infa.lt

Kaczyńskio komentarai transseksualų atžvilgiu sukėlė mažumų gynėjų pasipiktinimo audrą

Kaczyńskio komentarai transseksualų atžvilgiu sukėlė mažumų gynėjų pasipiktinimo audrą

28 birželio
12:35 2022

LGBT teisių grupės ir opozicija užsipuolė valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas” (PiS) lyderį Jaroslavą Kaczynskį (Jaroslaw Kaczynski) dėl jo pasisakymų apie transseksualus partijos mitinge.

Savaitgalį vykusiuose viešuose mitinguose Vidurio Lenkijoje, Grudziondzo ir Vloclaveko miestuose, Jaroslavas Kaczynskis dalį savo kalbų skyrė transseksualams. Jis pareiškė, kad transseksualų tapatybė yra absurdiška tradicinių vertybių ir sveiko proto požiūriu.

PiS lyderis teigė, kad kairiųjų įsitikinimu, „galima dabar sakyti „iki pusės šešių buvau vyras, o dabar esu moteris” ir prašyti savo viršininko ar bendradarbių, kad dabar į jus kreiptųsi moteriškais įvardžiais”, o tai „yra keista ir turėtų būti gydoma”.

J. Kaczyńskis kreipėsi į savo partijos šalininkus, ragindamas „pasipriešinti šiai beprotybei ir ginti šeimos modelį, kurį sudaro moteris ir vyras”.

Buvusio premjero pareiškimai sulaukė aršios opozicijos ir liberalios žiniasklaidos kritikos. Cezaris Tomčikas (Cezary Tomczyk) iš centro dešiniosios „Pilietinės platformos” pavadino J. Kačinskį „pagrindiniu Respublikos (Lenkijos) homofobu”.

„Kiekvieną dieną tūkstančiai LGBT+ medikų gelbsti žmonių, tame tarpe ir homofobų – gyvybes. Kaczyńskiui rūpi jo politinė nauda, bet žodžiai gali nužudyti”, – Twitter paskyroje rašė naujienų portalo „Wirtualna Polska” žurnalistas Patryk Michalski.

Kairiųjų europarlamentaras Robertas Biedrońas pranešė, kad jo partija pateikė pasiūlymą deputatų etikos komitetui pareikšti papeikimą J. Kaczyńskiui dėl jo „netoleruotinų” žodžių.

Kaczyńskis ieško dar vieno atpirkimo ožio, nes nesugeba susidoroti su kylančiomis kainomis, kreditų paskolomis, valstybės skola ir net savo paties partija, pareiškė Biedronas, kuris yra gėjus ir LGBT+ teisių gynėjas.

Kaczynskio komentarus greičiausiai paskatino šeštadienį Varšuvoje vykusios kasmetinės „Pride” eitynės.

Remiantis asociacijos LGBT+ „Lambda” ataskaita, 2019-2020 m. transseksualai buvo labiausiai sistemiškai diskriminuojama grupė iš visų LGBT mažumų.

Bet, nežiūrint į tai, konservatyvią  J. Kaczynskio poziciją, kurios jis niekada neslėpė, palaiko dauguma lenkų, ką liudija rinkimų rezultatai.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 164

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. T0mas J.    -  2022-06-28, 13:33

  LGBT teisių grupės yra nulio vertos, nes nėra tokios organizacijos kaip LGBT.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2022-06-28, 16:49

  Kaczynskij – šaunuolis. Juk privalu įvardinti daiktus savais vardais. Yra įvairių lytinių iškrypimų (pedo, zoo, nekto), bet psichiškai iškrypusieji jau gina iškrypusiųjų teises toliau būti iškrypėliais…
  Lietuva – Marijos Žemė, pakrikštytų 80%. Dievas, VIEŠPATS Biblijoje įsakė: „Jei vyras sugultų su vyriškiu tarsi su moterimi, jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu ir užsitraukė kraujo kaltę“, kas reiškia – mirties bausmę (Kun 20,13).

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Idomu,    -  2022-06-28, 20:02

  kaip iskrypeliu orda nutilde medikus,kurie ir dabar laiko mazumas rizikos grupe ir pavojingais visuomenei!?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......

Xi Jinpingas, toks išmintingas, kad jo Rusija-Ukraina nejaudina, nes pagrindinis tikslas, išnaudojus situaciją, - pasinaudoti...