infa.lt

„Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2022” įvyko, pavyko ir viršijo visų lūkesčius

„Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2022” įvyko, pavyko ir viršijo visų lūkesčius

16 gegužės
03:18 2022

Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2022

Vilnius merui atšaukus jau suderintą ir patvirtintą Lietuvos Šeimų Sąjūdžio planuojamą Vingio parke renginį, jis įvyko Kauno rajone Jadagonių kaime, Pušyno poilsiavietėje.

Prasidėjo jis jau gegužės 15 d. 06:00 valanda ryto, kai ant Pušyno poilsiavietės vėliavos stiebo buvo iškelta asociacijos „Lietuvos Šeimų Sąjūdis” vėliava.

Vėliau kai kurie šio renginio organizatoriai socialiniuose tinkluose pasidalino šios vėliavos ir scenos bei aplinkos vaizdais, kylančios saulės ir žydro dangaus fone. Buvo prisiminta tai, jog koks bebūtų oras dieną prieš tai – LŠS organizuojamuose protesto renginiuose visada šviečia saulė. Ne išimtis buvo ir ši, Tarptautinė Šeimos diena.

Šį saulėtą rytą pirmieji atvyko pripučiamų batutų vaikams paslaugos teikėjai ir greitai parengė du pripučiamus kalnelius, tuo tarpu rikiuojantis užkandžių, ledų, karštų gėrimų pardavėjams su autobusiukais. Prie scenos nuo ryto dirbo garso ir vaizdo įrangos montuotojai. Poilsiavietės virtuvė dirbo gamindama užkandžius.

Šventė prasidėjo nuo plačios apimties darbų, pradėtų dar iš vakaro. Kai kuriems teko ir nakvoti, kad būtų suspėta atlikti visus darbus iki numatytos pradžios.

Pirmieji žmonės pasirodė jau apie 10:00 ryto, nors oficiali pradžia buvo paskelbta 13:00 valandą. Tai buvo pavieniai automobiliai, kurių tarpe buvo ir LRyto žurnalistų autobusiukas.

LŠS vėliava

Jie kaip niekur nieko praėjo pro vartelius, o paprašyti patikslinti ar jų redakcija susimokėjo už akdreditaciją – nedaugžodžiavo, prisipažinę iš karto, kad nemokėjo nieko. Paklausti, – „O ką čia tada darote”? – apsisuko ir išėjo. Tiesa, netoli. Kelias valandas vėliau vaikščiojo palei kelią kalbindami atvykstančius žmones. Užsiėmimo netrūko, nes žmonės plūste plūdo.

Prieš 12 valandą prasidėjo ištisos kolonos – automobiliai, motociklai su Lietuvos vėliavomis, kurių taip vengia oficialioji valdžia, traukė kelių kilometrų ilgio eilėmis. Stovėjimo aikštelėje dirbę savanoriai reguliavo eismą, stengdamiesi sutalpinti transportą kuo taupiau, nes darėsi akivaizdu, jog numatytose vietose visi nebetilps.

Didysis Šeimos Gynimo Maršas nuo scenos

Pušyno poilsiavietės šeimininkė vėliau sakė, kad tokią mašinų masę matė vienintelį kartą – tąkart, pasak jos, Jadagonių kaimo poilsiavietėje buvo apsilankę 5 000 žmonių.

Pradžioj buvo manyta, į renginį atvyko apie 2-2,5 tūkst žmonių, vėliau peržiūrėjus įrašus ir paskaičiavus grupuojant, suskaičiuota iki 4,5-5000 tūkstančių. LRyto duomenimis – jų buvo apie 3000.

Prie autobusiukų, pardavinėjusių užkandžius, gėrimus ir ledus – nutįso milžiniškos eilės, kai kurie žmonės sakėsi prastovėję iki 2 valandų. Sekančiam renginiui organizatoriai numato jų pasikviesti gerokai daugiau.

Prasidėjo renginys kaip visada nuo Valstybės himno, kurį nuo scenos užvedė renginio vedėjas, Artūras Orlauskas, akomponavo smuiku garsus smuikininkas Vilhelmas Čepinskis.

Tylos minute buvo paminėtos Romo Kalantos 50-osios susideginimo metinės ir didžiuliame ekrane parodytas tai progai LŠS sukurtas vaizdo įrašas.

Šiame vaizdo įraše matysite begalinę Kauno automobilių koloną – nesulaukėme filmuodami jos pabaigos.

Kadangi vaizdo įrašas didokas – norintiems jį teks peržiūrėti Telegram kanale.

Važiuoja Lietuva, su savo vėliavomis, savo lūkesčiais ir savo pasiryžimu išsaugoti Tėvynę tokią, kokią ją siekia turėti absoliuti dauguma valstybės žmonių.

Kuriai vėliau visi pritarė, skaitant baigiamąją rezoliuciją.

