infa.lt

NATO teigia, kad ruošiasi užsitęsusiam kariniam konfliktui Ukrainoje

NATO teigia, kad ruošiasi užsitęsusiam kariniam konfliktui Ukrainoje

20 birželio
06:30 2022

REUTERS

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad modernių ginklų tiekimas Kijevui gali suteikti Ukrainos kariams galimybę susigrąžinti Donbaso kontrolę. Tačiau jis pripažino, kad konfliktas gali „užsitęsti ne vienerius metus”.

Niekas nežino, kiek ilgai truks karinis konfliktas Ukrainoje, tačiau NATO turėtų būti pasirengęs padėti Kijevui užsitęsus karo veiksmams. Generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas tai kalbėjo savo interviu laikraščiui „Bild” metu.

„Turime pasiruošti tam, kad jis [konfliktas Ukrainoje] gali užtrukti ne vienerius metus. Neturime nutraukti paramos Ukrainai, nors išlaidos yra didelės – ne tik dėl karinės pagalbos, bet ir dėl kylančių energijos ir maisto kainų”, – sakė jis.

Pasak J. Stoltenbergo, tolesnis modernių ginklų tiekimas Kijevui gali padidinti tikimybę, kad Ukraina sugebės susigrąžinti Donbaso kontrolę.

NATO generalinis sekretorius dar kartą pabrėžė, kad Aljansas ir toliau rems Ukrainą gynybos srityje, tačiau jis nėra konflikto dalis. „Mes padedame šaliai, bet neketiname siųsti NATO karių į Ukrainą”, – patikino jis.

Anksčiau Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sakė, kad Londonas ir Vakarų sąjungininkai turėtų būti pasirengę užsitęsusiam konfliktui Ukrainoje. Jis teigė, kad jie turėtų užtikrinti ginklų ir amunicijos tiekimą Kijevui ir apmokyti Ukrainos kariuomenę jais naudotis greičiau nei Rusijos pusė.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas pabrėžė, kad reikia toliau remti Kijevą, nepaisant pavojaus, kad užsitęsus kovoms gali atsirasti „nuovargis nuo Ukrainos”.

„The Washington Post” anksčiau rašė, kad JAV ir jos sąjungininkės ruošiasi užsitęsusiam konfliktui Ukrainoje. Jo šaltinis teigė, kad didesniu JAV ginklų tiekimu siekiama užkirsti kelią karo veiksmų pratęsimui, nes JAV tokiu būdu siekė priversti Maskvą atsisakyti juos tęsti ir sustiprinti Kijevo pozicijas derybose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė Rusijos žiniasklaidai, kad „žaidžiant” su tokiu ginkluotės tiekimu siekiama kuo ilgiau užtęsti konfliktą. Kartu Kremlius pabrėžė, kad karinės operacijos Ukrainoje tikslai bus pasiekti, nepaisant to, kad Kijevui „pumpuojama” vakarietiška ginkluotė.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 58

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-06-20, 10:27

    GINKLŲ reikia Ukrainai, kad su Putino barbarų ir teroristų armijai nereikėti kovoti NATO…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......

Xi Jinpingas, toks išmintingas, kad jo Rusija-Ukraina nejaudina, nes pagrindinis tikslas, išnaudojus situaciją, - pasinaudoti...