infa.lt

Ernestas Staponkus: iš testų Žemaitijoje tiesiai į Europos čempionatą Švedijoje

Ernestas Staponkus: iš testų Žemaitijoje tiesiai į Europos čempionatą Švedijoje

03 liepos
02:51 2016
Ernestas Staponkus

Ernestas Staponkus

Besiruošdamas trečiajam Europos ralio-kroso čempionato etapui Ernestas Staponkus bandė savo automobilį Žemaitijos Vilkyčių ralio-kroso trasoje. Čia atvyko ir visa komanda įvairių sričių specialistų: motoristai iš Čekijos, lenktynininkas Ignas Gelžinis ir fizinio rengimo treneris Mindaugas Pocius.

Ernesto Staponkaus „Volkswagen Polo Super1600“ automobilį reguliavo iš Čekijos atvykę inžinieriai. Testų metu komanda keitė ir bandė įvairius reguliavimus, keletą pavarų dėžės versijų, tobulino variklio parametrus.

Tuo pat metu testuose dalyvavo ir žinomas Lietuvoje žiedinių lenktynių meistras Ignas Gelžinis. Ignui šiemet išbandymų metas. Iki šiol žinomas išskirtinai kaip asfaltinių trasų specialistas, šiais metais jis pradėjo ralio karjerą, dalyvauja Lietuvos ralio čempionate, o Vilkyčiuose išbandė ir vieną moderniausių “Super 1600“ klasėje ralio-kroso automobilių Europoje.

„Vis dar negaliu atsistebėti šio automobilio galimybėmis. Neįtikėtina koks jis vikrus trasoje. Asfaltinėje dalyje taip ir nepripratau vėliau stabdyti. Jis valdomas kaip kartingas, o stabdo tiesiog neįtikėtinai efektyviai,“ – po bandymų apie Ernesto Staponkaus automobilį pasakojo I. Gelžinis.

Testai Vilkučiai

Šiais metais „ES Motorsport“ komanda pradėjo bendrauti su žinomu treneriu, kuris specializuojasi lenktynininkų ruošime, Mindaugu Pociumi. Mindaugas testų metu studijavo Ernesto sveikatos būklę, diskutavo apie pasiruošimo niuansus ir ralio-kroso specifiką.

Mindaugas Pocius ir Ernestas Staponkus

Mindaugas Pocius ir Ernestas Staponkus

„Šiose lenktynėse svarbi ne tiek ištvermė, kiek itin greita reakcija. Ralio-kroso važiavimai vyksta labai trumpai – sportininkai įveikia vos po keturis-šešis lenktynių ratus. Dėl to lenktynininkui reikia nuo pat pirmų metrų važiuoti pilna jėga. Čia nėra kada „įsibėgėti“ ar „įsivažiuoti“ kaip kai kuriose kitose lenktynėse. Tačiau tuo pat metu yra ir kitas aspektas. Sportininkas neturi pavargti, jis visą dieną privalo išlikti žvalus, nes per vieną lenktynių dieną dalyviai turi daug važiavimų. Ties šiais niuansais ir dirbame,“ – pasakojo Mindaugas Pocius.

ES Motorsport komanda

ES Motorsport komanda

Iš karto iš Vilkyčių „ES Motorsport“ komanda išvyko į Švediją. Ernestas Staponkus ką tik atvyko į Holjes miestą, kur vyks trečiasis Europos ralio-kroso čempionato etapas. Po pirmų dviejų etapų tarp 35 dalyvių Ernestas su 30 taškų užima 6 vietą ir realiai pretenduoja į šio čempionato prizininkus. Iš viso šių metų Europos ralio-kroso čempionatas susideda iš šešių etapų.

esmotorsport.lt

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Ernestas Staponkus: iš testų Žemaitijoje tiesiai į Europos čempionatą Švedijoje* - nuoroda: https://infa.lt/7214/ernestas-staponkus-is-testu-zemaitijoje-tiesiai-i-europos-cempionata-svedijoje/