infa.lt

Didysis perkrovimas prasideda nuo žemės ūkio

Didysis perkrovimas prasideda nuo žemės ūkio

22 liepos
18:40 2022
Technologijos ir žemės ūkis

nuotr.: industrywired.com

Prieš mažiau nei pusmetį Kanados vilkikų vairuotojai, protestuodami prieš „Covid” apribojimus, užblokavo ir sustabdė Otavos centrą. Jie žinojo, kad rizika didelė ir, kad pasaulis juos stebi, rašo American Conservative.

Ir iš tiesų pasaulis stebėjo – jų protestai atskleidė, kad Kanados vyriausybė yra autoritarinė, ir parodė, kad Justino Trudeau administracijos valdžios troškimas nustelbė jos rūpestį savo piliečių gerove. Galbūt didžiausias šio protesto laimėjimas buvo pasauliui pasiųsta žinia: nepaisant mūsų politikų centralizuoto planavimo – tiek vietos, tiek pasaulio mastu – jie vis dar atsižvelgia į  „mažuosius žmones”.

Olandijoje ūkininkai seka Kanados vilkikų vairuotojų pavyzdžiu, tačiau jie šią taktiką perkelia į kitą lygį. „Būrai” ne tik blokuoja eismą, bet ir purškia mėšlą ant valdžios įstaigų ir pareigūnų namų, padega šieno ryšulius greitkelio viduryje ir blokuoja krovinių gabenimą iš perdirbimo gamyklų.

Įvairiu mastu jie tai daro jau kelias savaites, reaguodami į jų parlamento svarstomą priemonę, kuria siekiama drastiškai sumažinti ūkių išmetamų teršalų kiekį ir priversti parduoti žemės ūkio paskirties žemę, kuri kai kuriais atvejais šimtus metų priklauso tai pačiai šeimai. Tai reikštų, kad ūkiams tektų išskersti didelę dalį sveikų bandų. Galiausiai, daugeliui mažų ūkių tai reikštų jų pragyvenimo šaltinio pabaigą.

Pasak „ABC News”, tai pripažįsta ir Nyderlandų vyriausybė.

„Valdančioji Nyderlandų koalicija nori iki 2030 metų 50 proc. sumažinti išmetamų teršalų, daugiausia azoto oksido ir amoniako, kiekį visoje šalyje…. „Sąžininga žinia… yra ta, kad ne visi ūkininkai gali toliau tęsti savo veiklą”, o tie, kurie ją tęsia, greičiausiai turės ūkininkauti kitaip, – teigiama šį mėnesį paskelbtame vyriausybės pareiškime, kuriame ji pristatė išmetamų teršalų kiekio mažinimo tikslus.”

Valdžiai reikia turėti ypatingo įžūlumo, kad sunkiai dirbantiems piliečiams pasakytų, jog jie sąmoningai išstumiami iš verslo pagal savavališkai nustatytą terminą. Tačiau, galiausiai Nyderlandų vyriausybė priėmė tokį sprendimą. Kas gi yra ši „valdančioji koalicija” ir kuo ypatingi 2030 metai?

Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte dar pernai išdidžiai paskelbė pasauliui, kad „Nyderlanduose įsikurs pasaulinis maisto inovacijų centrų koordinavimo sekretoriatas”. Pasak InvestInHolland.com, maisto inovacijų centrai yra „pavyzdinė WEF [Pasaulio ekonomikos forumo] Maisto veiksmų aljanso iniciatyva”.

Kaip teigiama Pasaulio ekonomikos forumo pranešime spaudai, kuriame skelbiama apie Maisto veiksmų aljanso pradžią, jo tikslas – „sutelkti tarptautinę bendruomenę skubiam istoriniam iššūkiui spręsti: pakeisti mūsų mąstymo, gamybos, tiekimo ir maisto vartojimo būdus”.

