infa.lt

Čekijoje kyla pasipiktinimas dėl nereguliuojamos surogatinės motinystės „pramonės” sektoriaus

Čekijoje kyla pasipiktinimas dėl nereguliuojamos surogatinės motinystės „pramonės” sektoriaus

05 birželio
09:20 2022
Jie pagimdė šį vaiką?

Asociatyvi nuotrauka | debtfreeguys.com nuotr.

Naujas tyrimas atskleidė nereguliuojamą surogatinės motinystės „pramonę” Čekijoje, kurioje per pastaruosius trejus metus Prahoje, surogatinės motinos pagimdė mažiausiai 30 kūdikių, kurie vėliau buvo perduoti (parduoti) užsieniečiams tėvams, rašo Euractiv.

Naujienų portalo „Seznam Zprávy” ataskaitoje nustatyta, kad užsienio tėvai moka iki 60 000 eurų už surogatinės motinos Čekijoje pagimdytą vaiką.

Visais atvejais moteris išnešiojo biologinių tėvų embrioną, o vaikas gimė Prahoje ir vėliau buvo perduotas tėvams.

Surogatinė motinystė yra įprasta praktika daugelyje šalių, ji yra teisėta ir reglamentuojama JAV, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Danijoje, Portugalijoje ir kitose šalyse. Tačiau Čekijoje ši praktika sukėlė diskusijų.

„Vaikai gaminami pagal užsakymą ir už užmokestį. Pirmiausiai, tai nėra susiję su paslaugų teikimu nevaisingoms poroms, turinčioms sveikatos komplikacijų ir negalinčioms susilaukti savo vaikų”, – portalui Seznam Zprávy sakė Nacionalinio kovos su organizuotu nusikalstamumu centro atstovas spaudai Jaroslavas Ibehejus.

Jis pridūrė, kad niekas netikrina, kas „užsakinėja” kūdikius, ir, ar šie žmonės gali tinkamai pasirūpinti naujagimiu, ar jie gali kelti pavojų vaikui.

Tačiau skirtumas tarp surogatinės motinystės ir įvaikinimo, kur dažnai turi būti laikomasi griežtų standartų, yra tas, kad vaikas visiškai arba iš dalies biologiškai priklauso jiems, o surogatinė motina tik išnešioja embrioną.

Šią paslaugą klientams iš viso pasaulio teikia Ukrainoje įsikūrusi privati klinika. Verslas su naujagimiais gali vykti Prahoje dėl neaiškių nacionalinių surogatinės motinystės taisyklių.

Detektyvai laiku įspėjo, kad Praha yra tokio verslo centras, tačiau nebuvo priimtas joks įstatymas, kuris jį uždraustų.

Praėjusiais metais Ukrainos vidaus reikalų ministerija informavo, kad policija sulaikė šešis asmenis, susijusius su neįvardyta surogatinę motinystę teikiančia reprodukcinės medicinos klinika. Policija apskaičiavo, kad įtariamieji uždirbo 1,2 mln. eurų.

„Nusikaltėliai verbavo mažas pajamas gaunančias moteris prisijungti prie vadinamosios surogatinės motinystės programos. Moterys vyko gimdyti kūdikių į Čekiją… Vėliau surogatinės motinos buvo verčiamos apsimesti biologinėmis ir atsisakyti tėvystės teisių užsieniečių naudai”, – rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Iš tiesų daug ginčų dėl surogatinės motinystės kyla dėl to, kaip mažas pajamas gaunančios ar pažeidžiamos moterys išnaudojamos dėl savo reprodukcinių gebėjimų ir krypsta į surogatinę motinystę kaip į būdą išgyventi. Nerimą kelia ir „kūdikių fermos”, kuriose moterys verčiamos tapti šeimininkėmis, dažnai darant spaudimą ir po kelis kartus.

Kaip rodo Seznam Zprav išvados, tai buvo tarptautinio Čekijos ir Ukrainos tyrimo, pradėto maždaug 2019 m., finalas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 158

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-06-05, 19:26

    Siaubas. Iki KO nusirito žmonija. Ne tik, kad ĮTEISINTI iškrypimai, bet dar sveikus vaikus auklės lyt-psichiškai iškrypėliai. Lietuva – Marijos Žemė, pakrikštytų 80%. Dievas, VIEŠPATS Biblijoje įsakė: „Jei vyras sugultų su vyriškiu tarsi su moterimi, jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu ir užsitraukė kraujo kaltę“, kas reiškia – mirties bausmę (Kun 20,13). Prisišauk pasaulis Dievo bausmes, jis tokius Sodomos, Gomoros miestuse ir visame Lygumų krašte išnaikino siera ir ugnimi…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...

Stai ir doleriuka i šalį stumia...

A

“Kuo greičiau jos priartės prie pasaulinio ekonomikos lygio, tuo greičiau pasaulio gyventojų skaičius pasieks aukščiausią...

Galima suprasti puikiai gyvenančius Vakarus, kuriuos Putino agresija žadina iš lėto. Jau ir Šveicarija -...

Galimai, tai bus efektyvus PSO būdas naikinti žmones. Pradžioje, - psichologiškai silpnesnius, nes tokių -...

Snaudusi ES, Vokietija - pradeda ne tik mąstyti, bet ir daryti, - ŠAUNUOLIAI....