infa.lt

Kai lyties keitimo chirurgija nepavyksta

Kai lyties keitimo chirurgija nepavyksta

15 gegužės
08:30 2022

Kasmet Jungtinėse Valstijose atliekama apie 9 000 transseksualų operacijų, mat valstybinis ir privatus draudimas vis dažniau jas apmoka. Prognozuojama, kad iki 2026 m. lyties keitimo operacijų rinka pasaulyje sudarys 1,5 mlrd. dolerių. Tačiau kiek saugios yra brangios procedūros, pavyzdžiui, populiarios lytinių organų arba „dugno” operacijos, kurių kaina prasideda nuo 25 000 JAV dolerių? – užduoda klausimą Epoch Times Healt.

Vyrų lyties organų keitimo į moters ir moterų keitimo į vyriškus operacijomis siekiama sukurti „estetišką lyties organą, taip pat sudaryti sąlygas jų išskyrimo ir su tuo susijusioms funkcijoms”, – pernai žurnale „Current Urology” rašė mokslininkai. Pavyzdžiui, be to, kad būtų pasiekta tinkama išvaizda, dauguma pacientų, kuriems atliktos chirurginės operacijos iš moters į vyrą, nori „atsistoti”, kai šlapinasi. Deja, urologiniai operacijų aspektai yra labiausiai linkę į komplikacijas tiek vyrams, tiek moterims.

Šlaplės fistulės – nepageidaujamos angos, pro kurias gali nutekėti šlapimas, ir šlaplės striktūros – susiaurėjimai, trukdantys šlapimo tekėjimui, yra dažniausios lyties organų operacijų komplikacijos tiek vyrams, tiek moterims. Mokslininkai žurnale „Current Urology” rašo, kad fistulių ir striktūrų komplikacijų dažnis gali siekti net 75 proc. Praėjusiais metais žurnale „Journal of Urology” atliktas vyrų lytinių organų keitimo į moteris operacijų (vaginoplastikos) tyrimas parodė, kad ketvirtadalis iš 869 Kalifornijoje gyvenusių pacientų patyrė komplikacijų, įskaitant striktūras ir fistules.

Fistulės gali sukelti šlapimo lašėjimą ar pratekėjimą, o šlapimtakio striktūra gali sukelti inkstų pažeidimus, rašoma interneto svetainėje „All Things Kidney”. Jei užsikimšimas „metų metus negydomas, jis gali sukelti šlapimo susilaikymą, dėl kurio inkstai patiria atgalinį spaudimą. Tai gali sukelti būklę, vadinamą „hidronefroze” arba inkstų pabrinkimu.

Kitos problemos

Ką reiškia lytinių organų operacijos? Penio inversinė vaginoplastika apima sėklidžių pašalinimą, varpos išardymą ir makšties bei klitorio sukūrimą iš varpos audinio. (Prostata paliekama vietoje, kad būtų išvengta šlapimo nelaikymo ir išliktų erotiniai pojūčiai).

Moterų keitimo į vyrus operacija apima histerektomiją, kiaušintakių, kiaušidžių ir makšties, bet ne klitorio, pašalinimą ir „varpos” (kurios erekcijai reikalingas implantas) sukūrimą. Daugeliu atvejų taip pat atliekamos balso ir veido operacijos.

Makšties sukūrimas chirurginiu būdu gali sukelti tiesiosios žarnos ir šlaplės sužalojimus, rašė 2019 m. žurnale „Translational Andrology and Urology” mokslininkai. Pacientai gali norėti rinktis „riboto gylio” makštį dėl saugumo ir mažesnės priežiūros ateityje. „Pacientės”, kurių nedomina penetracinės sekso formos, didesnė perioperacinė rizika arba kurios nenori įsipareigoti visą gyvenimą dušuoti ir plėsti, turėtų būti laikomos idealiomis kandidatėmis riboto gylio vaginos plastikai”, – rašo jie.

„Dėl to „pacientė” lieka su išoriškai moteriškais lytiniais organais ir labai trumpu vos kelių centimetrų makšties kanalu, netinkamu penetraciniams lytiniams santykiams. Tačiau sumažėja tiesiosios žarnos ir šlaplės sužalojimo rizika, nebereikia papildomų transplantatų ar ataugų papildomam makšties ilgiui (taigi ir plaukelių šalinimo poreikiui) ir sutrumpėja operacijos laikas.”

