infa.lt

NATO didina pajėgas rytiniame aljanso flange

NATO didina pajėgas rytiniame aljanso flange

11 balandžio
06:30 2022

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Aljansas, ryšium su Rusijos invazija į Ukrainą, pradėjo planuoti prie savo sienų dislokuoti „visavertes nuolatines pajėgas“, kurioms bus patikėta atremti „rusų agresiją“, – rašo „The Daily Telegraph“.

Kaip interviu leidinio žurnalistams pabrėžė Stoltenbergas, NATO „dabar vyksta esminė transformacija“, kuri atspindės Vladimiro Putino sprendimų „ilgalaikes pasekmes“.

Šio didelio masto „perkrovimo“ metu santykinai mažos „priedangos pajėgos“ rytiniame aljanso flange bus pakeistos didele karių grupe, „pakankama, kad atremtų bandymą įsiveržti į tokias šalis kaip Estija ir Latvija“, rašo leidinys.

J. Stoltenbergas pažymėjo, kad NATO rytiniame regione jau yra dislokuota 40 000 karių, kuriems tiesiogiai vadovauja Aljansas – tai yra beveik dvigubai daugiau nei buvo likus keliems mėnesiams iki specialiosios operacijos Ukrainoje pradžios. rašo britų leidinys.

Kartu pareigūnas pabrėžė: „Tai, ką dabar matome, yra nauja realybė, naujas Europos saugumo standartas. Todėl dabar kreipėmės į savo karinius vadovus su prašymu išsiaiškinti vadinamojo perkrovimo – NATO prisitaikymo prie naujų sąlygų ilgalaikėje perspektyvoje – variantus. Tikiuosi, kad NATO viršūnių susitikime, kuris įvyks birželį Madride, Aljanso šalių vadovai priims atitinkamus sprendimus.

Kaip prisimena DT korespondentas, iki vasario 24 d. NATO karių buvimas prie rytinių sienų apsiribojo vadinamosiomis „priedangos pajėgomis“, kurių pagrindinė funkcija buvo „rodyti Aljanso pasirengimą gintis įvykus puolimui“; kartu buvo numatyta, kad realaus puolimo atveju prieš tokias šalis kaip Latvija ar Estija atitinkamomis kryptimis bus pritraukiami pastiprinimai iš viso NATO.

Dabar ruošiamasi rytuose dislokuoti tokio masto nuolatines pajėgas, kad būtų galima nedelsiant atremti galimus Rusijos įsiveržimus, – paaiškina žurnalistas.

Duodamas interviu „The Daily Telegraph“, J. Stoltenbergas, įkvėptas Didžiosios Britanijos pavyzdžio, paragino aljanso šalis aktyviai remti Ukrainą, taip pat išreiškė sutikimą su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, kuris anksčiau kritikavo tam tikras Vakarų šalis. už skirtumą tarp „gynybinių“ ginklų, kuriuos jie pasiruošę pristatyti Kijevui, ir „puolamųjų“, kuriuos jie suvokia kaip raudoną liniją – ką, pavyzdžiui, daro Vokietija.

„Viskas, ką dari Ukraina su įvairių rūšių ginklais, yra gynybinio pobūdžio – juk ukrainiečiai ginasi nuo <…> žiauraus karinės jėgos panaudojimo prieš savo šalį“, – cituoja leidinys.

Be to, NATO generalinis sekretorius pareiškė, kad strateginėje aljanso koncepcijoje – oficialiame dokumente, nustatančiame jo strategiją – bus įtvirtinta „grėsmė iš Kinijos“. Stoltenbergo teigimu, tokį žingsnį aljansas žengė dėl to, kad Pekinas „vis glaudžiau bendradarbiauja“ su Maskva.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 58

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......

Xi Jinpingas, toks išmintingas, kad jo Rusija-Ukraina nejaudina, nes pagrindinis tikslas, išnaudojus situaciją, - pasinaudoti...