Oficialiojoje mitingo dalyje kalbėjo LŠS tarybos nariai – Algimantas Rusteika, Vitolda Račkova, Artūras Orlauskas, pirmininkas Raimondas Grinevičius, taip pat profesorė Rasa Čepaitienė, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, ukrainiečių šeima, padėkojusi Lietuvai už šiltą priėmimą ir pasisakiusi už natūralią šeimą, svečias iš Latvijos bei daug kitų užsienio svečių, atsiuntusių savo sveikinimus vaizdo įrašo forma. Taip pat kalbėjo ir Tarptautinio jaunimo susivienijimo atstovas, Kęstutis Juočeris.

Tikrų atradimu tapo Rimita iš Klaipėdos, sudainavusi dvi nuostabias savo kūrybos dainas apie Lietuvą, vėliau koncertinėje renginio dalyje dalyvavo daugelis dainininkų, nepabūgusių valdžios pasmerkimo ir baigiamojoje dalyje Kęstutis Jablonskis.

Čia matysite pilną „DŠGM 2022” tiesioginės transliacijos iš renginio vaizdo įrašą

Tuo pačiu metu Vilniuje, Katedros aikštėje, vyko mažumų organizuotas renginys, kurį selektyviai palaikė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, prieš tai atšaukęs suderintą leidimą rengti „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022″, organizuotą Lietuvos Šeimų Sąjūdžio Vingio parke.

Prie Katedros, mažumų renginyje apsilankė Vyriausybės premjerė Ingrida Šimonytė, pareiškusi:

„Visada laikiausi nuomonės, kad kiekvienas žmogus turi teisę nuspręsti, kas jam yra šeima, nes visų politikų bandymai apibrėžti, kas yra meilė, grožis ar teisingumas yra pasmerkti nesėkmei”, teigė premjėrė.

Sekant tuo, ką teigia premjerė – šeima galima laikyti ir medį su žmogumi ar naminį augintinį (ir bet ką kitką) su žmogumi – svarbu, kad pats žmogus taip yra įsitikinęs ir jokie politikai ar visuomenė su savo tradicijomis neturi teisės į tai kištis.

Juk nuspręsti turi teisę tik pats individas. Net Konstitucija čia yra ne prie ko. Prie tokio mąstymo veda I. Šimonytės vieši pareiškimai, skelbiami vyriausybės puslapyje.

Dalis DŠGM 2022 organizatorių, kuriuos pavyko sugaudyti tuo metu

Ten pat ji apgailestauja, kad „dar ne viską padarė dėl Partnerystės, nors ją palaiko tiek Vyriausybės tiek parlamento nariai:

„Vis dėlto kai šalyje, kurioje sprendimus dėl partnerystės įteisinimo palaiko tiek parlamento, tiek Vyriausybės vadovės, šių sprendimų priimti nepavyksta, suprantu, kad kažko vis dar esu nepadariusi, kažko nepadarėme turbūt mes visi”

Tuo tarpu Prezidentas, pasveikinęs šalies žmones su Tarptautine Šeimos diena youtube kanale ir savo tinklapyje, kalbėjo apie natūralią šeimą, apibrėžtą Konstitucijoje:

„Šeima – tai pirmiausia meilė, bet taip pat – atsakomybė. Atsakomybė už vaikus. Atsakomybė už tėvus ir senelius. Atsakomybė už šeimos narių poreikius.

Todėl šeimos – tai kartų solidarumo, visuomenės socialinės sanglaudos ir valstybės stabilumo pagrindas. Tai įtvirtina ir mūsų Konstitucija.”

Čia įdomiausias faktas, išryškėjęs Tarptautinę Šeimos dieną, yra tas, kad nepaisant viso Vyriausybės ir Vilniaus mero palaikymo seksualinių mažumų organizuotam renginiui prie Katedros, nepaisant žiniasklaidos teigiamų atsiliepimų – renginyje, vykusiame savaitgalį Vilniaus centre, apsilankė katastrofiškai mažai žmonių – iki 300, iš kurių bent trečdalis buvo atsitiktiniai praeiviai.

Žiniasklaidoje paskelbtose nuotraukose vengiama apimti pilną vaizdą, stengiamasi pritraukti kuo arčiau, kad tos kelios dešimtys žmonių, patenkančių į objektyvo aprėptį – užimtų pilną kadrą, kas vizuoaliai sudaro įspūdį jog jų daugiau. Nuotraukoje vos keletas vėliavų, kas, vėlgi, liudija, kad realiai motyvuotų tėra nedidelė mažuma, o susirinkusieji, savo dauguma, yra tik praeiviai.

Ir visa tai, lyginant su Didžiuoju Šeimos Gynimo Maršu 2022, vykusiu Kauno rajono poilsiavietėje, kurią dar ne kiekvienas žmogus randa žemėlapiuose – atrodo tiesiog nykiai.