Pranešime spaudai rašoma, kad,

Maisto veiksmų aljanso partneriai mano, kad dabartinės maisto sistemos susiskaidymas yra didžiausia kliūtis norint maistingai ir tvariai išmaitinti augančią populiaciją. Mums skubiai reikia naujų verslo modelių ir novatoriškų partnerysčių, kad pakeistume maisto gamybos, tiekimo ir vartojimo būdus.

Kas būtent yra „suskaidyta” dabartinėje maisto sistemoje? Garsiausia WEF prognozė yra ta, kad jiems stengiantis suformuoti pasaulį taip, kad jis taptų jų trokštama ateitimi, visi „nieko neturėsime ir būsime laimingi” (Great Resset). Dabartinė maisto sistema yra susiskaidžiusi dėl privačios nuosavybės ir atskirų įmonių savininkų savarankiškai priimamų sprendimų. Tai turėtų būti akivaizdu – jie negali pakeisti „maisto sistemos”, nebent galėtų priversti tos sistemos dalis daryti tai, ko jiems reikia.

Kiek toliau jie tai aiškiai išdėsto, taip pat pateikia daugiau motyvų dėl prieštaringai vertinamo sprendimo Olandijoje:

„Dabartinė žemės ūkio tiekimo grandinė nuo ūkio iki stalo sudaro 21-37 % šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos.

Maisto sistema daugeliu atžvilgių yra neveiksminga. Pavyzdžiui, tiekimo grandinėje iššvaistoma apie trečdalis maisto, o tai sudaro apie 1 trilijoną JAV dolerių. Daugelis ūkininkavimo metodų, kuriais sėkmingai didinama produkcija, taigi ir ūkininkų pajamos, išeikvoja gamtos išteklius, pavyzdžiui, dirvožemį ir miškus, todėl ilgainiui jie tampa netvarūs.”

Tiesa, išmintingi ūkininkai keičia pasėlius, kad dirvožemyje būtų atkurtos maistinės medžiagos, leidžiančios gerai augti būsimoms kultūroms, tačiau WEF pranešime šis konfliktas išryškėja: tarp didesnio derliaus ir tvarumo esama įtampos. WEF Maisto veiksmų aljansas, kuriam priklauso ir Nyderlandų ministras pirmininkas Rutte, pasiūlė suvesti šiuos prieštaringus tikslus, o to neįmanoma padaryti, kai pavieniai pasaulio ūkininkai patys priima sprendimus.

Pageidaujama sistema yra „pasiekti veiksmingos, tvarios, įtraukios, maistingos ir sveikos maisto sistemos viziją, FAA telkia visų sektorių suinteresuotuosius subjektus – vyriausybę, verslą, ūkininkų asociacijas, tarptautines organizacijas, pilietinę visuomenę ir akademinę bendruomenę – kad sutelktų šalies inicijuotą darbotvarkę siekiant įgyvendinti SDGs [United Nations’ Sustainable Development Goals – Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus]”. Atkreipkite dėmesį, kad šioje partnerystėje nėra vietos pavieniams ūkininkams.

WEF „Naujoji žemės ūkio vizija” atskleidžia bent dalį tų DVT (SDGs): „Darnaus vystymosi tiksluose bus raginama iki 2030 m. įveikti badą pasaulyje ir užtikrinti tvarias maisto sistemas”. Atkreipkite dėmesį į metus; tai tas pats tikslas, kuris pateikiamas Nyderlandų teisės aktuose. Taigi, kad ir kokios būtų tos „tvarios maisto sistemos”, jos reiškia mažiau žemės ūkio paskirties žemės ir mažiau gyvulių.

Nors Nyderlandai yra tik du kartus didesni už Naująjį Džersį, jie yra antroji pagal dydį žemės ūkio produktų eksportuotoja pasaulyje. Didžioji jo dalis yra sodininkystė, tačiau šalis taip pat yra didžiulė vaisių, daržovių ir mėsos eksportuotoja. Olandai garsėja naujoviškomis ir veiksmingomis žemės ūkio technologijomis.

