infa.lt

Valdantieji patyliukais stumia naują „tradicinį gyventojų nekilnojamojo turto mokestį”

Valdantieji patyliukais stumia naują „tradicinį gyventojų nekilnojamojo turto mokestį”

27 gegužės
14:11 2022

Deklaruoti gyvenamąją vietą

Finansų ministerijos puslapyje, pačios ministrės Gintarės Skaistės paskelbta medžiaga neutraliu pavadinimu „Siūlome didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą“ savyje slepia didelius povandeninius akmenis, – po daugeliu išvedžiojimų ten įterpta informacija skelbia, kad gyventojų atžvilgiu – bus visiškai atvirkščiai – jų finansinis savarankiškumas gerokai pablogės, jei tai, kas skelbiama bus patvirtinta Seimo.

Atmetus visą grožinės literatūros vertą rašinio dalį, lieka štai kas:

Finansų ministerija siūlo įstatymų paketą dėl savivaldos finansinio savarankiškumo didinimo, kurį sudaro lankstesnio savivaldybių skolinimosi galimybė ir naujas tvarus savivaldybių pajamų šaltinis – gyventojų nekilnojamojo turto mokesčiai. Tai numatančias įstatymų pataisas ketvirtadienį pristatė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

<…>

„Naujas tvarus (amžinas) savivaldybių pajamų šaltinis

„Teikiamais įstatymų pakeitimais sudaromos galimybės savavaldybėms gauti papildomų pajamų iš tradicinio gyventojų nekilnojamojo turto mokesčio modelio įvedimo, kai apmokestinami atskiri nekilnojamojo turto objektai, o ne bendra jų verčių suma,” – rašoma pristatyme.

„Siūlome, jog Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, būtų mokestis nuo gyventojo turimo nekilnojamojo turto, ko pasiekoje, savivalda turėtų naują tvarų pajamų šaltinį ir galėtų daugiau lėšų skirti gyventojų aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti“, – teigia Gintarė Skaistė.

Keista tai, kad skurdindama gyventojus ministerija mano, jog jiems dar rūpės jų aplinka ar viešoji infrastruktūra, kuri ir taip privalo būti prižiūrima iš jų jau sumokamų didžiulių mokesčių.

<…>

Savivaldai sudaroma daug laisvės sprendžiant dėl mokesčio dydžių ir lengvatų. Tarybos sprendimu pagal prašymą senjorams už pagrindinį gyvenamąjį būstą būtų taikomas mokesčio mokėjimo atidėjimas iki 10 metų. Taip pat savivaldybės taryba gali nuspręsti atidėti mokesčio sumokėjimo terminus ir kitiems gyventojams – taip pat iki 10 metų“, – ramina būsimus mokėtujos ministrė.

Kitaip tariant mokės visi, nepriklausomai nuo to ar tai vienintelis būstas, ar tai mažas ar didelis būstas. Nepriklausomai nuo to, kad įsigyjant tą būstą JAU buvo sumokėti visi įmanomi mokesčiai ir, galbūt, palūkanos bankui. Žmonės mokės TIK už tai, kad turi tą būstą.

<…>

Nekilnojamojo turto mokestis už pagrindinį gyvenamąjį būstą bus siejamas su deklaruota gyvenamąja vieta ir apmokestinamas progresyviais tarifais, atsižvelgiant į būsto mokestinę vertę, nustatytą masinio vertinimo būdu„, – toliau rašoma naujo mokesčio pristatyme.

Už savivaldybės nekilnojamojo turto vertės medianos neviršijančią dalį būtų mokamas 0,03 proc. tarifas, nuo vienos iki dviejų medianų – 0,06 proc., o virš dviejų medianų – 0,1 proc. Pavyzdžiui, Vilniaus Fabijoniškėse turimas 50 kv. m. būstas, kurio mokestinė vertė siektų apie 55,8 tūkst. eurų, būtų apmokestintas 16,7 euro per metus, o pavyzdžiui, Kalvarijos miesto centre 50 kv. m. senos statybos – 4–5 eurais per metus„, – raminama nedidelėmis kainomis.

Tačiau nedidelės kainos, kai tik jos būna įvestos – turi tendenciją tik augti, mažėjimas esant šiai valdančiajai daugumai nenusimato net stebuklingo ekonominės situacijos posūkio atveju.

<…>

Priėmus įstatymų pakeitimus Seime, gyventojus pirmosios nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos pasiektų 2025 metų kovo 1 dieną.

Pilnas šio plano pristatymas – Prezentacija:

  Planuojamas visuotinis nekilnojamojo turto mokestis (934,9 KiB, 836 atsisiuntė)

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 648

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Niekada nes įdėjęs antsnukio!    -  2022-05-27, 16:08

    Ei Lietuviai, bestuburiai, kur Jūs???

    Atsakyti į šį komentarą
  2. VŽA    -  2022-05-27, 16:25

    Stipriai kryptelėjusi Vyriausybė tiesiog agituoja, kadangi šiltas laikotarpis, tai savo darbeliais kviečia, kad šimtai tūkstančių mąstančių žmonių išeitų į gatves. Ne Vingio parke ar už Kauno, o prie Vyriausybės, Seimo, kur mūsų rinktieji, ir reikalauti jų atsistatydinimo…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nasa i kanalizacija...

Kam tau ginklai toks kietas gali rusus špygomis užbadyti...

Amerikonu demokratinės bombos...

Durnių ir bažnyčioja muša....

Ai jai jai jai. :D sankcijų, daugiau sankcijų! px kad nei viena nuo 2014 neturėjo...

Baisu gabriuk...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...