Tai dar kartą aiškiai pademonstravo milžinišką prarają tarp valdžios, didžiosios žiniasklaidos ir visuomenės, kai valdžia teigia, jog Marše susirinkę žmonės su savo reikalavimais dar ne visa Lietuva, tačiau pati kažkodėl nesugeba tos „visos” likusios Lietuvos (net Vilniaus) sukviesti į savo mitingą, palaikyti jo keliamų tikslų.

Kalbant apie žiniasklaidą – jos tikrai pakako – ir šiandien pasirodys kur kas daugiau reportažų, nes vakar žiniasklaidos atstovai dalyvavo iki pabaigos ir greičiausiai neturėjo galimybės parengti medžiagą dar iš vakaro. Na o didžioji žiniasklaida, kaip jau buvo minėta – nedalyvavo, ir tai, kas vyko renginyje interpretuoja tik remdamasi tiesiogine transliacija, kuri apėmė gan siaurą sritį iš to, kas vyko visoje poilsiavietėje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 3 404

Žymos

Atsiliepimų 20

 1. Vytis    -  2022-05-16, 08:04

  Šaunuoliai,bet labai trūksta akciju ir visuomenės išjudinimo !

  Atsakyti į šį komentarą
 2. PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-05-16, 08:58

  Dar tą patį vakarą per TV3 žinias pasipylė melo , šmeižto lavina, neva mitingo metu buvo keikiamasi.Neteko girdėti nei vieno keiksmažodžio nei iš vieno mitinguotojo lūpų, nei viename pasisakyme ant scenos nebuvo pasakytas joks keiksmažodis.Beje, žinių vedėja kažkodėl nutylėjo kad pasisakė ir Ukrainos pilietis, kuris palaiko tikras šeimas.Kaip ir buvo nutylėta kokie keiksmažodžiai, grasinimai liejosi Šeimų Sąjūdžiui, šventės dalyviams iki renginio. Apie tai nei mur mur. Ir tą darė visa valdžios palaikytojų aplinka,net toks žukauskas šimašiaus patarėjas naudojosi savo valdžios galia. Veidmainių šaika valdo Lietuvą.Bet jie laikini, jie kaip dūmas išgaruos per ateinančius rinkimus.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Darius    -  2022-05-16, 09:07

   Neišgaruos, nes yra visiems žinomas Stalino posakis ir be sustojimo dirba Gebelso išrasta protų plovimo mašina, valdanti agresyviai paklusnią daugumą, kuri instinktyviai šliejasi prie galios.

   Atsakyti į šį komentarą
   • PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-05-16, 10:19

    Jeigu pamenat iš istorijos, tai kažkada irgi rašė kad Leninas atėjo visiems laikams:)deja, jis nugarmėjo į šiukšlyną. Ateina laikas kai ta klusnioji dauguma pakelia galvas ir pamato savo apgailėtiną gyvenimą vergijoje. Tai tik laiko klausimas. Ši valdžia siautėja tik dėl to, kad nei jos nei jos aplinkos niekas nebaudžia teisiškai.Jeigu kitose demokratinėse šalyse Konstitucinis teismas dirba savo šalies teisingumui,piliečiams, tai Lietuvoje kažin kodėl jis bijo to teisingumo.Kaip pavyzdys -galimybių pasas , kuris žmones varė į mažas parduotuves, šaldė lauke eilėse, varžė piliečių teises.

   • Asta    -  2022-05-16, 15:01

    Taikliai🙂

 3. Ona    -  2022-05-16, 09:21

  alfa.lt įdėjo santūrų tekstą apie Šeimų maršą 2022, neiškraipantį ir be etikečių kabinimo, o delfi viena boba sakė tipo istorijėles publikuoja

  Atsakyti į šį komentarą
  • PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-05-16, 10:27

   Ta viena boba galimai ir yra iš delpiukų:)Beje, tai bobai pasirodė kad labai keistai kalba šeimų šventės dalyviai, nes juk jie nekalbėjo apie tai kad reikia nuimti baudas už narkotikų šnerkštimą, jie nesiūlė vaikus operacijos metu paversti tokiais kokie jie jaučiasi tuo metu, nesakė kad tėtis gali būti mama ir pagimdyti vaikelį ir t.t.ir t.t.Taigi, žmogui kuriam mama , tėtis, vaikai nėra šeima jis ir nesupras ką ten ant scenos kalbėjo svečiai. Pagal tą bobą tik šurajevas gali eiti į politiką , visi kiti jau blogis:)

   Atsakyti į šį komentarą
   • Vytis    -  2022-05-16, 11:22

    Galimybiu pasai,kaukės,Taiwanio atidarymas,vakcinos neaišku kokios ir su pasibaigusiais galiojimais ir tt.Visur engiami žmonės sakantys tiesą ir tt.

