• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

CDC išbraukia iš sąrašo 24 procentus vaikų mirčių nuo COVID-19 ir tūkstančius kitų

CDC išbraukia iš sąrašo 24 procentus vaikų mirčių nuo COVID-19 ir tūkstančius kitų

08 balandžio
06:30 2022
CDC

REUTERS

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) pašalino iš skelbiamų sąrašų dešimtis tūkstančių su COVID-19 susijusių mirčių, įskaitant beveik ketvirtadalį jaunesnių nei 18 metų mirčių, praneša Epoch Times.

Kovo 15 dieną Sveikatos agentūra tyliai padarė pakeitimą savo duomenų stebėjimo svetainėje.

„Išsprendus kodavimo logikos klaidą, buvo patikslinti duomenys apie mirtis. Dėl to sumažėjo mirčių skaičius visose demografinėse kategorijose“, – rašoma CDC tinklapyje.

CDC remiasi valstijomis ir kitomis jurisdikcijomis pranešdama apie mirtis nuo COVID-19 ir savo svetainėje pripažįsta, kad duomenys nėra pilni.

Tačiau gydytojai ir politikai, siekdami pritraukti žmones skiepytis nuo COVID-19, dažnai cituoja statistiką, įskaitant skaičius, o kai kurie mano, kad beveik visi vaikai turėtų būti paskiepyti. CDC direktorė dr. Rochelle Walensky nurodė, kad 2021 m. lapkritį rėmėsi bendru mirčių skaičiumi, tvirtindama kad ekspertų grupė patarė jos agentūrai rekomenduoti skiepyti visus 5–11 metų vaikus.

Prieš duomenų pakeitimą CDC įvardijo 1 755 vaikus, kaip mirusius nuo COVID-19, ir maždaug 851 000 kitų amžiaus grupių žmonių mirčių, teigia atnaujinimus sekusi Džordžijos gyventoja Kelley Krohnert, rašo leidinys.

Po atnaujinimo CDC išbraukė 416 vaikų mirčių ir daugiau nei 71 000 kitų grupių mirčių, po ko liko šiek tiek mažiau nei 780 000.

CDC dar anksčiau taip pat pakoregavo savo mirčių skaičių 2021 m. rugpjūčio mėn., „nustačius duomenų neatitikimą“.

„Atnaujinimas yra patikslinimas, tai jau trečias šių duomenų pataisymas ir vis tiek problemos neišsprendžia. Tai tik pabrėžia, kad žmonės, kalbėdami apie vaikus ir COVID, naudojosi klaidingu duomenų šaltiniu“, – „The Epoch Times“ el. laiške sakė Krohnert.

Kai kurie žurnalistai ir gydytojai cituoja stebėjimo duomenis, o kiti naudoja CDC Nacionalinio sveikatos statistikos centro (NCHS) tvarkomus duomenis, kuriuos agentūra apibūdino kaip patikimesnius.

NCHS suvestinėje, sudarytoje iš mirties liudijimų, šiuo metu nurodyta 921 vaikų mirtis, susijusi su COVID-19, ir apie 966 000 mirčių, susijusių su COVID-19, tarp kitų amžiaus grupių.

Į sąrašą įtraukiami žmonės, mirę su COVID-19, ir žmonės, mirę nuo COVID-19, sausio mėnesį „The Epoch Times“ sakė CDC atstovas spaudai. COVID-19 tuo metu buvo nurodyta kaip esminė arba pagrindinė mirties priežastis maždaug 90 procentų mirties liudijimų.

Kai kurios iš CDC išvardytų mirčių nėra susijusios su COVID-19. Pavyzdžiui, kai kurių mirčių mirties priežastis yra skendimas; Remiantis „Epoch Times“ mirties kodų apžvalga, keletas kitų buvo išvardyti kaip iš šūviai iš ginklo.

Kol kas stebėjimo priemonės atnaujinimą kaip „puikią naujieną“ apibūdino dr. Alasdair Munro, Sautamptono universiteto ligoninės vaikų infekcinių ligų klinikinio tyrimo bendradarbis, atsižvelgiant į tai, kad beveik ketvirtadalis vaikų mirčių nuo COVID-19 išnyko.

Tačiau Munro, rašydamas socialinėje žiniasklaidoje, pavadino „šiek tiek nerimą keliančiu tai, kad šie duomenys JAV buvo plačiai naudojami siekiant nukreipti ar propaguoti politiką“.

Kai kurie žmonės ragino CDC viešai atsiprašyti arba bent jau paskelbti apie tokius atnaujinimus, panašiai kaip kai kurios žemesnio lygio agentūros aiškiai pasakė, kai sumažina savo mirčių skaičių.

„Piktina, kad tyliai praleidžiame tokią pasekminę klaidą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ sakė Jessica Adams, buvusi Maisto ir vaistų administracijos reguliavimo peržiūros pareigūnė.

Tačiau buvęs CDC atstovas pažymėjo, jog CDC svetainėje teigiama, kad duomenys yra apskaičiuojami ir gali keistis.

„Visos sistemos, kurios bando stebėti ir apibendrinti duomenis apie ligas ir mirtis, yra labai sudėtingos, įskaitant duomenų rinkimo ir pranešimo skirtumus, duomenų išsamumą ir tikslumą, kaip laiku duomenys įvedami į duomenų rinkimo sistemas ir pranešami CDC. , ir daromose prielaidose bei procedūrose, kurios buvo naudojamos siekiant nustatyti, ar COVID-19 buvo pagrindinė mirties priežastis, prisidedanti prie mirties priežastis, ar greičiausiai nebuvo kažkieno mirties veiksnys“, – rašė „The Epoch Times“ buvęs atstovas spaudai Glenas Nowakas. Džordžijos universiteto mokslinių tyrimų ir magistrantūros studijų dekanas el.laiške.

„Todėl nenuostabu, kad įvyksta koregavimų ar peržiūrų, įskaitant su kodavimu susijusias problemas (pvz., atpažįstant, kai pateikiama daugiau atvejų ir informacijos, kad egzistuoja geresnis būdas įvesti, analizuoti ir (arba) interpretuoti duomenis).“

Nowakas sakė nesistebėjęs tuo, kad CDC nepaskelbė duomenų pataisymo, atsižvelgiant į pareiškimą apie atsakomybės apribojimą, tvirtindamas, kad federalinių agentūrų pranešimai „geriausia skirti įvykiams, kurie turi arba gali turėti reikšmingos įtakos vyriausybės rekomendacijoms ar politikai“.

 

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 180

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Vytas    -  2022-04-13, 12:29

    Pagarba infa.lt už tiesos dkleidimą bet didžioji dalis žmonių dar nepasiekia info apie covid afera.Reikia daugiau kažkaip sklaidos.Ačiū

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...

Pagarba Jolantai,kuri žadiną liaudį, užhipnotizuotą pasakomis apie GEROVĘ !!! Po Nulio !!!...

Nei jis serga nei jis skiepyjosi. Šūdų malūnas. Čia tik avims akirta...

O kodėl mes negaunam vaistų Paxlovid, tik surūgusias vakcinas. Ačiū Pišei......