• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija
  • Join Us
  • Member Login

infa.lt

Europos Sąjunga paragino Britaniją nestabdyti išėjimo iš ES proceso

Europos Sąjunga paragino Britaniją nestabdyti išėjimo iš ES proceso

24 birželio
16:56 2016

BBC

Brexit

Reuters nuotrauka

Europos Sąjungos vadovybė paragino Britanijos vadovybę nedelsti sprendžiant šalies pasitraukimo iš ES proceso klausimus po to, kai dauguma britų palaikė „Brexit“. #brexit

„Laisvo vidinio balsavimo metu Britanijos piliečiai išreiškė savo valią palikti ES. Mes apgailestaujame dėl tokio sprendimo, tačiau gerbiame jį“, – sakoma bendrame Europos Tarybos vadovo Donaldo Tusko, Europarlamento pirmininko Martino Šulco, Nyderlandų, pirmininkaujančių Europos Sąjungai premjero Marko Riutte ir Europos Komisijos pirmininko Žano-Klodo Junkerio, pareiškime.

„Mes tikimės, jog Jungtinė Karalystė šį Britanijos piliečių sprendimą realizuos kaip galima greičiau, kokiu skausmingu bebūtų šis procesas“, – pažymi ES vadovai.

Kaip dar pabrėžiama pareiškime, bet koks uždelsimas atves prie dar didesnio situacijos neapibrėžtumo. Taip pat dokumente sakoma, jog Europos Sąjunga nėra pasirengusi aptarti kokias nors papildomas nuolaidas Britanijai.

„Mes tikimės, jog [Britanija] išliks artimu ES partneriu ateityje. Mes laukiame iš Didžiosios Britanijos pasiūlymų formuluotės šiuo klausimu“, – papildo ES lyderiai. britanijoje

Jie pastebi, jog visos sutartys, sudarytos ES šalių su Britanija, kaip trečiąja šalimi, turi būti abipusiai naudingos ir pagrįstos teisingu, šalių teisių ir įsipareigojimų balansu.

Truputį anksčiau penktadienį, Donaldas Tuskas pareiškė apie pasirengimą padėti visas pastangas, išsaugant Europos Sąjungoje visas valstybes pasiliekančias joje šiuo konkrečiu momentu.

Referendumas dėl Britanijos narystės Europos Sąjungoje (Brexit) įvyko šalyje birželio 23: apie 52% plebiscito dalyvių pasisakė už tai, kad pasitraukti iš ES. Pasitraukimo iš ES procesas gali užimti apie dvejus metus.
Paskaičiavus daugumą balsų, 52 procentai britų balsavo už pasitraukimą iš ES.

Gerbiami skaitytojai, jeigu jums patiko tai, kas pateikiama infa.lt – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 87

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais