infa.lt

Valdiškų įstaigų darbuotojoms, anksčiau grįžusioms iš vaiko priežiūros atostogų, numatoma trumpinti darbo savaitę

Valdiškų įstaigų darbuotojoms, anksčiau grįžusioms iš vaiko priežiūros atostogų, numatoma trumpinti darbo savaitę

12 balandžio
17:33 2022

Kojos ant stalo

Seimas po svarstymo pritarė Darbo kodekso pataisoms, kuriomis siekiama nuo kitų metų pradžios valstybės ir savivaldybių įstaigų ir įmonių darbuotojams sutrumpinti darbo savaitę iki 32 valandų, jei jie anksčiau laiko grįžta iš vaiko priežiūros atostogų.

Ši sutrumpinta darbo laiko norma būtų taikoma vienam iš tėvų (įtėvių) ar globėjų jų pasirinkimu iki vaikui sukaktų treji metai. Dirbant 4 dienas per savaitę asmeniui tuo metu būtų mokamas to paties dydžio atlyginimas.

Šis svarstomas klausimas yra vienas iš Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teikiamo šeimų paketo projektų. Pristatymo metu parlamento vadovė pažymėjo, kad Lietuvoje vyrų ir moterų atlyginimo atotrūkis šiandien siekia 16 proc.

„Ekspertų manymu, reikšmingos įtakos tam turi pertrauka, kurią dažnu atveju moteris turi karjeroje dėl motinystės, dėl vaiko priežiūros. Kai moteris grįžta į darbo rinką po vaiko priežiūros atostogų, joms tenka dėl darbo užmokesčio dydžio vytis kolegas vyrus ir labai dažnai tas procesas užtrunka iki pat pensijos.

Šią problemą būtų galima spręsti efektyviau, kuriant teisinį mechanizmą, kuris skatintų grįžti anksčiau iš vaiko priežiūros atostogų į darbą, taip tiesiog sukuriant alternatyvą tiems, kurie norėtų ja pasinaudoti. Ir vienu iš tokių teisinių mechanizmų instrumentų ir galėtų būti mūsų siūloma sutrumpinta darbo norma“, − anksčiau yra sakiusi Seimo Pirmininkė.

Įstatymo projekto aiškinamajame rašte tvirtinama, kad toks teisinis reguliavimas paskatintų darbuotojus grįžti anksčiau į darbą, neprarandant kvalifikacijos ir ryšio su darboviete, kartu leistų veiksmingai prižiūrėti mažametį vaiką, taip pat tikimasi, kad 4 darbo dienų savaitei pasiteisinus viešajame sektoriuje ją savanoriškai pradės taikyti ir privataus sektoriaus subjektai.

Dabar galiojančiame Darbo kodekse nustatyta, kad darbuotojo darbo laiko norma yra 40 valandų per savaitę, nebent darbo teisės normos darbuotojui nustato sutrumpintą darbo laiko normą arba šalys susitaria dėl ne viso darbo laiko.

Po svarstymo už šiuos įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIVP-843(2) balsavo 74 Seimo nariai, susilaikė 42 parlamentarai. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

infa.lt komentaras:

Visa tai bus apmokama visų mokesčių mokėtojų sąskaita – net ir tų, kurie dirba privačiose įmonėse ir jokios sutrumpintos darbo savaitės negaus. Kitaip tariant, akivaizdi diskriminacija pritaikant įstatymą tik atskiros darbo srities darbuotojams.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 60

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...