infa.lt

Ramūnas Aušrotas. Beždžionių raupai. Kas nebuvo pasakyta PSO Asamblėjoje

Ramūnas Aušrotas. Beždžionių raupai. Kas nebuvo pasakyta PSO Asamblėjoje

29 gegužės
11:04 2022

video kadras

Savo Facebook paskyroje, teisininkas Ramūnas Aušrotas pasidalino koncentruota medžiaga apie beždžionių raupų paplitimo būdus, priežastis ir šaltinius, kurią ir perskelbiame:

„Viruso specifika tokia, jog iš žmogaus žmogui jis perduodamas tiesioginio kontakto būdu.* Virusas patenka į organizmą per pažeistą odą (net jei nematoma), kvėpavimo takus arba gleivines (akis, nosį ar burną). Kvėpavimo lašeliai paprastai negali nukeliauti daugiau nei kelias pėdas, todėl reikalingas ilgalaikis tiesioginis kontaktas. Tačiau šiuo atveju identifikuojamas specifinis infekcinės ligos plitimas lytiniu keliu”, – rašo Ramūnas Aušrotas.

Portalas www.independent.co.uk praneša, jog aštuoni įtariami atvejai Madride yra tarp vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais. Madrido regioninio sveikatos departamento atstovas spaudai sakė: „Paprastai beždžionių raupai plinta per kvėpavimo takus, tačiau aštuonių įtariamų atvejų požymiai leidžia manyti, kad kontaktas įvyko per skysčius.

– Tai patvirtina ir Jungtinės Karalystės Sveikatos saugumo agentūros infekcinių ligų epidemiologas Mateo Prochazka, tiriantis užsikrėtimo beždžionių raupais atvejus. Pasak jo, pastaruoju metu Jungtinėje Karalystėje daugiausia užsikrėtė homoseksualūs ir biseksualūs vyrai, o tai „rodo, kad infekcija plinta lytiniais ryšiais”.**

– Turimi duomenys rodo, kad vidutinis pacientų amžius yra apie 30 metų, o absoliuti dauguma – vyrai, daliai jų pasireiškė genitaliųjų opa ***
– Daugiausia beždžionių raupų atvejų yra registruota JK, Ispanijoje ir Portugalijoje.
– Ispanijos ir Portugalijos atvejų analizė leido identifikuoti infekcijos židinį – tai 10 dienų „Gay Pride“ festivalis Gran Kanarijoje, kur gegužės pradžioje susirinko 80 000 žmonių iš viso pasaulio, kaip šio pasaulinio beždžionių raupų protrūkio šaltinį.****

– Tikėtina, jog iš renginio parvežta infekcija plinta vietinėse LGBT bendruomenėse. Ispanijoje 48 atvejai buvo užregistruoti Madrido regione, dauguma jų – tik suaugusiems skirtoje pirtyje, kuri praėjusią savaitę buvo uždaryta.****
– Ne atsitiktinai PSO rekomenduoja valstybėms sustiprinti seksualinių mažumų grupių epidemiologinę stebėseną.
– Kyla klausimas, kodėl virusas plinta būtent tarp vyrų turinčių lytinius santykius su kitais vyrais. Reiktų įvardinti tai, jog virusas patenka į organizmą ir per pažeistą odą (net jei nematoma).
– Pastebėtina, jog žmogaus išangė yra nepritaikyta lytiniams santykiams. Išangės oda yra plonesnė, todėl turint lytinius santykius analiniu būdu yra didesnė odos pažeidimo (išangės įplėšos) atsiradimo tikimybė.
– Būtent ši anatominė aplinkybė lėmė ir didesnį ŽIV plitimą tarp homoseksualių asmenų XX a 9 dešimtmetyje.
– Be to, šiai grupei būdinga didesnė atsitiktinių ir nesaugių lytinių santykių tikimybė;

♦◊♦

Pabaigai:
– Kaip žinia, Vilniuje birželio 1-5 dienomis vyks festivalis „Baltic Pride“. Festivalis tarptautinis, į jį suvažiuoja entuziastai iš visos Europos.
– Taigi, beždžionių raupų protrūkio pasaulyje metu turime bendruomenės, kurios nariai turi didesnę riziką užsikrėsti šiuo virusu, organizuojamą tarptautinį renginį.
– Mano nuomone, iš esmės čia tas atvejis, kai dėl rizikos visuomenės sveikatai (ir bendruomenės narių saugumo) šis festivalis turėtų būti atšauktas.
– Manau, jog tikrai yra neetiška rizikuoti visuomenės sveikata dėl asmeninių poreikų patenkinimo.
– Beje, tarp Baltic Pride rėmėjų yra ir Gay Sauna Glamour.***** Baltic Pride Afterparty renginiai jų puslapyje jau reklamuojami. Tikrai neklausiu, kas ten vyksta.

Baltic Pride organizatoriai, būdami sąmoningi ir atsakingi visuomenės piliečiai, atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją susijusią su beždžionių viruso plitimu, turėtų renginį atšaukti arba bent jau rekomenduoti nevažiuoti į jį asmenims iš valstybių, kuriose yra nustatyta beždžionių viruso užsikrėtimų atvejų.
Ir apskritai, šiuo metu labai rekomenduotina būti ištikimu savo žmonai, nesilankyti naktiniuose klubuose ar svingerių vakarėliuose. Būkime skaistūs!


* JAV Užkrečiamų ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC):
„Beždžionių raupų virusas perduodamas per kontaktą su viruso užkrėstu gyvūnu, žmogumi ar viruso užterštomis medžiagomis. Virusas patenka į organizmą per pažeistą odą (net jei nematoma), kvėpavimo takus arba gleivines (akis, nosį ar burną). Gyvūnas žmogų gali užsikrėsti jam įkandus ar įbrėžus, valgant žalą gyvūno mėsą, turint tiesioginį sąlytį su jo kūno skysčiais ar viruso užteršta medžiaga arba netiesiogiai kontaktuojant su virusu per medžiagą, pvz., per užterštą patalynę. Manoma, kad žmogus perduodamas žmogui pirmiausia kvėpavimo takus. Kvėpavimo lašeliai paprastai negali nukeliauti daugiau nei kelias pėdas, todėl reikalingas ilgalaikis tiesioginis kontaktas. Kiti perdavimo iš žmogaus žmogui būdai apima tiesioginį sąlytį su kūno skysčiais arba viruso užteršta medžiaga ir netiesioginį kontaktą su virusu užteršta medžiaga, pavyzdžiui, per užterštus drabužius ar patalynę.

** svetainė www.waxbeforetravel.com pateikia nuorodą į Global Health dokumentą su nuolat pildoma statistine informacija:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CEBhao3rMe-qtCbAgJTn5ZKQMRFWeAeaiXFpBY3gbHE/edit?
*** https://www.independent.co.uk/news/health/monkeypox-spain-portugal-cases-uk-latest-b2081823.html
**** https://www.reuters.com/world/europe/portugal-confirms-10-new-monkeypox-cases-total-49-2022-05-25/
Taip pat https://www.vaxbeforetravel.com/monkeypox-vaccine-2022
***** https://guidebook.com/g/#/guides/bp2022/lists/987978

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 373

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. euforija    -  2022-05-29, 11:10

  nesiseska subininiam, dievas baudzia.ner to blogo,kad neiseitu i gera, tegu pratruksta Lietuvoj, pazesim ka tada siknu megejai besakys.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Anonimas    -  2022-05-29, 20:05

   reikia džiaugsmo partijos atstovų paklausti ką jie šiuo klausimu mano.Manau,kad niekas išsamiau neatsakys,tik profesionalai.

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...