• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Ignas Vėgėlė. Patyčių kultūra

Ignas Vėgėlė. Patyčių kultūra

24 liepos
06:40 2022
prof. Ignas Vėgėlė

Facebook nuotr.

Kažkas žaidžia intriguojančią šachmatų partiją: įtraukiam Vėgėlę į „Prezidentinius“ reitingus. Ar dėl to, kad negalima nematyti žmonių nuomonių, o gal dėl to, kad reikia parodyti taikinį, ar kad truputį įkąsti dabartiniam šalies vadovui? Atsakymų variantų daugiau, nei čia išvardinau.

Tyrimas nustebino, ypač jo rezultatai. Tik paviešinus – puolimas iš visų pusių. Vieni – kad aš prorusiškas, nemokša ar „padugnių atstovas“, kiti – „landsberginis“ ar politinio establišmento siūlomas vilkas avelės kailyje. Jau nekalbant apie atviras patyčias iš pavardės, keiksmų ir žeminimo.

Pastaruosius palikime tų „burbulų valdovams“. Leidimas plūstis, žeminti ir tyčiotis tų asmenų administruojamose FB paskyrose viską pasako apie pačius tų burbulų valdytojus. Jų metodus, tikruosius tikslus ir didelį norą sunaikinti kiekvieno neįtinkančio asmens reputaciją, taip pat perspėti, kad nelįsčiau į uždraustas sritis.

Aš, kiek tai leidžia laikas, savo paskyroje stengiuosi visus patyčių komentarus trinti ar net blokuoti – ir Jums siūlau elgtis taip pat.

Bet grįžkime prie tariamos „turinio“ kritikos. Pasirodo, esu netikęs, nes Advokatūra apdovanojo J.E. Valdą Adamkų garbės ženklu, kaltas, kad kažkam patinka ar kažkas nešioja atlape neužmirštuolę, ir dvigubai kaltas, kad vaikystėje vaidinau ir įgarsinau nemažai filmų.

Dar, spėju, blogas, kad būdamas Advokatūros pirmininku stengiausi pritraukti kuo daugiau paramos Ukrainai: surinkę solidžią sumą, ją skaidriai pervedėme į dvi sąskaitas: Ukrainos bankui ir Raudonajam kryžiui.

Kad pabėgusiems ukrainiečiams siūlėme nemokamą teisinę pagalbą, rūpinomės jų įdarbinimu. Blogas, kad kartu su #Caritas sukūrėme neatlygintinos teisinės pagalbos socialiai pažeidžiamiems asmenims tradiciją.

Netikęs, kad gyniau asmens teisę į orumą ir kūno neliečiamumą. Na ir, žinoma, kalčiausias už tai, kad kviečiu viešumui ir skaidrumui, kad į viešumą keliu ydingus valstybės valdymo klausimus, kuriuos patogiai nori nutylėti sprendimų priėmėjai ir jų puoselėjama bei remiama aplinka.

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.

Šalia šios keistos cancel culture, pavirtusios „patyčių kultūra“, kakofonijos sutinku besidžiaugiančius ir dėkojančius Jus – FB paskyroje, žinutėmis, gatvėje, teniso aikštelėje, kavinėje ar parduotuvėje.

Kiekvienas Jūsų geras žodis, rankos paspaudimas ar šypsena nubraukia tūkstantį neapykantos, melo, šmeižimo ir žeminimo emocijų, sunaikina visas „patyčių kultūros“ puoselėtojų pastangas.

Patvirtina įsipareigojimą ir vidinį įsitikinimą netylėti. Pakrauna energijos ateities darbams už kiekvieno žmogaus orumą, teisingumą bei lygiateisiškumą. Balsu juokiuosi iš disharmonijos, o širdis šypsosi palaima. Esate iš tiesų geriausia, kas nutiko Lietuvai !

Labai ačiū už Jūsų nesibaigiančius sveikinimus gimtadienio proga!

Šis įrašas pirmą kartą paskelbtas jo autoriaus asmeninėje Facebook paskyroje

 

 

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 245

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-07-24, 09:38

  Patyčios vyksta nes to nori visuomenė, policija.O juk tokioje valstybėje reikia gimti ir augti vaikams. Jeigu visuomenė kartu su policija pasakytų STOP tiems veikėjams, kad Lietuvoje rusiškų riebių keiksmažodžių mylėtojai , patyčininkai būtų baudžiami.Patyčių valstybėje gimsta ir smurtas ir psichologinis teroras kuris priveda jaunus , jautrius žmones net iki savižudybės. Lietuva Europos mažas gūdus kaimelis su keliais agresyviais žmogeliukais kurie kažkodėl užima ir prokuroro, teisėjo vietą ir sprendžia ką teisti ką palikti, kam uždrausti dainuoti o gal net ir gyventi. Jų sąžinė juoda , jie niekšeliai ir tuo didžiuojasi žlugdydami , laužydami žmonių gyvenimus ,jie vaidina patriotus. Ir iš tokios šalies nešamos į svetimas valstybes neva vertybės. Apsaugok Dieve nuo tokių vertybių kurios šiuo metu yra Lietuvoje.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Kapitalizmas    -  2022-07-24, 13:39

  ir laikosi ant patyciu kulturos! Taip yra visur,o ne isimtinai cia,ar kur nors dar. Tam net visuomene suskirstyta i kastas,kad butu tie,is ko galima tyciotis laisvai.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. VŽA    -  2022-07-24, 15:40

  Kai gerb. Prezidentas G. Naudėda palaikė LŠS, tai Vyriausybės purvasklaidoje pradėjo pilti ant jo šiukšles…
  Kai gerb. I. Vėgėlė pasisakė prieš paruoštus įteisinti iškrypimų įstatymus, tai laikinai Lietuvą valdantieji, profesorių užsipuolė, nes jis realus kandidatas į LR prezidentus.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Vytas    -  2022-07-24, 21:27

   Pasidomėkit viskuom iš naujo.Pažiūrėkite yuitube vaizdo įraša iš senesniu laikų susijusį su reforma.

   Atsakyti į šį komentarą
  • Varge vargeli    -  2022-07-25, 11:14

   Nelaimingas esi nes nedirba smegeninė. Pasidomėk to „gerbiamo“ profesoriaus biografija, kas jis, kokius mokslus ir kur baigė, ką ir kur dirbo, kam jis paruoštas ir ką atstovauja, tada gal ką suprasi.

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....