infa.lt

Peticiją už pakartotinį referendumą Britanijoje pasirašė jau 2,8 mln žmonių

Peticiją už pakartotinį referendumą Britanijoje pasirašė jau 2,8 mln žmonių

26 birželio
00:01 2016

Peticija

Peticiją apie pakartotinio referendumo rengimą dėl Britanijos narystės ES, iki 8.00 ryto (Lietuvos laiku) surinko jau 2,8 milijono parašų. Peticijos autorius William Oliver Healey tvirtina, kad balsavimo aktyvumas priimant istorinį sprendimą neturi būti mažesnis, nei 75%, jeigu skirtumas tarp nugalėtojų ir pralaimėjusiųjų sudaro mažiau nei 20 %.

Pakartotinio referendumo šalininkų skaičius veržliai auga. Peticija, kurią pasirašyti gali tik Britanijos piliečiai arba žmonės pastoviai gyvenantys šalyje, atsirado penktadienį dieną. Per pirmąsias 12 valandų ją pasirašė 555 tūkstančiai žmonių.

Iki šeštadienio vidurdienio peticiją, patalpintą šalies parlamento tinklapyje, pasirašė jau apie milijoną žmonių. Iki šeštadienio 02.00 valandų nakties, ją buvo pasirašę apie 2.4 mln žmonių. Šiam momentui, kiekvieną minutę peticiją pasirašydavo apie 1000 naujų žmonių.

Be to, virš 100 tūkstančių parašų surinko kita peticija reikalaujanti Londono atskyrimo nuo šalies. Britanijos sostinėje, praėjusio referendumo metu, su dideliu skirtumu nugalėjo Jungtinės Karalystės pasilikimo ES šalininkai.

Parlamentas privalo svarstyti bet kokią peticiją, surinkusią virš 100 parašų. Britanijos vyriausybė turi privalomu būdu atsakyti į peticijas surinkusias virš 10 tūkstančių parašų.

Tokiu būdu, daugiau, nei milijonas britų išsakė savo nepasitenkinimą referendumo dėl šalies narystės ES rezultatais, kuriame beveik 52% rinkėjų išreiškė valią pasitraukti iš Europos Sąjungos. Absoliučiais dydžiais šį sprendimą palaikė 16,8 mln rinkėjų prieš 15,7 mln pageidavusių likti ES sudėtyje. Rinkėjų aktyvumas siekė 72%.

Po paskelbimo apie „Brexit“ šalininkų pergalę, Britanijos premjeras Deividas Kameronas paskelbė apie savo atsistatydinimą.

Gerbiami skaitytojai, jeigu jums patiko tai, kas pateikiama infa.lt – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Peticiją už pakartotinį referendumą Britanijoje pasirašė jau 2,8 mln žmonių* - nuoroda: https://infa.lt/7056/peticija-uz-pakartotini-referenduma-britanijoje-pasirase-jau-24-mln-zmoniu/