• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Atsisakyta nuolatinės Premjero ir Seimo Pirmininko apsaugos

Atsisakyta nuolatinės Premjero ir Seimo Pirmininko apsaugos

28 birželio
13:00 2022

Seimas priėmė Vadovybės apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta nuo rugsėjo 1 d. sudaryti galimybes Vadovybės apsaugos tarnybai lanksčiau reguliuoti Ministro Pirmininko ir Seimo Pirmininko apsaugos taikymą.

Šiuos pokyčius inicijavo Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, kurios skirtingai, nei ankstesni vadovai, panoro turėti laisvesnį asmeninį gyvenimą.

Pagal priimtus pakeitimus, vadovybei priskiriami asmenys (išskyrus Respublikos Prezidentą) bus saugomi tik užsienio vizitų, oficialių susitikimų metu ir kai vykdo funkcijas, dėl kurių jiems skirta apsauga. Jeigu kiltų grėsmė šių asmenų saugumui, jie galės būti saugomi ir kitu laiku. Be to, vadovybės gyvenamoji vieta bus saugoma 24 valandas per parą.

Kaip pažymi pataisų iniciatorės aiškinamajame rašte, kitais atvejais (laisvu nuo oficialių ir neoficialių vizitų, susitikimų ar funkcijų įgyvendinimo metu) turėtų būti gerbiama vadovybei priskirtinų asmenų teisė į privatų gyvenimą, įskaitant teisę gyventi be Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnų nuolatinės priežiūros bei fizinio buvimo šalia.

Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma tvirtino, kad tikrai nėra būtinybės ištisai saugoti Seimo Pirmininką ir Ministrą Pirmininką. „Tai būtina, kai yra oficialūs vizitai, kai atlieka kitas darbines funkcijas, bet jeigu nekyla grėsmių, gyvenant privatų gyvenimą ta apsauga tikrai nėra reikalinga“, − Seimo posėdyje pažymėjo politikas.

Pasak Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės, „tai yra geras sprendimas, kuris leis suderinti tiek saugumo poreikį, tiek tą faktą, kad ir Seimo Pirmininkas ir Ministras Pirmininkas yra gyvi žmonės ir tikrai ne visais atvejais tai, kas numatyta dabar pagal algoritmus, yra pagrįsta ir proporcinga“.

Šiuo metu įstatyme nustatyta, kad Vadovybės apsaugos tarnyba šalies vadovybę saugo 24 valandas per parą. Nuo rugsėjo 1-osios nuolatinė apsauga bus taikoma tik Respublikos Prezidentui.

Už šiuos teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-1701(2) balsavo 81 Seimo narys, prieš – 19, susilaikė 27 parlamentarai. Iki naujų nuostatų įsigaliojimo Vyriausybė turės priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

infa.lt replika:

Sekantis Seimas gali nuspręsti kitaip, ir tokiu būdu apsaugos įstatymas bus kaitaliojamas vien pagal atskirų politikų kaprizus. Kaip dabar.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 114

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. Cha,    -  2022-06-28, 14:37

  Dabar galės „tepti slides“, kai tik panorės.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2022-06-28, 16:27

  Viskas tendencinga, juk LIAUDŽIAI paskelbta ekstremali situacija, todėl kgb-ystų anūkėms reikia tartis su Rusijos agentais, kad atstatyti Lietuvoje tarybų valdžią. KAM reikalingi liudininkai, kad išduotų?…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Tikiuosi,    -  2022-06-28, 19:53

  kada nors jas globos Panevezio kalejimo apsauga…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Rasa    -  2022-06-29, 01:02

   Tuos parazitus turi saugoti kalėjime, kalėjimo prižiūrėtojai,su sugriežtintu režimu, net sysiu neleisti daryti vienai-am. Iškrypėliai

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....