinei praktikai

Tyrėjai šią technologiją laiko priemone, padedančia išsaugoti donorų organus kaip svarbiausią prioritetą. Šiandien jų trūksta dėl labai trumpo jų gyvybinio laikotarpio.

Be to, rezultatai paneigia nuomonę, kad širdies mirtis ištinka, kai sustoja kraujotaka ir nutrūksta deguonies tiekimas. Ateityje mokslininkai ketina patvirtinti, kad šie procesai yra grįžtami ir gali būti pakartoti žmonėms. „Rezultatai stulbinantys ir rodo, kad kai kuriuos žmogaus kūno apribojimus galima įveikti”, – apibendrino autoriai.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 273

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Patriotas    -  2022-08-07, 12:16

  Zombiai atrieda atidunda. 🙂

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Algirdas    -  2022-08-07, 13:25

  Pirmykščiai žmonės (spėju, kad ne tik žmonės) šitą žinojo, o jie mat atrado. Kaip jums dabar atrodo toks kilnus poelgis kaip organų donorystė po, taip vadinamos, smegenų mirties? Manding, jau nebe kilnus poelgis, o greičiau beprotybė.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Lietuvis    -  2022-08-07, 14:43

  tai ką Šimonytė niekada nemirs?

  Atsakyti į šį komentarą
 4. T0mas J.    -  2022-08-07, 14:49

  Konservatoriai yra kiaulės, bet.. kam juos gaivinti?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nasa i kanalizacija...

Kam tau ginklai toks kietas gali rusus špygomis užbadyti...

Amerikonu demokratinės bombos...

Durnių ir bažnyčioja muša....

Ai jai jai jai. :D sankcijų, daugiau sankcijų! px kad nei viena nuo 2014 neturėjo...

Baisu gabriuk...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...