infa.lt

Švedijoje norima nutraukti šeimoms išmokas nuo ketvirto vaiko. Lietuvoje išmokos mažės jau nuo pirmojo

Švedijoje norima nutraukti šeimoms išmokas nuo ketvirto vaiko. Lietuvoje išmokos mažės jau nuo pirmojo

05 birželio
08:54 2022
Mamos ir senelės

nuotr.: Arvydo Daunio | infa.lt

Dešinioji Nuosaikioji partija nori, kad šeimos negautų pašalpų nuo ketvirto vaiko, esą taip siekdama padėti integruotis ir sumažinti nusikalstamumą, ketvirtadienį interviu laikraščiui „Aftonbladet” sakė partijos lyderis Ulfas Kristerssonas, praneša Euractiv.

Reformos tikslas – užtikrinti, kad „dirbti apsimokėtų labiau nei gyventi iš pašalpų”, ketvirtadienį (birželio 2 d.) „Aftonbladet” sakė U. Kristerssonas.

„Dauguma prieglobsčio prašančių moterų iš Afganistano, Sirijos ir Somalio turi beveik nulines pajamas, nes nedirba, nepriklausomai nuo to, kiek laiko jos yra Švedijoje.” Jis sakė, kad priklausomybė nuo išmokų už vaikus „trukdo daugelio moterų integracijai, ypač socialiai pažeidžiamose vietovėse”.

Pasak Kristersson, Švedijai taip pat reikia politikos, kuria būtų kuriama daugiau darbo vietų, kad moterys galėtų išsilaikyti pačios, o ne priklausyti nuo valstybės išmokų. „Šioms moterims reikia suteikti galimybę nueiti tą patį kelią, kurį Švedijos moterys nuėjo septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje. Tačiau tuomet negalime turėti pašalpų sistemos, kuri uždaro moteris namuose.”, – sakė jis.

Jo pastabos nuskambėjo praėjus savaitei po to, kai gegužės 24 d. socialdemokratų darbo ministrė Eva Nordmark pakomentavo žemą imigrančių moterų užimtumo lygį, sukeldama didžiulę diskusiją.

„Neturėtume turėti paskatų, kurios laiko moteris namuose ir įtvirtina senus lyčių vaidmenis. Jūs turėtumėte dirbti ir save išlaikyti, ir neturėtumėte turėti daugiau vaikų, nei galite išlaikyti”, – sakė E. Nordmark.

Paklausta apie išmoką už kelis vaikus, darbo ministrė sakė, kad „nenori atmesti galimybės, jog ateityje galėtume pradėti ją palaipsniui naikinti”.

Tuo tarpu Lietuvoje, TS-LKD partijai priklausančios Socialinės apsaugos ir darbo ministrės, Monikos Navickienės pateiktu įstatymo projektu, norima apskritai sumažinti išmokas šeimoms.

Šiuo metu nutarus auginti vaiką namuose dvejus metus skiriama 70 procentų buvusio uždarbio pirmaisiais ir 40 procentų antraisiais vaiko priežiūros „atostogų“ metais. (77,58 proc. buvusios algos (iki mokesčių) – jei atostogos trunka vienerius metus. Jei dvejus, pirmaisiais metais – 54,31 proc. (iki mokesčių), antraisiais – 31,03 proc. atlyginimo, iki mokesčių))

Bet konservatoriams tai pasirodė labai daug. Savo ministrės vardu teikiamame naujame motinystės-vaiko priežiūros „atostogų“ projekte jie siūlo naują išmokų „tvarką”, pagal kurią iki 18 mėnesių vaiką namuose auginančiai motinai būtų išmokama 60 procentų buvusio atlyginimo, o pasirinkus auginti vaiką dvejus metus – pirmaisiais metais išmoka siektų 45 procentus, o antraisiais 25 procentus atlygio (iki mokesčių).  Šie sumažinimai, jei būtų patvirtinti Seimo, turėtų įsigalioti nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos.

Įvertinant šiuos ketinimus, kitaip kaip karu prieš šeimą jų pavadinti neįmanoma. Iš vaiko kuo anksčiau norima atimti mamą – kai kurios vaikus maitina krūtimi iki 3-jų metų, sudarant kuo sunkesnes išgyvenimo šeimai sąlygas. Artėjančios galimos recesijos dėl karo Ukrainoje fone – tai galima laikyti nuosprendžiu saugiam kūdikio asmenybės formavimuisi, vykstančiam pirmaisiais jo gyvenimo metais.

Vaiką norima kuo anksčiau „perduoti” prižiūrėti valstybei, kuri iš jo išaugins „ką tik norės”.

Reikia pastebėti, jog pinigų netrūksta, skolinamasi pilnu tempu didinant valstybės išlaidas kitose srityse, tačiau koncentruojamasi tik į išmokų šeimoms mažinimą. Ir tai jau nestebina, matant šios valdančiosios daugumos polinkius ir siekius.

Prieš tai protestuos mamos – antradienį (birželio 7 d.) jos renkasi prie Seimo, Martyno Mažvydo bibliotekos protestuoti. Kiek tų mamų susirinks, priklausys nuo to kiek plačiai pasklis ši informacija, nes savo žinią iniciatorės gali skleisti tik per socialinius tinklus.

Pasidalinkite ja, neleiskite, kad sugrįžtų A.Kubiliaus laikai, kai buvo mažinamos pensijos, o mamos persekiojamos už padidintas išmokas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 1 251

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Molena    -  2022-06-05, 14:53

  ,,Šiuo metu nutarus vaiką auginti namuose dvejus metus, pirmuosius metus skiriama 70 proc. antruosius 40 proc. buvusio uždarbio,,. Gal jūs nebekliedekit,pirmi metai apie 54 proc. o antri apie 35 proc.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Linksma    -  2022-06-05, 16:32

   Aš gaudavau tikrai 70 proc. pirmais metais pinigais tai buvo apie 500 eurų, o antraisiais lygiai 300 eur.

   Atsakyti į šį komentarą
  • ainis    -  2022-06-06, 12:37

   Tai jūs kalbate apie išmokas „iki” mokesčių, o straipsnyje aprašomos realios išmokos, kurias žmonės gauna į rankas. Būtent todėl tokie nesutapimai.

   Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2022-06-05, 19:30

  Stalinas: Nėra žmogaus – nėra problemos…
  PSO: Mažiau žmonių – nereikės leisti žmonijai tiek užkrato, pandemijų pavadinimais…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...