infa.lt

Kova su dezinformacija internete tęsiasi – JAV steigiama „dezinformacijos valdymo valdyba“

Kova su dezinformacija internete tęsiasi – JAV steigiama „dezinformacijos valdymo valdyba“

29 balandžio
08:30 2022

Nina Jankowicz

JAV valstybės saugumo departamentas, siekdamas kovoti su „dezinformacija” internete, steigia Dezinformacijos valdymo valdybą, praneša Breitbart.

Valstybės saugumo sekretorius Alejandro Mayorkas trečiadienį Kongreso posėdyje kalbėjo apie ką tik įsteigtą valdybą, teigdamas, kad ji padės sumažinti vidaus grėsmes Jungtinėms Valstijoms.

Grupė daugiausia dėmesio skirs neteisėtai migracijai ir Rusijai, teigiama „Politico” žurnalisto Danielio Lippmano pranešime.

Vilsono centro darbuotoja Nina Jankovič (Nina Jankowicz) patvirtino pranešimus, kad ji vadovaus valdybai, savo socialinio tinklo profilyje pasidalijusi oficialiu naujosios tarnybos vadovybės portretu.

Ji teigė, kad naujoji valdyba sukurta siekiant „išlaikyti departamento įsipareigojimą saugoti žodžio laisvę, privatumą, pilietines teises ir pilietines laisves”.

Konservatoriai iš karto paminėjo Jankovič vaidmenį sumenkinant informaciją iš Hanterio Baideno nešiojamojo kompiuterio 2020 m., teigdami, kad tai greičiausiai buvo „Rusijos įtakos operacija”.

2020 m. spalį Jankovič liudijo Atstovų Rūmų žvalgybos komitetui apie dezinformacijos ir sąmokslo teorijų keliamą pavojų ir siūlė kaip jį sustabdyti internete.

„Dezinformacija kelia grėsmę demokratijai”, – perspėjo ji ir kritikavo vyriausybę bei socialinės žiniasklaidos platformas, kurios „beveik atsisakė atsakomybės” spręsti „vidaus dezinformacijos problemą”.

(Jos nuomone, matomai, demokratijai kenkia laisvai išsakomos žmonių mintys ir ta informacija, kuri neatitinka oficialios vyriausybės pozicijos. Sekant tuo – demokratija kyla tik iš valdžios struktūrų, kai iš tikrųjų viskas yra absoliučiai atvirkščiai – kai visuomenė gali kontroliuoti savo išrinktus atstovus.)

Savo liudijimo metu J. Jankowicz rekomendavo Kongresui pradėti skirti daugiau mokesčių mokėtojų pinigų „stipriai visuomeninei žiniasklaidai” finansuoti ir dirbti pasauliniu mastu kovojant su dezinformacija.

Ji taip pat pasveikino „Twitter” pastangas cenzūruoti vartotojus per 2020 m. rinkimus ir paragino daugiau technologijų bendrovių pasekti jų pavyzdžiu.

„Twitter” yra geriausias platformos, kuri šiame kontekste juda teisinga kryptimi, pavyzdys, tačiau JAV politinei aplinkai būtų naudingiau, jei ji užtikrintų didesnį skaidrumą ir teisingumą, susijusį su šių priemonių taikymu”, – sakė ji.

Jai, turbūt, labai nepatiko tai, kad Twitter platformą nusipirko Elonas Muskas, pažadėjęs maksimalų žodžio laisvės taikymą šiame socialiniame tinkle.

Muskas pasakė:”Demokratija ir žodžio laisvė egzistuoja tada, kai tu leidi pasakyti žmogui kurio nemėgsti tai, ko tu nenorėtum girdėti”.

Ši Elono Musko nuomonė kardinaliai kertasi su naujosios valdybos pozicija, informacijos, kuria dalijasi žmonės, atžvilgiu.

Tendencijos pasaulyje aiškėja – „kova su dezinformacija” viešojoje erdvėje paliks tik vieną teisingą nuomonę ir poziciją – vyriausybės.

Jei, kas dar neskaitėte knygos 1984-ieji – pats laikas tą padaryti, kad netaptų šoku tai, į ką pasaulis neužilgo bus perstumtas kartu su mumis,

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 144

Žymos

Atsiliepimų 7

 1. Trumpai    -  2022-04-29, 08:59

  Jos nuomone, matomai, demokratijai kenkia laisvai išsakomos žmonių mintys ir ta informacija, kuri neatitinka oficialios vyriausybės pozicijos.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Demos    -  2022-04-29, 09:04

  Savo minčių išsakymas yra grėsmė demokratijai. Tai suvokė ir aprašė Orvelas.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Nuo kada    -  2022-04-29, 13:01

  viskas tapo dezinformacija!?

  Atsakyti į šį komentarą
 4. VŽA    -  2022-04-29, 15:23

  Labai geras pavyzdys Rusijos propaganda. Žmonės taip užzombuoti, paversti daunais, kad apie 80 proc. gyventojų pritaria jų barbarų ir teroristų armijos, taikos metu žudymais ukrainiečių…

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Lietuvis    -  2022-04-29, 16:15

  Visi čia užzombinti
  Parašyk kurie ne ?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...