infa.lt

BRIKS ir Vokietija, ko gi jie iš tikrųjų siekia?

BRIKS ir Vokietija, ko gi jie iš tikrųjų siekia?

17 kovo
09:37 2015
paveikslėlis

BRIKS – Brazilija 2014 | Reuters – Ueslei Marcelino

Apie BRIKS propagandine forma, tačiau kitos informacijos šiuo metu paprasčiausiai nėra – ji tiesiog visur blokuojama.

Pepe Escobar

Vinstonas Čerčilis kartą sakė, „Be karo aš jaučiuosi vienišas.“. Jam taip pat labai trūko prarastos Imperijos. Čerčilio teisių perėmėja – „Chaoso Imperija“ – dabar susiduria su tuo pačiu keblumu. Kai kurie karai – tokie kaip Ukrainoje, ne taip jau gerai sekasi.

Ir Imperijos praradimas pasireiškia chaotišku žaidimu, daugybe šūvių, taikantis į daugiapolį pasaulį.

Taigi nenuostabu, jog JAV „Smegenų Centrai“ eina iš proto, beleisdami vieną po kitos, trenktas CŽV-patamsintas, prognozes“ kur Rusija pasmerkta dezintegracijai, Kinija virsta į komunistinę diktatūrą. Labai jau rožinės svajonės tikintis, kad taip bus, ir, kad taip mažai lieka laiko prailginti hegemonijai.

Akronimas kurio visos šios „prognozės“ nedrįsta pastebėti tai BRIKS (Brazilija, Rusija, Kinija ir Pietų Afrika). BRIKS tai blogiau nei maras, kol „Visatos Valdovai“ kurie dabar iš tikrųjų valdo šią – suklastotą – pasaulinę sistemą yra tuo labai susirūpinę.

Tiesa, BRIKS susiduria su daugybe problemų. Brazilija šiuo metu totaliai paralyžiuota; ilgais, kompleksiniais, savinaikos procesais, siunčiamos užuominos apie režimo pakeitimą, kuriuos siunčia vietiniai „Chaoso Imperijos“ pakalikai. Tam reikės laiko, bet Brazilija atsities.

Lieka „RIK“ – Rusija, Indija ir Kinija – BRIKS kertiniai pokyčių varikliai. Kad ir kokie būtų susikertantys nesutarimai, jos visos sutinka, kad joms nereikia tiesiogiai mest iššūkį hegemonui, tol kol jos nusitaikiusios į daugiapolio pasaulio tvarkos kūrimą.

BRIKS Naujasis Vystymo Bankas (NVB) – esminė alternatyva TVF, duodant galimybę besivystančioms šalims atsikratyti JAV dolerio, kaip rezervinės valiutos, – bankas veiks jau šiais metais. NVB finansuos patikimus infrastruktūros plėtojimo projektus, ne tik BRIKS šalyse bet ir besivystančiose šalyse.

Pamirškite Vakarų kontroliuojamą Pasaulio Banką, kurio kapitalas ir skolinimo apimtys niekada nėra didinamos taip vadinamų Vakarų „jėgų“. NVB bus atvira institucija. BRIKS sudarančios nacijos pasiliks 55 proc. balsavimo teisės, – kitos šalys galės turėt ne daugiau, nei 7 procentus balsų. Bet svarbiausia, besivystančios šalys galės tapti partnerėmis ir gauti iš ten paskolas.

Velniop tuos komunistus

Trišalė valdymo sistema taip pat kūrimosi stadijoje. Indijos Premjeras Ministras Naeendra Modi būsimą Gegužę lankysis Kinijoje – ir „Kindija“ neabejotinai atsikvėps nuo jų teritorinių nesutarimų. Ir Delis turės daugiau naudos iš Kinijos masyvių kapitalo investicijų ir eksporto. Bejingas nori gauti pelno iš didžiosios Indijos rinkos ir patirties technologijose. Tuo pačiu, Bejingas jau pasisiūlė savanoriu gelbėjant Rusiją ekonominėmis priemonėmis,- jei Maskva to paprašys, papildomai jų strateginės partnerystės įsipareigojimams.

JAV „Slinkimas į Aziją“, kurį pradėjo Pentagonas – niekuo neparemtas prastas sprendimas. Bauginant Pietryčių Aziją, Pietų Aziją ir Rytų Aziją, kad jos taptų „Chaoso Imperijos“ vasalais – ir dar be to konfrontuoti su Kinija – visai bloga pradžia. Ką jau kalbėti apie tikėjimą pasaka apie Japonijos remilitarizavimą tam, kad „sulaikyti“ Kiniją.

