• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Vokietija: „Ne“, reiškia „ne“!

Vokietija: „Ne“, reiškia „ne“!

09 liepos
07:53 2016

Ne reiškia ne

Vokietijos parlamentas sugriežtino įstatymą apie seksualinę prievartą ir priekabiavimą. Bundestagas patvirtino jį parlamentarų balsų dauguma. Spaudoje dokumentas buvo pavadintas „Ne“ reiškia „ne“!: moteriai – ar vyrui – dabar pakaks tiesiog aiškiai atsakyti potencialiam prievartautojui; jeigu priekabiavimas t3sis ir po to – tai bus vertinama kaip pakankamas pagrindas teisminiam ieškiniui kaltinant prievartavimu, praneša euronews.com

Ir visai nesvarbi aukos bei prievartautojo lytis ir jų tarpusavio santykiai – paduoti ieškinį galima bus netgi prieš sutuoktinį.

– Anksčiau, tam, kad už išprievartavimą galima būtų nubausti, auka turėdavo priešintis arba prievartautojas turėjo panaudoti prievartą ar grasinti ją panaudosiąs. Nuo šiol taip nebebus. Dabar pakaks pasakyti „ne“. Tai reiškia, jog daugelį prievartautojų, kurių iki šiol neįmanoma buvo patraukti atsakomybėn, dabar galima bus paduoti į teismą, jeigu prieš juos bus paduotas ieškinys, – sako moterų teisių gynimo grupės aktyvistė.

Teisių gynėjų duomenimis, iki šiol galiojusios baudžiamosios normos, vien tik pereitais metais leido išvengti bausmės mažiausiai šimtui prievartautojų.

Vokietija, kaip pastebi analitikai,, vėliau daugelio kitų Europos šalių perėjo prie tokios traktuotės. Šis įstatymo projektas atsirado po skandalingosios Naujųjų Metų nakties Kelne – tada šimtai vokiečių moterų tapo seksualinio priekabiavimo, iš imigrantų pusės, aukomis. imigrantai, seksualinė prievarta, priekabiavimas, pabėgėliai

rusiškai:

anglų kalba:

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 124

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Kiek tikite valdžia?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...