• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Vyriausybės planas – įsteigti asmeninę kariuomenę reorganizuojant Šaulių sąjungą

Vyriausybės planas – įsteigti asmeninę kariuomenę reorganizuojant Šaulių sąjungą

25 birželio
16:31 2022
18-oji I.Šimonytės vyriausybė

nuotr. montažo autorius nežinomas

Įstatymo projekto analizės autorius: Algimantas Rusteika

Susipažinkim su nauju bukalaurų planu. Seime įregistruoti Šaulių sąjungos, Karo tarnybos ir Vidaus tarnybos statuto įstatymų pakeitimai. Visada, kada keičiamas įstatymas, Seimo duomenų bazėje pateikiamas palyginamasis variantas, t.y. atskirame dokumente nurodoma, kas keičiama, kad piliečiai galėtų žinoti apie planuojamas permainas.

Šaulių sąjungos įstatyme jokio palyginamojo varianto nepateikiama. Pateikiamos ne pataisos, kur konkrečiai nurodoma, kas keičiama, o visas ilgas ilgas naujas įstatymo tekstas, kad piliečiai negalėtų sužinoti apie planuojamas permainas.

Tenka atsidaryti abu tekstus ir lyginti pačiam. Taigi pažiūrėkime, kas ateina, nes tų pataisų nedaug.

 • Permaina Nr.1 – Lietuvos šaulių sąjungos vadą skiria, atleidžia, nušalina, kontroliuoja ir apdovanoja nebe Krašto apsaugos ministras, o Vyriausybė. Klausimas su Krašto apsaugos ministru pagal įstatymą nėra net derinamas.
 • Permaina Nr.2 – Lietuvos šaulių sąjungos vadas skiriamas ne trejiems, o ketveriems metams.
 • Permaina Nr.3 – Lietuvos šaulių sąjungos vadas yra pavaldus ne Krašto apsaugos ministrui, kaip buvo iki šiol, o Vyriausybei.
 • Permaina Nr.4 – šauliai turi teisę naudoti ne tik šaunamuosius ginklus ir specialiąsias priemones, bet ir PRIEVARTĄ taip, kaip ji apibrėžta Policijos įstatyme.
 • Permaina Nr. 5 – Lietuvos šaulių sąjungos statutą tvirtina ne Krašto apsaugos ministras, o Vyriausybė.
 • Permaina Nr.6 – policijos vadovaujami šauliai gali naudoti prievartą, specialiąsias priemones ir šaunamuosius ginklus prieš piliečius.
 • Permaina Nr.7 – galima įeiti į gyvenamąsias patalpas ne tik sulaikant nusikaltėlį, bet ir NUSIKALSTAMĄ VEIKĄ GALIMAI PADARIUSĮ ASMENĮ, t.y. pas bet ką, kas pasirodys įtartinas ar nepatiks.
 • Permaina Nr.8 – pagal Vidaus tarnybos statuto įstatymų pakeitimo projektą Šaulių sąjungos vadu bus galima skirti policijos pareigūną.Dabar pateikiu vertimą į lietuvių kalbą:

Lietuvos šaulių sąjunga iš grynai karinės, savanoriškos piliečių struktūros, skirtos ginti valstybei karo atveju, reorganizuojama, įtraukiant papildomas funkcijas, būdingas policinei struktūrai, skirtai piliečių pasipriešinimui slopinti karinėmis, letaliomis priemonėmis.

Sąjunga išvedama iš Krašto apsaugos ministerijos pavaldumo, kuris absoliučiai būtinas veiksmų koordinavimui ir vadovavimui iš vieno centro karo atveju ir perduodama tiesiogiai Vyriausybei.

IŠVADA. Konservatoriai Vladimiro Putino pavyzdžiu (kaip visada) kuria Nacionalinę gvardiją savo valdžiai išsaugoti, pavaldžią asmeniškai tiesiogiai I.Šimonytei ir nepriklausomą nei nuo Krašto apsaugos ministerijos, nei nuo Prezidento.

Tai gal, ponai, iškart steikit privačią VAGNER kariuomenę?

Beje, šios struktūros naujai paskirta vadovybė eis pareigas dar ir pusę kitos Seimo kadencijos – savanorių maišto pakaunėje pavyzdžiu, esant nepalankiems rinkimų rezultatams, karo ar jų pačių sukeltų neramumų pretekstu bus labai patogus įrankis.

Šis tekstas pirmą kartą paskelbtas jo autoriaus asmeninėje Facebook paskyroje

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 273

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Patriotas    -  2022-06-25, 17:46

  Realiai tai yra Valstybės išdavystės projektas. Vieno pasaulio valdžios aušroje su „patikėtiniais“ įgivedinti Shwabo planą. Taip išeina kad turėsim nacionalinę kariuomenę ir samdinius kurie vykdys didįjį perkrovimą. Klausimas kas bus kai bus visiškai sunaikinta konstitucija – pilietis karas?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Visos tokios    -  2022-06-28, 10:59

  strukturos is esmes tam ir skirtos. Prisiminkime visokius azovus ir aidarus,asmenines kolomoiskiu ir porosenku kariuomenes – ir nublanks net visi vagneriai.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....