Jei „pacientės”, kurios nori pasikeisti iš vyro į moterį, nenori, kad joms visą gyvenimą tektų taip „dušuoti ir plėsti”, makščiai iškloti galima naudoti ne varpos, o storosios ar plonosios žarnos audinius, rašoma Kalifornijos universiteto San Franciske interneto svetainėje „Transseksualų priežiūra”.

Nors tokia makštis natūraliai „savaime lubrikuojasi”, jos išskyros gali būti nuolatinės, nepageidaujamos, o makščiai gresia su žarnynu susijusios ligos, pavyzdžiui, uždegiminės žarnyno ligos, arterio-venų malformacijos (susipynusios kraujagyslės) ir navikai. Iš varpos audinio sukurta makštis taip pat gali kelti ligų pavojų, rašoma svetainėje. „Gali pasireikšti tas pats odos vėžys, kuris pasitaiko varpos ir kapšelio odoje (plokščialąstelinis, bazalinių ląstelių, melanoma)”.

Pacientėms, kurios keičiasi į vyrišką lytį, taip pat gali pasireikšti makšties prolapsas – makšties viršus įkrenta į makšties kanalą – sakoma 2021 m. žurnalo „Andrology” straipsnyje. Tai reta komplikacija, tačiau laikui bėgant jų gali daugėti, rašo autoriai.

Apgailestavimai ir atšaukimai

Nors 2018 m. žurnale „Plastic and Reconstructive Surgery” atliktame tyrime rašoma, kad dauguma pacientų yra patenkinti operacija, septyni pacientai vyrai, kuriems buvo atlikta operacija, „siekė nutraukti operaciją” dėl makšties stenozės (striktūros), fistulių ir lėtinio lytinių organų skausmo.

Du „pacientai” besikeitę iš moteriškos lyties į vyrišką, siekė detransliacijos dėl fistulės ir striktūros. Teigiama, kad 45 tyrime dalyvavę pacientai gailėjosi dėl lytinių organų operacijos, buvo atliktos 38 detransformacijos procedūros, nors tyrime nenurodoma, kad visos jos buvo lytinių organų operacijos.

Pasak žurnalo „Journal of Sexual Medicine”, „apgailestaujančių transseksualų, pasikeitusių iš vyro į moterį po SRS [lyties keitimo operacijos] apvertimo operacija yra sudėtinga, daugiapakopė procedūra, kurios rezultatai yra patenkinami”.

Besigailinčių pacientų balsas nuvertinamas, 2019 m. „USA Today” publikacijoje teigia Waltas Heyeris. Heyeris, kuriam 42 metų amžiaus buvo atlikta lytinių organų rekonstrukcija, rašo: „Iš žiniasklaidos išgirsite sakant, kad gailėtis tenka retai. Tačiau jie neskaito mano pašto dėžutės, kuri pilna žinučių iš translyčių asmenų, norinčių susigrąžinti gyvenimą ir kūną, kurį iš jų atėmė kryžminės lyties hormonai, operacijos ir gyvenimas su nauja tapatybe.”

Žinoma, visos operacijos kelia riziką ir, kai kuriais duomenimis, daugiau nei pusė plastinės chirurgijos pacientų gailisi. Vis dėlto, spauda nedažnai išsamiai aprašo didelę riziką, susijusią su vyrų lyties organų keitimo į moteris ir moterų lyties organų keitimo į vyrus operacijomis, galbūt norėdama išvengti „transfobijos”.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 320

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. A    -  2022-05-15, 10:01

    Šlykštus biznis klesti

    Atsakyti į šį komentarą
  2. VŽA    -  2022-05-16, 19:33

    Kai bernužėlis pasijaučia mergužėle, kaip kažkurie Seimo nariai, ar mergužėlė užsigeidžia mergužėlės, tai ne operacijas reikia daryti, išpjaudinėti ar prisiuvinėti, o padėti brokuotiems Dievo sutvėrimams, – GYDYTI…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nasa i kanalizacija...

Kam tau ginklai toks kietas gali rusus špygomis užbadyti...

Amerikonu demokratinės bombos...

Durnių ir bažnyčioja muša....

Ai jai jai jai. :D sankcijų, daugiau sankcijų! px kad nei viena nuo 2014 neturėjo...

Baisu gabriuk...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...