infa.lt

PSO: 780 beždžionių raupų protrūkio atvejų

PSO: 780 beždžionių raupų protrūkio atvejų

05 birželio
16:16 2022

Ženeva: Pasaulio sveikatos organizacija sekmadienį informavo, kad jai pranešta apie 780 laboratoriškai patvirtintų beždžionių raupų atvejų iš 27 neendeminių šalių.

PSO teigė, kad 780 atvejų nuo gegužės 13 d. iki ketvirtadienio, skaičius tikriausiai yra nepakankamai įvertintas dėl ribotos epidemiologinės ir laboratorinės informacijos.

„Labai tikėtina, kad kitose šalyse bus nustatyti nauji atvejai ir beždžionių raupai” , – pridūrė JT sveikatos agentūra.

Pranešama apie nedaug hospitalizacijų, išskyrus tai, kad pacientai buvo izoliuoti.

PSO įvardijo neendemines šalis, kuriose užregistruota daugiausia atvejų: Didžioji Britanija (207), Ispanija (156), Portugalija (138), Kanada (58) ir Vokietija (57).

Be Europos ir Šiaurės Amerikos, pavieniai atvejai taip pat užregistruoti Argentinoje, Australijoje, Maroke ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Vienas beždžionių raupų atvejis neendeminėje šalyje laikomas protrūkiu.

„Kai kurios šalys praneša, kad naujos kartos atvejų atsiranda nebe tik tarp žinomų anksčiau patvirtintų atvejų kontaktinių asmenų, o tai rodo, kad dėl nepastebėtos viruso cirkuliacijos praleidžiamos perdavimo grandinės”, – teigė PSO.

„Nors dabartinė rizika žmonių sveikatai ir plačiajai visuomenei išlieka nedidelė, ji gali tapti didele, jei šis virusas pasinaudos galimybe įsitvirtinti neendeminėse šalyse kaip plačiai paplitęs žmonių ligų sukėlėjas”, – teigiama atnaujintoje ligos protrūkio ataskaitoje.

„PSO vertina riziką pasauliniu lygmeniu kaip vidutinę, atsižvelgdama į tai, kad tai pirmas kartas, kai vienu metu pranešama apie daug beždžionių raupų atvejų ir klasterių neendeminėse ir endeminėse šalyse.”

Netipiniai atvejai

Dauguma iki šiol užregistruotų atvejų buvo užfiksuoti per lytinės sveikatos ar kitas sveikatos priežiūros tarnybas ir daugiausia susiję su vyrais, turinčiais lytinių santykių su vyrais (homoseksualais), teigė PSO.

PSO taip pat savo puslapyje išskyrė atskirą patarimų homoseksualams skyrių su informacija kaip plinta ir kaip apsisaugoti nuo šio viruso.

Organizacija teigė, kad daugeliu atvejų pasireiškė ne klasikinis beždžionių raupų klinikinis vaizdas: kai kurie aprašė, kad pustulės atsirado prieš pasireiškiant tokiems simptomams kaip karščiavimas, ir kad pažeidimai buvo skirtingų vystymosi stadijų – abu šie požymiai yra netipiniai.

PSO teigė, kad neendeminėse šalyse mirčių, susijusių su protrūkiais, nebuvo, tačiau endeminėse teritorijose ir toliau pranešama apie atvejus ir mirtis.

PSO išvardijo šias endemines valstybes: Kamerūnas, Centrinės Afrikos Respublika, Kongo Brazavilis, Kongo Demokratinė Respublika, Liberija, Nigerija, Siera Leonė, Gabonas ir Dramblio Kaulo Krantas, taip pat Gana, kur liga nustatyta tik gyvūnams.

Iš pirmųjų septynių šių šalių per pirmuosius penkis 2022 m. mėnesius pranešta apie 66 mirties atvejus.

Praėjusią savaitę PSO sukvietė praktiškai daugiau kaip 500 ekspertų ir daugiau kaip 2 000 dalyvių aptarti beždžionių raupų žinių spragas ir mokslinių tyrimų prioritetus.

Ekspertai pabrėžė, kad reikia atlikti klinikinius vakcinų ir gydymo priemonių tyrimus, kad būtų geriau suprastas jų veiksmingumas, ir paragino greičiau atlikti ligos epidemiologijos ir perdavimo tyrimus.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 320

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-06-06, 11:16

    PSO nerimsta, užsispyrusiai siekia savo pagrindinio tikslo, – mažinti gyventojų skaičių Žemėje…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...