 4. Vytis    -  2022-05-16, 11:24

  Kodėl dirba Macdonaldai jie dirba ir ten kur neturi dirbti.Majonezus ir koncervus iš prekybos išima o Macdakai gali dirbti ?

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Diana    -  2022-05-16, 13:31

  Koks melagingas tekstas. Buvau Šeimų marše, ten buvo nyku, mažai žmonių, pikti kalbėtojai nuo scenos. Mano vyras norėjo išvažiuoti jau po pirmos valandos, įkalbėjau pabūti iki pabaigos, be reikalo. Buvo nyku. Mačiau nuotraukas iš Vilniaus Katedros aikštės, ten tikrai daugiau nei 300 žmonių buvo, kam jūs meluojat?

  Atsakyti į šį komentarą
  • PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-05-16, 14:10

   Ponia Diana, kai žmogui būna nyku, netinka aplinka kurioje netyčia ar tyčia atsiduria, jis tiesiog iš tos aplinkos pasitraukia. Juk jums nelaikė niekas ginklo įrėmę į nugaras, ko taip kankinotės?Ir teismas juk nepriteisė kad jums buvo būtina atlikti prievolę stebėti Šeimų Sąjūdžio šventę? Tikrai be reikalo išgyvenot kančias ir net kankinot vyrą būnant iki galo. Tokia nepakeliama kančia galėjo jam sutrumpinti gyvenimą keliais metais. Ir keista kad negirdėjote kaip su jumis ir ten buvusiais norėjo susidoroti ne pikti , tik šiaip galimai persirūkę žolės veikėjai.Net susprogdinti visus jus esančius toje sodyboje grasino, išprievartauti moteris , negi tikrai neišgirdote tokių grasinimų, bet girdėjote neva piktus pasisakymus nuo scenos?:)Oi , kaip veidmainiška:)O juk dar prieš renginį Šeimų Sąjūdis apie tai pranešė kokie grasinimai pilasi jų adresu, jų šventei sugadinti.Net elektrą norėjo sodyboje atjungti.Galėjote geriau stovėti prie Katedros ir būtų su jumis 302 žmonės.

   Atsakyti į šį komentarą
  • trolis    -  2022-05-16, 14:54

   Pasakoji pasakas brangioji (-usis) – ir aš buvau nuo ryto, maždaug nuo 11. Ir mačiau visiškai priešingą vaizdą nei tu pasakoji. Tu aiškiai net tiesioginės transliacijos nežiūrėjusi (nežiūrėjęs) ir gini nepavykusią LGBT akciją, nors pati kažkodėl ten nebuvai, kas keista, matant tavo prioritetus 😀

   Turėtum apsikeist su manimi nickais, nors aš pasivadinau juokais, o tau jis tiktų pagal esmę.

   Atsakyti į šį komentarą
  • Violeta    -  2022-05-16, 16:13

   Bet juk jūs meluojate pati sau. Kam? Jei sumaišėte adresus- pati kalta

   Atsakyti į šį komentarą
  • Ramunas    -  2022-05-17, 20:08

   Buvo labai nemalonu klausyti kalbas Katedros aikštėje prieš tradicinę šeimą. Praeidamas pro šalį mačiau.. na, gerus 200-250 žmonių. Kam meluojate Lietuvai?!

   Atsakyti į šį komentarą
  • Vilė    -  2022-05-23, 13:45

   :))))

   Atsakyti į šį komentarą
 6. politinės karikatūros    -  2022-05-16, 17:50

  dabartinės Lietuvos „pasiekimai” vaizdžiai:

  liaudiesmenas.livejournal.com

  Atsakyti į šį komentarą
 7. pilietė    -  2022-05-16, 18:59

  Ačiū už šventę. Be valdžios, be ,,projektinio finansavimo” žmonės patys padarė šventę. Jūs šaunuoliai. Būkit stiprūs ir bebaimiai.

  Atsakyti į šį komentarą
 8. VŽA    -  2022-05-16, 19:06

  Provokatoriams: Šeima, tai kada žmona ir vyras augina SAVO vaikus, kurie turi savo senelius.
  Moteris ir vyras (aišku ĮREGISTRAVĘ santuoką) yra sutuoktiniai. Neįregistravę santuokos, – sugyventiniai.
  Vienalyčiai, gyvenantys kartu, – iškrypėliai, pagal Bibliją Dievo pasmerkti mirties bausme (Kunigų knyga, 20 skyrius, 13 eilutė)…

  Atsakyti į šį komentarą
 9. Eduard    -  2022-05-17, 18:49

  Kiek € Gavai už komentarą? 🤣🤣🤣

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...

Tokio brudo visur pilna. Kai Lietuvoje susibūrė paleckiukinių šaika "Geros kaimynystės su teroristine Rusija ir...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...