infa.lt

Lietuvoje jau pradėjo veikti analogų Europos Sąjungoje neturinti cenzūros sistema

Lietuvoje jau pradėjo veikti analogų Europos Sąjungoje neturinti cenzūros sistema

17 kovo
11:54 2015

Kovo 15 d., sekmadienį per kabelinę TEO televiziją Rusijos „NTV Mir“ kanalo savaitės apžvalgos įvykių laidą „Šiandien“ žiūrėję žiūrovai susidūrė su tiesiogine cenzūra, kuri pradėta taikyti Lietuvos gyventojams.

Vos prasidėjus reportažui apie Lietuvą, kuriame buvo rodoma Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, stebinti karinius manevrus mūsų šalyje, reportažas 10-iai minučių buvo staiga nutrauktas ir žiūrovai tegalėjo tematyti tokio turinio lentelę:

paveikslėlis

Susisiekus su TEO, žmonės buvo informuoti, kad tai vyksta siekiant apsaugoti Lietuvos žmones nuo neteisingos informacijos.

„Lietuvos radijo ir televizijos komisija išsiuntė visoms kabelinėms televizijoms nurodymą, ką reikėtų kontroliuoti, t.y. ką galima rodyti Lietuvos gyventojams, o kas yra draudžiama žiūrėti“, – susisiekus telefonu paaiškino TEO operatorė.

Jūsų dėmesiui šio uždrausto Lietuvoje žiūrėti reportažo pradžia iki cenzūros akimirkos:

Visą uždraustą Lietuvoje žiūrėti reportažą apie Lietuvą nuo 12 minutės žiūrėkite čia:


——————————————————————-

LIETUVOS RESPUBLIKOS VISUOMENĖS INFORMAVIMO ĮSTATYMO
PAKEITIMO ĮSTATYMO 19 straipsnio nurodyti punktai skamba taip:

Neskelbtina informacija

1. Visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skelbti informaciją, kurioje:

1) raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką;

2) skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę;

3) kurstomas karas ar neapykanta, tyčiojimasis, niekinimas, kurstoma diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėtis, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų;

4) platinama, propaguojama ar reklamuojama pornografija, taip pat propaguojamos ir (ar) reklamuojamos seksualinės paslaugos, lytiniai iškrypimai;

5) propaguojami ir (ar) reklamuojami žalingi įpročiai ir narkotinės ar psichotropinės medžiagos.

2. Draudžiama platinti dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą.

3. Draudžiama skleisti informaciją, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui.

ekpertai.eu komentaras:

Ši Lietuvoje pradėjusi veikti analogų neturinti cenzūros sistema unikali tuo, kad už cenzūravimą atsakingi gyvai budintis žmonės iš anksto į priekį nuspėja kas bus rodoma viename ar kitame reportaže ar tiesioginėje laidoje ir priima reikalingus sprendimus. Tokiu būdu Lietuvos žmones yra apsaugomi nuo jiems žalingos informacijos.

Tiesa, tiems žiūrovams, kurie, gal būt, nėra patenkinti tokia cenzūra, TEO operatorė informavo, kad pageidaujantiems bus kompensuojamas iki 30 procentų abonentinis mokestis už TEO televizijos paslaugas.

ekspertai.eu

Šiandien, t.y. kovo 19 dieną, infa.lt redakcijai, parašė oficialus TEO atstovas Audrius Stasiulaitis su sava aukščiau aprašyto įvykio versija, kurią pateikiame:

Tema: „Teo“ komentaras dėl netiksliai paskelbtos informacijos:

Sveiki, Jūsų svetainėje paskelbtame rašinyje „Lietuvoje jau pradėjo veikti analogų ES neturi cenzūros sistema“ pateikta netiksli informacija. Siunčiu oficialų „Teo“ komentarą.

„NTV Mir Lithuania“ informacinės programos retransliacija su informacine lentele, kurią matė „Teo“ ir visų kitų mokamos televizijos operatorių klientai, atėjo kartu su kanalo signalu per palydovą.

Pagal Lietuvos teisės aktus ir „TeliaSonera“ žodžio bei išraiškos laisvės principus, „Teo“ savo iniciatyva niekada nevykdo jokios turinio cenzūros ar ribojimo, jei nėra tai numatančio teismo sprendimo. Dėl „NTV Mir Lithuania“ kanalo transliacijų apribojimo Lietuvoje šiuo metu nėra jokių teismo ar Radijo ir televizijos komisijos sprendimų.

Į bendrovę „Teo“ dėl komentaro niekas nesikreipė, o „Teo“ vardu paskelbta informacija yra netiksli ir klaidinanti, nes buvo gauta klientų aptarnavimo centre atsakant į konkretaus kliento užklausą. Teismo sprendimu, vienintelei „REN TV Lietuva“ iki balandžio 17 d. taikomi ne Europos Sąjungoje pagamintų programų retransliavimo apribojimai, tačiau kanalui pakeitus televizijos tinklelį, „REN TV Lietuva“ retransliacijos vyksta be apribojimų. Jokių kitų galiojančių turinio ribojimo sprendimų šiuo metu nėra.

Skelbdama bet kokią informaciją savo klientams, „Teo“ visais atvejais pranešimą pasirašo įmonės vardu. Informacinės lentelės televizijos klientams naudojamos pranešti apie techninius nesklandumus arba vykdant RTK sprendimus dėl programų ribojimo.

Pagarbiai

Audrius Stasiulaitis
Atstovas spaudai
T +370 5 236 7019 | M +370 6 867 7988
E audrius.stasiulaitis@teo.lt | www.teo.lt

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Lietuvoje jau pradėjo veikti analogų Europos Sąjungoje neturinti cenzūros sistema* - nuoroda: https://infa.lt/734/lietuvoje-jau-pradejo-veikti-analogu-europos-sajungoje-neturinti-cenzuros-sistema/