• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Krašto apsaugos ministras – savanorių sporto žaidynės – valios ginti valstybę išraiška

Krašto apsaugos ministras – savanorių sporto žaidynės – valios ginti valstybę išraiška

03 liepos
20:34 2016

savanoriu sporto žaidynės

Liepos 2-3 d. Prienų rajone, Vazgaikiemyje, Harmonizacijos parke vyko XXVI Savanorių sporto žaidynės. Iš visoje Lietuvoje dislokuotų Krašto apsaugos savanorių pajėgų padalinių susirinkę kariai savanoriai kovojo šaudymo, multisporto, karinio biatlono, granatų svaidymo, savanorių galiūnų, moterų ir karinės penkiakovės, virvės traukimo ir krepšinio rungtyse. Iš viso varžybose buvo garbingai iškovota 40 medalių komplektų.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas uždarymo cermonijoje pabrėžė, jog šios žaidynės yra karių savanorių valios ginti savo valstybę išraiška: „Matote aplink nerimstantį Rytų kaimyną ir Jūsų valia bei pasiryžimas, fizinės ir dvasinės jėgos pademonstravimas, yra geriausias ginklas parodyti, kad lietuviai – kariai savanoriai yra pasirengę ir, reikalui esant, apgins savo valstybę.“

Susumavus varžybų rezultatus, nugalėtojais komandinėje įskaitoje tapo Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių komanda. Antrąją vietą iškovojo Vyčio apygardos 5-oji rinktinė, trečiąją – Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai.

Sveikindamas nugalėtojus Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžė, kad karių savanorių sportinis ir karinis pasirengimas yra pavyzdys kitiems kariams ir sąjungininkams, kurie atvyksta ir yra pasirengę kartu su mumis ginti mūsų laisvę, nepriklausomybę, vertybes. „Sveikinu ir džiaugiuosi, kad esate, kad rodote pavyzdį, kad čia, varžybose, jūs ir jūsų šeimos nariai, artimieji, dar maži vaikai – jie yra mūsų ateities savanoriai,“ – sakė ministras.

Tradicinėse Savanorių sporto žaidynės šiemet dalyvavo Estijos ir Latvijos Savanorių pajėgų komandos, kurios iškovojo sidabro ir bronzos medalius savanorių galiūnų, karinės penkiakovės, biatlono ir krepšinio rungtyse. KASP vadas plk. Arturas Jasinskas dėkojo sąjungininkams už dalyvavimą žaidynėse ir sveikino kaimyninių šalių komandas, iškovojusias prizines vietas: „Svarbu, kad visų trijų šalių kariai kovojo drauge, degė bendra kovos dėl pergalės dvasia ir jūs, mūsų kaimynai, taip pat grįžtate namo su medaliais“.

Savanorių sporto žaidynės skatina karių fizinį pasirengimą ir sportinę veiklą, atsakomybę ir pasididžiavimą savąja rinktine, o kartu ir visomis pajėgomis. Tradiciškai kasmet žaidynes organizuoja vis kita rinktinė, jos vyksta skirtingose Lietuvos vietose. Šiemet varžybų šeimininkai buvo Dariaus ir Girėno apygardos 2–oji rinktinė, kuri uždarymo ceremonijoje žaidynių vėliavą perdavė Žemaičių apygardos 3-iajai rinktinei.

Pauliaus Babilo nuotraukos

šaltinis: kam.lt

4653212398789.2

023021505980587

156532659854870

987898789878987

4569852136951354

9513570265480254

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 58

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...