infa.lt

Išmokos darbdaviams ir iš užsienio pritrauktiems darbuotojams

Išmokos darbdaviams ir iš užsienio pritrauktiems darbuotojams

10 balandžio
10:08 2022
Kloja asfaltą

youtube nuotr.

Vyriausybė pritarė pateiktoms Užimtumo įstatymo pataisoms, kurios, tikimasi, padės pritraukti daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų iš užsienio, o taip pat pagelbės nuo karo pabėgusiems kvalifikuotiems ukrainiečiams, norintiems įsidarbinti Lietuvoje.

„Tikimės, kad atvykimo išmoka iš užsienio atvykusiems darbuotojams, taip pat ir iš emigracijos sugrįžtantiems lietuviams bei juos pasikvietusiems darbdaviams bus papildoma paskata,  padėsianti į Lietuvą pritraukti daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų. Norisi, kad mūsų šalis būtų patraukli talentams, kuriantiems aukštą pridėtinę vertę“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Atvykimo išmoka bus mokama siekiant iš dalies kompensuoti aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojo patirtas persikraustymo į kitą šalį išlaidas. Remiantis relokacijos paslaugas teikiančių įmonių duomenimis, perkraustymo paslaugų rinkos kaina svyruoja nuo 3500 Eur iki 9500 Eur. Užsienio darbuotojams bus išmokama vienkartinė 2993 Eur išmoka (4,1 MMA dydžio).

Teisę gauti atvykimo išmoką iš užsienio pritrauktiems darbuotojams turi visas šias sąlygas atitinkantis darbuotojas:

* 2021 metais ar vėlesniais metais laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju,

* asmuo, prieš tapdamas nuolatiniu Lietuvos gyventoju, bent 5 ankstesnius kalendorinius metus nebuvo nuolatinis Lietuvos gyventojas,

* su darbdaviu sudaręs neterminuotą darbo sutartį dėl darbo Lietuvoje, kurioje numatyta darbo funkcija pagal profesiją, įtraukta į aukštą pridėtinę vertę kuriančių profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą,

* kurio vidutinis vieno mėnesio bruto darbo užmokestis, skaičiuojant per 6 mėnesių laikotarpį nuo įdarbinimo pagal neterminuotą darbo sutartį, yra ne mažesnis negu 2993 Eur (4,1 MMA), jei samdančio darbdavio praeitų kalendorinių metų (prieš įsidarbinimą) visų darbuotojų vidutinis darbo užmokestis buvo mažesnis nei 2993 Eur (4,1 MMA). Jeigu samdančio darbdavio visų darbuotojų vidutinis darbo užmokestis buvo didesnis nei 2993 Eur (4,1 MMA), tada samdomo darbuotojo darbo užmokestis privalo būti ne mažesnis nei samdančio darbdavio visų darbuotojų vidutinis darbo užmokestis.

Teisę gauti vienkartinę atvykimo išmoką iš užsienio pritrauktiems darbuotojams turi Ukrainos piliečiai, pasitraukę iš Ukrainos dėl Rusijos pradėtų vykdyti karinių veiksmų ir atitinkantys visas šias sąlygas:

* 2022 metais ar vėlesniais metais laikomi nuolatiniais Lietuvos gyventojais,

* yra su darbdaviu sudarę neterminuotą darbo sutartį dėl darbo funkcijų atlikimo Lietuvoje,

* gauna vidutinį vieno mėnesio bruto darbo užmokestį, skaičiuojant per 3 mėnesių laikotarpį nuo įdarbinimo pagal neterminuotą darbo sutartį, kuris yra ne mažesnis negu 1752 Eur (2,4 MMA), jei samdančio darbdavio praeitų kalendorinių metų (prieš įsidarbinimą) visų darbuotojų vidutinis darbo užmokestis buvo mažesnis nei 1752 Eur (2,4 MMA). Jeigu samdančio darbdavio visų darbuotojų vidutinis darbo užmokestis buvo didesnis už 1752 Eur (2,4 MMA), tada samdomo darbuotojo darbo užmokestis privalo būti ne mažesnis nei samdančio darbdavio visų darbuotojų vidutinis darbo užmokestis.

Kada ir kur kreiptis dėl atvykimo išmokos? Atvykimo išmoką iš užsienio pritrauktiems darbuotojams skiria ir moka Užimtumo tarnyba. Asmuo dėl atvykimo išmokos iš užsienio pritrauktiems darbuotojams skyrimo turi kreiptis į Užimtumo tarnybą ne anksčiau kaip po 6 mėnesių ir ne vėliau kaip per 2 metus nuo asmens darbo Lietuvoje pagal neterminuotą darbo sutartį pradžios.

Išimtis – Ukrainos piliečiai. Jie į Užimtumo tarnybą turi kreiptis ne anksčiau kaip po 3 mėnesių ir ne vėliau kaip per 2 metus nuo asmens darbo Lietuvoje pagal neterminuotą darbo sutartį pradžios.

Išmoka darbdaviui, pritraukusiam darbuotoją iš užsienio
Teisę gauti išmoką darbdaviui, pritraukusiam darbuotoją iš užsienio, turi darbdavys, kuris yra įdarbinęs iš užsienio pritrauktą darbuotoją, turintį teisę gauti atvykimo išmoką.

Darbdaviams skiriama ir mokama vienkartinė išmoka darbdaviui, pritraukusiam darbuotoją iš užsienio, atitinkantį atvykimo išmokos gavimo sąlygas. Už kiekvieną įdarbintą asmenį, kurios dydis yra lygus įdarbinto asmens vidutiniam vieno mėnesio bruto darbo užmokesčiui, skaičiuojant per 12 mėnesių laikotarpį nuo asmens įdarbinimo pagal neterminuotą darbo sutartį. Išmokos dydis negali būti didesnis negu 5256 Eur (7,2 MMA). Išmoką darbdaviui, pritraukusiam darbuotoją iš užsienio, skiria ir moka Užimtumo tarnyba. Darbdavys dėl išmokos darbdaviui, pritraukusiam darbuotoją iš užsienio, skyrimo gali kreiptis į Užimtumo tarnybą ne anksčiau kaip po 12 mėnesių ir ne vėliau kaip per 2 metus nuo darbuotojo darbo Lietuvoje pradžios.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 236

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Va taip va    -  2022-04-10, 21:38

    is Lietuvos tremiami lietuviai. Jau 30 metu…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......

Xi Jinpingas, toks išmintingas, kad jo Rusija-Ukraina nejaudina, nes pagrindinis tikslas, išnaudojus situaciją, - pasinaudoti...

Oho, net piš išmintingai pasakė. Gal kažkur nugirdo... Gerb. D. GRYBAUSKAITĖ dar prieš metus aiškino:...

Ne, ne, - būtinai reikia sukioti, gal net 3 ar 4-5 kartus, juk taip daugiau...

Reikia pakaitiniam prezidentui kažką ne esminio pasakyti, tai ir lėptelėjo......