„Komunistų diktatūros“ izoliavimas neveiks. Jūs pažiūrėkite, pavyzdžiui, būsiantis greitaeigis geležinkelis tarp Kunming Junanio provincijos ir Singapūro, kertantis pagrindinį Pietryčių Azijos mazgą, kuris Vašingtonui nereikštų nieko daugiau, nei valstybių satelitų puokštę. Iškylanti XXI amžiaus Azija tai besiplečiantys ryšiai; ir nepermaldaujama šios galaktikos saulė – tai Kinija.

Kai Kinija po truputį ėmėsi savo nepaprastai sudėtingo ekonomikos vystymo modelio, kaip pažymėta čia, Kinijos prastos kokybės prekės – jos pradinė bazė – migruoja po besivystantį pasaulį, ypač aplink Indijos vandenyno baseiną. Puikios žinios globaliems Pietums – tame tarpe daugumai šalių iš Afrikos, tokių kaip Kenija ir Tanzanija, bei dalis Pietryčių Azijos ir Lotynų Amerikos.

Aišku išmintingasis „Chaoso Imperijos“, verslas nebus išsviestas iš Azijos. Bet jo, kaip Azijos hegemono, ar geopolitinės gaujos, siūlančios „apsaugą“, dienos jau suskaičiuotos.

Kinijos „Eik į Vakarus, Jaunuoli“ „remiksas“, faktiškai pasklido visur – tai prasidėjo ankstyvaisiais 1999. Iš dešimties didžiausių konteinerinių uostų pasaulyje, septyni yra Kinijoje (kiti yra Singapūre, Roterdame, Pusan Pietų Korėjoje). Ir dvyliktasis, penkiametis kiniečių vystymosi planas, besibaigsiantis 2015 m., kurio pagrindiniai prioritetai ir tikslai, – siekti pirmavimo septyniose technologijų srityse, – buvo pasiekti, o kai kuriais atvejais net viršyti.

Kinijos bankas juaniui prieš JAV dolerį leis plaukioti laisvai. Jis kartas nuo karto nusimes daugybės JAV dolerių naštą. Dvidešimtmetis dolerio kablys palaipsniui išnyks. Didžiausia prekybos šalis pasaulyje ir antra pagal dydį ekonomika, paprasčiausiai negali būt pririšta prie vienos valiutos. Ir Bejingas labai gerai žino kaip dolerio kablys didėja kiekvieną kartą išoriniams sukrėtimams krečiant Kinijos ekonomiką.

Sykes-Pikot tai mes

Paralelinis Pietvakarių Azijos procesas bus taip pat vystomas; tautinės valstybės išardymas Vidurio Rytuose – atstatant Sykes-Picot susitarimą, kuris buvo pasirašytas prieš šimtą metų. Koks kontrastas sugrįžtančioms Tautinėms-Valstybėms Europoje.

Dabartinis NATO Generolas Wesley Clark šiomis dienomis „atskleidė“ visą tai, ką visi ir taip žinojo; ISIS/ISIL/Daesh netikras Kalifatas finansuojamas „artimų Jungtinių Valstijų sąjungininkių“, tokių kaip Saudo Arabija, Kataras, Turkija ir Izraelis. Palyginus su Izraelio Gynybos Ministro Mose Yaloon pareiškimu, kad ISIS „nėra grėsmė Izraelio interesams“. Daesh visą tai atskleidžia kaip Sykes-Picot susitarimą, kuris naudingas JAV.

„Chaoso Imperija“ aktyviai siekė Irako, Sirijos ir ypač Libijos dezintegracijos. O dabar, vedama Saudžių valdovo, „mūsų“ niekšo valdžioje Karaliaus Salmano, esančio ne daugiau, nei džihadistų verbuotojas Islamistų politikui Abdul Rasul Sayyafui, Afganų Salafitui, kuris buvo smegenimis veikiančiomis tiek už Osamos Bin Ladeno, tiek ir menamo 9/11 plano organizatoriaus Khalid Sheikh Mohammado.

Tai klasikinė „Chaoso Imperijos“ taktika (išskirtiniai valstybių nestato, jie jas tik skaldo). Ir ten bus pilna bjaurių, valstybes skaldančių tęsinių, nuo pat Centrinės Azijos gaisrų palaikymų iki Ksinjango Kinijoje, ką jau kalbėt apie pūliuojančią Ukrainą, aka Nulandistaną.

Af-Pak dalys galėtu puikiai tapti ISIS/ISIL/Daesh atšakomis, kaip tik šalia Rusijos, Indijos, Kinijos ir Irano sienų. Iš „Chaoso Imperijos“ perspektyvų, ši potenciali kraujo vonia „Eurazijos Balkanuose“ – cituojant žymų rusofobą „Didžioji Šachmatų lenta“ knygos autorių Dr. Zbig. Bžezinskį – yra kaip „pasiūlymas, kurio negalima atsisakyti.“

Rusija ir Kinija, tuo tarpu ir toliau darys statymus už Eurazijos Integraciją, stiprinant Šanchajaus Kooperacijos Organizaciją (ŠKO) ir jų pačių vidinę koordinaciją BRIKS; bei naudosis visais žvalgybos resursais, apie Kalifo žmogžudžius.

