infa.lt

Orbanas teigia, kad sankcijomis Rusijai Europa „šovė sau į plaučius”.

Orbanas teigia, kad sankcijomis Rusijai Europa „šovė sau į plaučius”.

16 liepos
21:35 2022
Viktoras Orbanas

REUTERS

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas penktadienį (liepos 15 d.) pareiškė, kad Europos Sąjunga „šovė sau į plaučius”, taikydama neapgalvotas ekonomines sankcijas Rusijai, kurios, jei nebus atšauktos, gali sužlugdyti Europos ekonomiką, rašo Euractiv.

Po Rusijos invazijos į Ukrainą vasario mėn. ir po to sekusių sankcijų dujų tiekimas į Europą sutriko, o degalų kainos smarkiai išaugo, todėl šalys stengiasi papildyti dujų saugyklas ir įvairinti tiekimo kanalus. Rusija savo veiksmus Ukrainoje vadina „specialia operacija”.

„Iš pradžių maniau, kad tik patys sau pakišome koją, bet dabar aišku, kad Europos ekonomika šovė sau į plaučius, ir ji alsuoja oru”, – interviu visuomeniniam radijui sakė Orbanas, kuris ilgą laiką kritikavo sankcijas.

V. Orbanas teigė, kad Ukrainai reikia padėti, tačiau Europos vadovai turėtų persvarstyti savo strategiją, nes sankcijos padarė didelę žalą Europos ekonomikai, nesusilpnindamos Rusijos ir nepriartindamos kelis mėnesius trunkančio karo prie jokio sprendimo.

„Sankcijos nepadeda Ukrainai, tačiau jos kenkia Europos ekonomikai, ir jei taip tęsis toliau, jos nužudys Europos ekonomiką”, – sakė V. Orbanas. „Tai, ką matome dabar, yra nepakeliama.”

„Briuselyje turi nušvisti tiesos akimirka, kai vadovai pripažins, kad jie suklydo, kad sankcijų politika buvo pagrįsta klaidingomis prielaidomis ir ją reikia keisti.”

Sankcijos ES priimamos vienbalsiai, o tai reiškia, kad Vengrija pritarė šešiems iki šiol bloko priimtiems sankcijų paketams. Šiuo metu rengiamas septintasis paketas.

Dujų ir elektros kainų šuolis privertė nacionalistą V. Orbaną trečiadienį apriboti daugelį metų galiojusį komunalinių paslaugų kainų apribojimą daugiau energijos suvartojantiems namų ūkiams ir taip atšaukti vieną iš svarbiausių 59 metų premjero ekonominės politikos priemonių.

Balandžio mėn. perrinktas V. Orbanas pareiškė, kad be trečiadienį priimtų apribojimų, kurie sukels energijos kainų šuolį namų ūkiams, suvartojantiems daugiau nei vidutiniškai šalyje, visą komunalinių paslaugų kainų ribojimo tvarką tektų panaikinti.

Morgan Stanley” ekonomistai teigė, kad apribojimai gali 1,5 procentinio punkto padidinti infliaciją, kuri ir taip yra didžiausia per du dešimtmečius, o ją dar labiau didina silpnas forintas.

Prieš balandį vykusį balsavimą ekonomistai apskaičiavo, kad komunalinių paslaugų kainų ribojimo išlaidos sieks iki 1,5 trilijono forintų (3,71 mlrd. JAV dolerių), o tai kartu su daugeliu priemonių, kurios padėjo V. Orbanui dalyvauti rinkimuose, lėmė biudžeto deficito augimą.

Trečiadienį Vengrija įvedė „nepaprastąją padėtį energetikos srityje” ir paskelbė, kad sustabdys dujų eksportą į kaimynines šalis, taip siekdama užtikrinti šalies aprūpinimą energija mažėjant dujų tiekimui iš Rusijos.

Vengrijos sprendimas tiesiogiai prieštarauja ES tiekimo saugumo reglamentui, kuriame nustatyta, kad šalių solidarumas dujų tiekimo srityje turi būti grindžiamas solidarumo susitarimais, kuriais reglamentuojamas nacionalinių valdžios institucijų veiklos koordinavimas.

Vengrija gauna rusiškas dujas dujotiekiu „Turk Stream”, kuris driekiasi iš Turkijos į Bulgariją, o iš ten – į Serbiją ir Vengriją.

Nors Rusija nutraukė dujų tiekimą į Bulgariją, Sofija ir toliau tranzitu tiekia dujas Serbijai ir Vengrijai.

V. Orbanas susiduria su sunkiausiu iššūkiu nuo pat atėjimo į valdžią 2010 m., kai infliacija yra didžiausia per du dešimtmečius, forinto kursas rekordiškai žemas, o Europos Sąjungos lėšos, kilus ginčui dėl demokratijos standartų, yra sustabdytos.

Kitas V. Orbano sprendimas šią savaitę paspartinti teisės akto dėl mokesčių tarifo padidinimo šimtams tūkstančių mažų įmonių, kuris yra platesnio masto siekio pažaboti didėjantį biudžeto deficitą dalis, sukėlė keletą protestų Budapešte.

Tačiau kuro ir šildymo kainos Vengrijoje numatomos vienos mažiausių ES, nes dujas iš Rusijos ji gauna senomis kainomis pagal ilgalaikę sutartį, kaip ir naftą „Družba” naftotiekiu.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 124

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Lietuvis    -  2022-07-16, 22:35

    Lietuvai reikia Orbano !!!

    Atsakyti į šį komentarą
  2. VŽA    -  2022-07-17, 07:49

    Paprastai taip daro vaikai, atpjauna, o tik po to suvokia, jog gavosi per trumpa…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nasa i kanalizacija...

Kam tau ginklai toks kietas gali rusus špygomis užbadyti...

Amerikonu demokratinės bombos...

Durnių ir bažnyčioja muša....

Ai jai jai jai. :D sankcijų, daugiau sankcijų! px kad nei viena nuo 2014 neturėjo...

Baisu gabriuk...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...