• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

PSO: Aptiktas naujas Covid-19 subvariantas XE, galbūt labiau užkrečiamas nei Omicron

PSO: Aptiktas naujas Covid-19 subvariantas XE, galbūt labiau užkrečiamas nei Omicron

06 balandžio
08:35 2022
Tedros Adhanom Ghebreyesus

REUTERS

Jungtinėje Karalystėje buvo aptiktas COVID-19 Omicron subvariantas, žinomas kaip XE, pranešė Pasaulio sveikatos organizacija naujame pranešime.

JT sveikatos institucija teigė, kad subvariantas yra dviejų Omicron atmainų BA.1 ir BA.2. genetinės medžiagos rekombinacija, informuoja Epoch Times.

Pasak PSO, „XE rekombinantas (BA.1-BA.2) pirmą kartą buvo aptiktas Jungtinėje Karalystėje“ sausio mėn., o iki šiol buvo pranešta apie mažiausiai 600 atvejų,

PSO pažymėjo, kad ankstyvieji skaičiavimai rodo, jog bendruomenės augimo tempas yra 10 procentų didesnis nei BA.2, nors reikia papildomų įrodymų.

Pasak PSO, tolesnis XE ir kitų variantų aptikimas darosi vis sunkesnis, nes pastaruoju metu keliose valstybėse narėse labai sumažėjo SARS-CoV-2 tyrimų.

„Duomenys tampa vis mažiau reprezentatyvūs, vis rečiau pateikiami laiku ir ne tokie patikimi“, – tęsė JT agentūra. „Tai trukdo mūsų kolektyviniam gebėjimui sekti, kur yra virusas, kaip jis plinta ir kaip vystosi: trūksta informacijos ir analizių, kurios išlieka labai svarbios siekiant veiksmingai užbaigti ūmią pandemijos fazę.

Praėjusią savaitę Jungtinės Karalystės pareigūnai perspėjo nedaryti skubotų išvadų apie XE ir ar jis plinta greičiau, ar sukelia sunkesnius simptomus.

„XE demonstruoja plitimo Anglijoje įrodymų, nors šiuo metu tai sudaro mažiau nei 1 procentą visų sekvenuotų atvejų“, – teigiama JK sveikatos paslaugų agentūros ataskaitoje. „Ankstyvieji XE augimo tempai reikšmingai nesiskyrė nuo BA.2, tačiau remiantis naujausiais duomenimis iki 2022 m. kovo 16 d., XE nustatytų atvejų  augimo tempas yra 9,8 proc. didesnis nei BA.2.

„Kadangi šis įvertinimas nenuoseklus, pridėjus naujų duomenų jis dar negali būti interpretuojamas kaip rekombinanto augimo pranašumo įvertinimas. Skaičiai yra per maži, kad XE rekombinantas būtų analizuojamas pagal regionus.

Nuo sausio vidurio Jungtinėse Valstijose labai sumažėjo nustatytų infekcijos atvejų, mirčių ir hospitalizacijų dėl COVID-19. Praėjusią savaitę paskelbta „Epoch Times“ federalinių sveikatos duomenų analizė rodo, kad balandžio 1 d. hospitalizacijų skaičius pasiekė žemiausią lygį nuo 2020 m. rugpjūčio mėn.

Tačiau Kinijos pareigūnai pranešė, kad pastarosiomis dienomis smarkiai išaugo COVID-19 infekcijos atvejų, ir tai paskatino griežtą izoliaciją dideliuose miestuose. Kovo pabaigoje Kinijos režimas, kuris taiko ir skatina drakonišką „nulinio COVID“ politiką, nusprendė visiškai uždaryti Čangčuną, miestą, kuriame gyvena 4,5 milijono žmonių, o tai greičiausiai sukels tiekimo grandinės sutrikimus visame pasaulyje.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 270

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-04-06, 08:38

  Klausimas-kam sekti tą virusą?Kodėl tuberkuliozės neseka?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. ŽIV    -  2022-04-06, 08:53

  Šitas variantas matyt sukels AIDS pandemiją tarp marmaliuotų.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. zita iš mažeikių    -  2022-04-06, 09:07

  sukam sukam biznį,nors nenutruktų

  Atsakyti į šį komentarą
 4. VŽA    -  2022-04-06, 12:44

  Vakcininis verslas nenurimsta, toliau skleidžiasi. Daug MOKSLĄ IŠMANANČIŲ sutvėrimų jau pagavo tas marmalo užkratas… Bet PSO pagrindinis tikslas – mažinti žmonių skaičių…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...

Pagarba Jolantai,kuri žadiną liaudį, užhipnotizuotą pasakomis apie GEROVĘ !!! Po Nulio !!!...

Nei jis serga nei jis skiepyjosi. Šūdų malūnas. Čia tik avims akirta...

O kodėl mes negaunam vaistų Paxlovid, tik surūgusias vakcinas. Ačiū Pišei......