infa.lt

Ukraina išaiškino savo pozicijas derybose: „sustiprintas neutralitetas“

30 kovo
16:05 2022
Ukrainos ir Rusijos derybos Turkijoje

Turkijos prezidentas Tayyipas Erdoganas kreipiasi į Rusijos ir Ukrainos derybininkus prieš jų derybas akis į akį Stambule, Turkijoje, 2022 m. kovo 29 d. Murat Cetinmuhurdar/Presidential Press Office/Handout via REUTERS

Ukrainos atstovas derybose su Rusijos Federacija dėl karo užbaigimo sąlygų Davidas Arachamia žurnalistams pakomentavo kai kuriuos Ukrainos pozicijos aspektus.

Anot jo, keliolikos skirtingų šalių susitarimo dėl saugumo garantijų pasirašymas nereiškia kolektyvinio saugumo: tai garantijos būtent Ukrainai.

„Ginkluota agresija, policijos operacija, visos nesąmonės, kurias jie gali sugalvoti, bet kokiu formatu, yra laikomos užpuolimu. Ir tada šalys garantai yra įpareigotos po konsultacijų, kurių lubos yra 72 valandos, suteikti reikiamą pagalbą“, – pasakojo derybininkas.

Be to, „neutralumo“ sąvoka neatmeta reguliarios kariuomenės buvimo šalyje. „Nes, kaip sakoma: „Pasitikėk Dievu, bet pats nedaryk klaidų.“ Todėl „sustiprinto neutraliteto“ sąvoka mums labai artima“, – sakė Arachamija ir pridūrė, kad Ukraina galės ir toliau gauti ginkluotę iš Vakarų sąjungininkų, kaip juos gauna dabar ir gaudavo iki invazijos.

Be to, jis atkreipė dėmesį į šiuos dalykus:

– Kai pasieksime sąlyginį sutarties pasirašymą arba momentą, kai apie tai bus galima rimtai diskutuoti, jie (Rusijos kariai) turės visiškai pasitraukti. Tada mes susėsime jį pasirašyti, vizuoti ar parafuoti.

– Derybose kalbame apie karių grąžinimą į tas ribas, kuriose jie buvo iki šių metų vasario 23 d. Kol jie lieka teritorijose, kurias okupavo po vasario 23 d., negali būti jokių susitarimų, o ką jau kalbėti apie referendumus.

– ORDLO klausimas yra pats sudėtingiausias. Derybų grupės, atvirai pasakius, to nelietė, nes suprato, kad neturime pakankamai politinių mandatų tai aptarti.

– Derybinė pozicija tiesiogiai koreliuoja su pozicijomis fronte, o ne atvirkščiai. Todėl, jei Dievas duos, turėsime dar geresnes pozicijas.

Arachamia taip pat pabrėžė, kad Rusijos delegacijos anksčiau pasiūlytą kapituliacijos sutartį jis išsaugos mūsų pergalės istorijos muziejui.

Primename, kad vakar Stambule vyko Ukrainos ir Rusijos derybos, po kurių Rusijos delegacija paskelbė žengianti du žingsnius „Ukrainos link“ ir mažinanti karinį aktyvumą Kijevo ir Černigovo kryptimis.

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 126

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Abejoju,    -  2022-03-30, 19:23

  ar bus susitarta. Juk toks „neutralumas” reiskia,kad Rusijos pasoneje ir vel bus priesisku jegu bazes ir prezidentu suneliu biolaboratorijos. Zodziu,tesis tai,del ko ir kilo konfliktas.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2022-03-30, 20:32

  Čia tik politiniams zombiams buvo pasakyta priežastis, kad Rusija karą pradėjo dėl Ukrainos noro įstoti į NATO. Jų planai vėl „išlaisvinti” visas buvusias Tarybų Sąjungos okupuotas respublikas iš savo nepriklausomybių…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Taip idiotiškai gali sugalvoti, tik lyt-psich, polit-ekonom iškrypėliai......

Jie visų pirma turėtų pamąstyti kaip save pavadinti: Debilai ar debilai...

Nauseda,todel privalai zinoti : sioje judeju organizacijoje,pirmi centimetrai - skirti apipjaustymui! Netruks ir minutes!...

pas urologa reikia,jei ne vietoje nuteka!...

Viskas pagal planą: žmonių turi sumažėti iki 1000000000, tad, jei vyras nori susirasti moterį, tai...

Kiekvienas, kuris ne tiesą sako, leidžia sau šiek tiek per daug.......

Neikitoj kadencijoje ne atsistatydins. Atėjo,, Leninas"visiems laikams...