infa.lt

Europos Komisija padavė ieškinį prieš Vengriją

Europos Komisija padavė ieškinį prieš Vengriją

17 liepos
06:50 2022
Ursula von der Leyen

yotube kadras

Penktadienį (liepos 15 d.) Komisija pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Vengriją dėl diskriminacinės degalų kainų politikos ir padavė Budapeštą į ES teismą dėl įstatymo, draudžiančio nepilnamečiams transliuoti LGBTQ turinį, ir nepriklausomos radijo stoties uždarymo.

Ši procedūra reiškia tolesnį ES vykdomosios valdžios ir Budapešto nesutarimų eskalavimą.

„Tokios priemonės kelia didelį susirūpinimą. Jos trikdo mūsų svarbiausią turtą, padedantį įveikti krizes ir nestabilumą, – bendrąją rinką”, – paskelbus apie tai sakė už vidaus rinką atsakingas Europos Komisijos narys Thierry Bretonas.

Tai įvyko po to, kai praėjusį mėnesį T. Bretonas išsiuntė įspėjamąjį laišką Vengrijos technologijų ministrui, prašydamas Budapešto sustabdyti politiką, pagal kurią transporto priemonėms su užsienio valstybiniais numeriais taikomos didesnės degalų kainos, antraip Vengrija rizikuoja būti paduota į teismą.

Įspėjimas buvo susijęs su gegužės mėn. Vengrijos veiksmais, kai Budapeštas pareiškė, jog sunkvežimiai, sveriantys daugiau kaip 7,5 tonos, ir lengvieji automobiliai su užsienio valstybiniais numeriais, sveriantys daugiau kaip 3,5 tonos, negalės gauti subsidijuojamų degalų už 480 forintų (1,2 euro) už litrą, bet turės mokėti rinkos kainas.

Vengrija teigė, kad šį sprendimą paskatino degalų turizmas ir didėjantis tranzitinis eismas, dėl kurio padidėjo degalų suvartojimas.

Nuo to laiko ši politika buvo populiari tarp daugumos vengrų, kurie kovoja su sparčiai augančia infliacija ir didėjančiomis energijos kainomis visame bloke, Rusijos invazijos į Ukrainą fone.

Vengrijos vyriausybės vyriausiasis atstovas spaudai Gergely Gulyásas trečiadienį pareiškė, kad šiuo metu vyriausybė planuoja išlaikyti degalų kainų viršutinę ribą iki spalio 1 d. „Vyriausybė reaguos į bet kokius nepaprastus įvykius”, – sakė jis.

Vengrija lapkričio viduryje nustatė degalų kainų viršutinę ribą, o vasario mėn. nustatė kai kurių pagrindinių maisto produktų kainų viršutines ribas.

Tačiau nuo to laiko nemažai rinkos dalyvių pasisakė prieš šias priemones, o Nepriklausomų degalinių asociacija jas pavadino „neįmanomomis ir neįgyvendinamomis”.

Iškastinio kuro milžinės MOL, užimančios apie du trečdalius Vengrijos rinkos, generalinis direktorius Zsolt Hernádi sekmadienį (liepos 10 d.) pareiškė, kad Vengrijoje santykinai trūksta degalų, pranešė Telex.

Esame itin pavojingame laikotarpyje, nes dėl kainų ribos vidaus degalų suvartojimas didėja, o degalų importas praktiškai sustojo, – sakė Z. Hernádi interviu transliuotojui ATV.

Paklaustas, kiek ilgai galima išlaikyti 480 forintų kainų ribą, Hernádi atsakė, kad mes jau toli peržengėme šį tašką ir „pradėjome šiek tiek rizikuoti”.

„Ypač krizės metu būtina išsaugoti ir stiprinti tarpusavio pasitikėjimą ir solidarumą visame žemyne”, – sakė Bretonas ir pridūrė, kad valstybės narės turėtų „atsispirti pagundai veikti pavieniui”.

„COVID pandemijos pradžioje matėme, kad dėl nekoordinuotų individualių veiksmų ir keleto nacionalinių eksporto draudimų pablogėjo visų padėtis”, – pridūrė jis.

J. Bretonas taip pat pranešė, kad Europos Komisija „laisvo prekių, paslaugų ir asmenų judėjimo palaikymą ir mūsų tiekimo grandinių apsaugą krizės metu” įtrauks į bendrosios rinkos nepaprastosios padėties priemonę, kurią ES vykdomoji valdžia planuoja pateikti rugsėjo mėn.

Žiniasklaidos laisvė ir LGBTIQ+ teisės

Atskiru sprendimu Komisija penktadienį taip pat nusprendė kreiptis į Europos Teisingumo Teismą dėl Vengrijos žiniasklaidos tarybos 2021 m. sprendimų atmesti transliuotojo „Klubrádió” prašymą išduoti transliavimo licenciją.

Paskutinė Vengrijos nepriklausoma viešųjų ryšių radijo stotis „Klubrádió” buvo priversta 2021 m. vasario mėn. visiškai persikelti į internetą po to, kai pralaimėjo teisme apeliacinį skundą dėl Nacionalinės žiniasklaidos tarybos atsisakymo pratęsti licenciją, o tai sukėlė šalies ir tarptautinių žiniasklaidos priežiūros institucijų pasipiktinimą.

Praėjusių metų birželį Europos Komisija pradėjo pažeidimo nagrinėjimo procedūrą prieš Vengriją dėl to, kad ji priėmė sprendimą atmesti „Klubrádió” paraišką „labai abejotinais pagrindais”.

ES vykdomoji institucija pareiškė mananti, kad Budapešto draudimas pažeidžia daugybę bloko teisės aktų, tarp jų – pagrindines ES laisves, tokias kaip laisvas prekių ir paslaugų judėjimas, taip pat garso ir vaizdo bei e. komercija.

„Vaikų teisių apsauga yra absoliutus ES ir jos valstybių narių prioritetas”, – teigiama ES vykdomosios valdžios institucijos pranešime spaudai.

„Tačiau Vengrijos įstatyme yra nuostatų, kurios nėra pagrįstos šio pagrindinio intereso skatinimu arba yra neproporcingos siekiant nurodyto tikslo”, – pridūrė ji.

Ir tai dėl Vengrijos įvestų vaikų apsaugos priemonių prieš LGBTQ informaciją, draudžiamą iki 17 metų žmonėms.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 220

Žymos

Atsiliepimų 3

  1. VŽA    -  2022-07-17, 07:56

    Dar ir dar kartą patvirtina, kad EK, kaip ir visa ES, yra supuvusi iš vidaus ir iškrypusi, ko pasekoje visiems problemos ir su dujų, kuro bei elektros kainomis…

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Kad tik    -  2022-07-17, 10:34

    Greičiau ta ES subyrėtų…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...