infa.lt

Lietuvos vyriausybė išplėtė prekių tranzito į Kaliningradą apribojimus

Lietuvos vyriausybė išplėtė prekių tranzito į Kaliningradą apribojimus

11 liepos
12:43 2022

Įsigaliojus anksčiau paskelbtoms ES sankcijoms Maskvai, Lietuva išplėtė prekių gabenimo per savo teritoriją į Kaliningrado sritį apribojimus, šiandien praneša „Reuters”.

Kaip patikslino Lietuvos muitinės atstovas, į papildomų prekių, kurias nuo šiandien draudžiama vežti, sąrašą įtrauktas betonas, mediena, alkoholis ir alkoholio pagrindu pagaminti pramoniniai chemikalai.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, nuo birželio 18 d. Lietuvos valdžios institucijos sustabdė sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningradą pagal ES sankcijų ketvirtojo paketo reikalavimus.

Rusija savo ruožtu įspėjo Lietuvą ir Europos Sąjungą, kad gali imtis „griežtų priemonių” prieš jas, jei tranzitas į Kaliningradą ir iš jo nebus atnaujintas „per kelias artimiausias dienas”.

Kaliningradas (sritis)sritis ribojasi su NATO ir ES šalimis – Lietuva ir Lenkija – ir daugumą prekių Rusija tranzitu per Lietuvą gabena greitkeliais ir geležinkeliais.

Be to, nuo birželio 17 d. dėl ES sankcijų, įvestų dėl Rusijos invazijos į Ukrainą, pakrantės teritorija tapo neprieinama kai kuriems krovininiams laivams iš Rusijos žemyninės dalies.

„Lietuvos geležinkeliai“ pranešė, kad nuo birželio 18 d. nebeleis tranzitu iš Kaliningrado srities ir (arba) į Kaliningrado sritį iš kitų Rusijos regionų vežti didelių prekių apimčių, kurioms taikomos Europos Sąjungos (ES) sankcijos.

EK išaiškinimas:
Po to, kai ES priėmė visą eilę sankcijų Rusijai „kilo klausimas, ar ribojimai draudžia tranzitą per ES teritoriją tarp Kaliningrado srities ir Rusijos“.
Jame pabrėžiama, kad EK sankcijos leidžia Rusijoje įsisteigusioms transporto įmonėms gabenti nesankcionuotas prekes keliais iš ir į Kaliningradą. Tuo metu kitoms transporto rūšims specialių nuostatų nėra.

„Todėl gabenimas iš Rusijos į Rusiją per ES neturėtų būti draudžiamas, nes tai nereiškia gabenimo į „į bet kurią kitą šalį“. Tai reiškia, kad plieno gaminių, kurių kilmės šalis yra Rusija, tranzitui į Kaliningradą ir iš jo nuostatos netaikytinos“, – rašoma EK išaiškinime.”

Lietuvos Vyriausybės ministerijų puslapiuose apie tai nieko nepranešama. Jei ne užsienio žiniasklaida – nežinotume nieko.

Viskas šia tema: Kaliningrado tranzitas

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 365

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...