infa.lt

Rusija ir Vakarai gyvena skirtinguose pasauliuose

Rusija ir Vakarai gyvena skirtinguose pasauliuose

17 kovo
05:00 2015

(„The Business Insider“, JAV)
Clifford G. Gaddy

paveikslėlisJAV ir ES sankcijų prieš Rusiją pratęsimas – ištikimybė politikai, kuri jau parodė save, kaip nesėkmingą ir suprantama neturi galimybių sėkmei ir ateityje, tvirtina straipsnyje, publikuotame The Business Insider, amerikiečių ekspertas Clifford G. Gaddy. Pirmą kartą straipsnis buvo paskelbtas tinklapyje „Brookings Institution”.

„Mes ir rusai absoliučiai skirtingai suvokiame sankcijų prasmę. Dabartinė oficiali Vakaro pozicija aiškina, jog sankcijos – tai būdas nubausti Rusiją už tarptautinės tvarkos taisyklių pažeidimus ir, sekant iš to, motyvuoti ją geriau elgtis ateityje. Rusijos piliečiai mano, jog sankcijos skirtos susilpninti Rusiją ir jos sugebėjimus apsiginti“, – rašo autorius.

Gaddy mato priežastį prieštaravimuose tarp saugumo koncepcijų. Vakarai tiki, jog saugumo pagrindas – bendradarbiavimas, dialogas ir pasitikėjimas, ir vienintelė garantija – taisyklių laikymasis visiems. Rusija gi, priešingai, vienintelę savo saugumo ir suvereniteto garantiją mato savo galimybėje ginti savarankiškai.

„Rusai mano, jog sankcijos juos verčia rinktis: arba susitaikyti su karine-politine situacija, pavojinga jų šalies išgyvenimui, arba tapti besiplečiančio ekonominio karo objektu“, – kalbama straipsnyje. Rusijai tai ne pasirinkimas, o tik du pralaimėjimo variantai.

Ir taip, Vakarai pateko į spąstus, kuriuos patys sau ir pastatė, rašo Gaddy. Rusija niekada neprisilaikys Vakarų nustatytų taisyklių, kol manys, jog jų sistema pamina Rusijos saugumo garantijas.

Jei Vakarai tikisi nugalėti privertę Rusiją pripažinti Vakarų saugumo koncepcijos viršenybę, tai ši pergalė įmanoma tik pilno Rusijos kracho atveju. Vakaruose kai kurie galvoja, kad sankcijos pagreitins neišvengiamą Rusijos krachą. „Tai labai pavojingas statymas. Jei mes stumiame Rusiją ant susinaikinimo ribos, ji palaikys, jog privalo imtis prevencinių priemonių“, – teigia autorius.

Kol Rusija turi atsakomojo smūgio galimybes (branduolinę ir kitą ginkluotę,energijos nešėjus, kiberginklus), ji pasinaudos jais visais, prieš tai, kaip kapituliuoti, nurodo Gaddy.

Jei Vakarai nenori eiti šiuo slidžiu keliu, tada belieka sureguliuoti prieštaravimus tarp saugumo koncepcijų. Juk tai ir yra tikroji derybų temą, pataria autorius.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 63

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...