Ir, kiek beatodairiška bebūtų Obamos administracijos siekiamybė sukurti pastarąjį Branduolinį sandėrį su Iranu, – Rusija ir Kinija rado kelią iki Irano pirmiau. Kinijos Užsienio Reikalų ministras Wang Yi prieš dvi savaites buvo Teherane, pareikšdamas, kad Iranas yra vienas iš Kinijos „užsienio politikos prioritetų“, turintis didžiulę „strateginę reikšmę“. Anksčiau ar vėliau Iranas bus ŠCO narys. Kinija jau dabar turi didžiules prekybos apimtis su Iranu, Rusija taip pat,- vyksta prekyba ginklais, statomos Atominės Elektrinės.

Berlynas – Maskva – Bejingas?

Ir čia iškyla Vokietijos klausimas.

Vokietija dabar eksportuoja 50 proc. savo BVP. 1990 metais tai siekė tik 24 proc. Per pastaruosius 10 metų pusė Vokietijos augimo priklausė nuo eksporto. Patikslinimas: tai didžiulė ekonomika, kurios plėtrai verkiant reikia globalių rinkų. Ir serganti ES, iš esmės, tokių poreikių nebetenkina.

Vokietijos eksportas keičia gavėjų adresus. Tik 40 proc. – ir šis skaičius smunka žemyn – dabar keliauja į ES; tikrasis augimas dabar yra Azijoje. Taigi Vokietija praktiškai iškeliauja iš eurozonos. Tai nereiškia, jog Vokietija griauna eurą; tai būtu interpretuojama kaip šlykšti, taip garbinamo „Europos projekto“ išdavystė.

Tai, ką rodo prekybos vaizdas yra priežastis to, kodėl Vokietija tokia griežta Graikijos atžvilgiu: arba tu pasiduodi galutinai, arba palieki euro zoną. Kodėl Vokietija nori išlaikyti partnerystę su Prancūzija ir dominuoti rytų Europoje, kaip ekonomikos satelitu pasitikint Lenkija. Taigi laukite, kada Vokietija išreikš nepalaikymą ir nelankstumą Graikijos, Ispanijos, Portugalijos ir Italijos atžvilgiu. Tiek tos Europietiškos „integracijos“, ji veiks tol, kol Vokietija diktuos visas sąlygas.

Čia koją pakiša dvigubas fiasko atskleistas Graikijos + Ukrainos. Berlynas nepaprastai sureikšmintas Europos hegemonas – ir tai tik labai švelniai tariant. Berlynas staiga atsibudo ir pamatė realybę, košmarišką visiško nupūtimo galimybę, kai Amerika-įžiebė karą Europos rytiniuose pakraščiuose prieš Rusiją. Ne veltui Angela Merkel turėjo skubiai skristi į Maskvą.

Maskva – diplomatiškai – šventė pergalę. Ir Rusija tada nugalėjo Turkijoje – pavargusioje nuo siekio prisijungti prie ES ir pastovaus blokavimo. Kas gi daugiau, jei ne Vokietija ir Prancūzija – nusprendusios pasukti smaigalį į Euraziją galutinai, ignoruojant NATO ir stiprinant ryšius kartu su Rusija bei Kinija.

Tai nutiko struktūrizuojantis didžiajam „Vamzdžių sąrašo“ žaidime. Po to, kai Maskva gudriai pasuko derybas nukreipiant Pietų Srautą į Turkijos Srautą iki pat Graikijos sienų, – Putinas ir Graikijos premjeras Ministras Tsipras taip pat susitarė dėl vamzdžio atšakos nuo Turkijos sienų per Graikiją į pietinę Europą. Taip Gazpromas bus tvirtai implantuotas ne tik Turkijoje, bet ir Graikijoje, kas savaime taps galingu ir strateginiu Europoje „Vamzdžialistanu“.

Taigi Vokietija, anksčiau ar vėliau, turi atsakyti kategoriškam imperatyvui – kaip nebetęsti masyvių prekybos perviršių, atsisakant euro prekybos partnerių. Vienintelis atsakymas – didinti prekybos apimtis su Rusija, Kinija ir Rytų Azija. Prireiks kažkiek laiko ir tame kelyje dar bus daug akmenų, tačiau Berlynas-Maskva-Bejingas prekybos/komercinė ašis – arba „RK“ BRIKS sutiks Vokietiją – ir tai yra neišvengiama.

Ir suprantama, to jūs neperskaitysite jokiose trenktose JAV „Smegenų centrų“ „prognozėse“.

pagal jhaines6.wordpress.com parengė: Alenas Kostiugovas

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 237

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...