Tiesą sakant, olandų ūkininkavimas buvo Pasaulio ekonomikos forumo auksinis pavyzdys, kaip turėtų atrodyti ateities ūkininkavimas. Prieš kelis dešimtmečius Nyderlandai priėmė savotišką misiją: „Du kartus daugiau maisto, naudojant perpus mažiau išteklių”. Jie rimtai ėmėsi šio tikslo ir sukūrė naujus „tiksliojo ūkininkavimo” metodus, kurie kai kurių kultūrų priklausomybę nuo vandens sumažino net 90 proc. Kai kurių kultūrų, pavyzdžiui, pomidorų – Nyderlandai yra didžiausi augintojai pasaulyje, auginimą olandai perkėlė į uždaras patalpas.

2019 m. WEF straipsnyje rašoma:

„Nuo 2011 m. šiltnamiams šildyti naudojama geoterminė energija, o augalai auginami hidroponinėje sistemoje, kad sunaudotų mažiau vandens.

Pomidorai auginami mažuose maišeliuose su akmens vatos substratu, pagamintu iš išlydytos bazaltinės uolienos verpiant į ploną pluoštą, kuriame yra maistinių medžiagų ir kuris leidžia augalams įsiurbti vandenį net ir esant žemam drėgmės lygiui.

Nenaudojami jokie pesticidai, o iš vietinės „Shell” naftos perdirbimo gamyklos į šiltnamius vamzdynais tiekiamas CO2, kurio reikia augalams augti, todėl į atmosferą patenka mažiau anglies dioksido.

Šiltnamis turi dvigubą stiklinį stogą, kad būtų taupoma šiluma, taip pat LED apšvietimą, todėl augalai gali augti ir naktį.”

Straipsnyje pateikiamas raginimas: „Labai svarbu, kad tokiose šalyse kaip Nyderlandai taikomi naujoviški žemės ūkio metodai būtų išplėtoti ir diegiami visame pasaulyje. Tereikia skirti išteklių trumpuoju laikotarpiu, kad ateityje gautume naudos”.

Kaip Markas Rutte, pagrindinis WEF mėgstamo žemės ūkio projekto dalyvis ir technologiškai pažangiausios pasaulyje žemės ūkio gamintojos ministras pirmininkas, gali skirti tuos išteklius, jei dabartinė maisto sistema yra tokia susiskaidžiusi? Kaip kiti pasaulio lyderiai, pavyzdžiui, Kanados premjeras Justinas Trudeau (dar vienas WEF prijaukintas premjeras), gali išskaidyti savo šalių maisto sistemos segmentus?

Šių metų kovą Kanada taip pat paskelbė iniciatyvą iki 2030 m. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų, išmetamų naudojant trąšas, kiekį. Pranešime spaudai paaiškinta,

„Vyriausybė daug dėmesio skiria šiam išmetamųjų teršalų kiekio mažinimo tikslui pasiekti, taikydama įvairias politikos priemones ir metodus, pavyzdžiui, bendradarbiaudama su ūkininkais ir skatindama plačiau diegti naujus produktus ir įgyvendinti naudingą valdymo praktiką, kuri duotų ekonominės naudos ūkininkams ir aplinkosauginę naudą visuomenei. Svarbus aspektas, kad Kanada pasiektų šį tikslą ir kartu nesumažintų pasėlių derlingumo, bus nuolatinė pramonės suinteresuotųjų šalių parama.”

Vyriausybė daugiausia dėmesio skiria tikslui, kuriam pasiekti reikės nuolatinės žemės ūkio pramonės paramos. Tarsi lenktyninio automobilio mechanikas, tobulinantis variklį, kad išspaustų dar porą arklio galių, Markas Rutte yra pasiryžęs stumti savo mažytį techno-žemės ūkio variklį, kad jis taptų WEF „Naujos žemės ūkio vizijos” prototipu. J. Trudeau ir kiti pasaulio lyderiai ragina savo šalių ūkininkus sekti jų pavyzdžiu.

