infa.lt

Latvijos žinios: Britai sako „Lauk!“ latvių darbo migrantams

Latvijos žinios: Britai sako „Lauk!“ latvių darbo migrantams

30 birželio
09:04 2016

ves.lv

Čemodan, vokzal, Riga

Užrašas nuotraukoje: Lagaminas-stotis- Ryga! | ves.lv nuotrauka

Po praėjusio Britanijoje referendumo tolimesnės šalies narystės ES klausimu, gyvenantys ten latviai pastebi, jog jiems tenka susidurti su priešiškomis nuotaikomis. Kaip rašo „Latvijos žinios“, atviras rasizmas, ksenofobija ir priešiškumas tapo įprastu reiškiniu gatvėse, darbo vietose, valstybiniame transporte ir restoranuose.

Latvių portalas praneša: procesas nuėjo taip toli, jog socialiniame Facebook tinkle buvo sukurta speciali grupė, kurioje aptariami minimi reiškiniai ir įvykiai. Rašoma, jog viena pagyvenusi moteris privertė lenkę su mažu vaiku išlipti iš autobuso, o kitu minimu atveju rytų europiečiams, su riksmais „nešdinkitės į savo šalis“, neleido patekti į metro.

Vertimų ir konsultacijų biuro vadovė Spoldingo mieste, Laima Brencs, kasdien padedanti migrantams iš Latvijos, sako, jog referendumas padovanojo britams iliuzinį visaleidžiamumo ir nebaudžiamumo pojūtį.

„Man norisi verkti išgirdus tokius pasisakymus, kaip „Susirink savo daiktus ir važiuok atgal!“ Net kolegos, su kuriais aš daugelį metų draugauju, leidžia sau užduoti man klausimą: „Na ką, jau susirinkai daiktus?““, – papasakojo Brencs.

Biuras kasdien gauna pranešimus su prašymais padėti iš latvių, kurie kenčia nuo agresijos iš britų pusės. Kaip pabrėžia leidinys, vaikai nėra išimtis. lagaminas stotis Ryga

„Jie sako vaikams: „Nešdinkitės iš čia, rinkite savo daiktus, vis tiek jus greitai deportuos“. Pats faktas to, kad vaikus veja iš gatvių, iš kiemų, kur jie žaidžia kaip įprastai, žeidžia, – juk čia jų namai, jie čia gimė“, – sako Brencs.

Pasak jos, artimiausiomis dienomis bendradarbiaujant su Spoldingo policija bus sukurtas specialus informacinis bukletas apie tai, kaip elgtis parodomojo agresyvaus priešiškumo atvejais. Taip pat planuojama organizuoti vaizdo konferenciją su britų policija, kad būtų atsakyta į visus, latvius dominančius klausimus.

Birželio23 Britanijoje įvyko referendumas šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos klausimu. Su minimalia persvara jame nugalėjo pasitraukimo iš ES šalininkai. Už šį sprendimą balsavo 51,9% rinkėjų.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Latvijos žinios: Britai sako „Lauk!“ latvių darbo migrantams* - nuoroda: https://infa.lt/7137/latvijos-zinios-britai-sako-lauk-latviu-darbo-migrantams/