Vakarų demokratijų „mažieji žmonės”, kurie užtikrina, kad maistas būtų ant mūsų stalų, nėra pamišę dėl to, kad stebėtųsi: Kas vadovauja mūsų tautų lyderiams? Ar jie mus veda ten, kur norime mes?

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 309

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    „Ar mes dar šio pasaulio žmonės, ar jau amžinos mirties sapne?..“

„Ar mes dar šio pasaulio žmonės, ar jau amžinos mirties sapne?..“

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Valdas Vižinis. Naujasis Lietuvos pedofilijos  veidas

Valdas Vižinis. Naujasis Lietuvos pedofilijos veidas

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Prof. Ignas Vėgėlė: „Dar kartą apie Kriminalinę žvalgybą”

Prof. Ignas Vėgėlė: „Dar kartą apie Kriminalinę žvalgybą”

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Tomas Bartkus. Kai paskaitai produktų sudėtį, malda prieš valgį įgauna visai kitokią prasmę

Tomas Bartkus. Kai paskaitai produktų sudėtį, malda prieš valgį įgauna visai kitokią prasmę

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Kodėl tiek daug „beprotiškų dešiniųjų sąmokslo teorijų” pasirodė esančios tiesa

Kodėl tiek daug „beprotiškų dešiniųjų sąmokslo teorijų” pasirodė esančios tiesa

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Ar kairieji sugebės suvokti, ką padarė?

Ar kairieji sugebės suvokti, ką padarė?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Dirbtinis intelektas prieš tikrąjį žmogiškumą

Dirbtinis intelektas prieš tikrąjį žmogiškumą

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Partizaninis informacinis karas

Partizaninis informacinis karas

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blazytė. Apie Aną Kareniną

Jolanta Blazytė. Apie Aną Kareniną

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Orwelynas: Čmilytė ir Šimonytė galės gauti žvalgybos duomenis apie politinius oponentus

Orwelynas: Čmilytė ir Šimonytė galės gauti žvalgybos duomenis apie politinius oponentus

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Mes neturėjome nieko, tik savo rankas, protus ir širdis – ir atsilaikėme!

Mes neturėjome nieko, tik savo rankas, protus ir širdis – ir atsilaikėme!

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Objektyviai Dievo bausmė

Objektyviai Dievo bausmė

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Henris Kisindžeris jau nebemano, kad Ukrainai būtina išlaikyti neutralų statusą

Henris Kisindžeris jau nebemano, kad Ukrainai būtina išlaikyti neutralų statusą

atsiliepimų 8 Skaityti visą įrašą
    Ko jums nepasakys vyriausioji Lietuvos buhalterė ir Centrinio banko patarėjai

Ko jums nepasakys vyriausioji Lietuvos buhalterė ir Centrinio banko patarėjai

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą

Sakot "Garliavos šeima .. labai draugavo su konservatoriais". Įvardinkit kuris šeimos narys su kuriuo konservatoriumi?...

žmonija vis dar nežino, kas iš tikrųjų vyksta aplinkui. Jie gyvena savo gyvenimą nežinodami, kad...

Mielasis, tiki "parsidavusia vyriausybe ir jos papirktais meluojančiais medikais" daugybė būtent jaunų, labai labai edukuotų...

Hm

Infa komanda nustokite tyčiotis iš Ukrainos, gal jūs norėtumėt, kad Lietuva atsidurtų Ukrainos vietoje? Džiaukitės,...

Koronavirusas yra nebaisus, tai jau mušta korta. Visa aferos esmė yra testuose. Kai žmogus miršta...

Sakyčiau tam Chebrahujasosui...

Infa.lt komanda Ačiū jums už tai ką darote Tiktai pirmyn sustoti negalima...

jie ne rūpinasi dėl mirčių, bet trina delnas - mažėja populiacija, o susistiprinus dar labiau....