infa.lt

Britanijos „Brexit“ referendume pirmauja pasitraukimo iš ES šalininkai

Britanijos „Brexit“ referendume pirmauja pasitraukimo iš ES šalininkai

24 birželio
07:47 2016

BBC

Brexit

Britanijoje vyksta balsų skaičiavimas, pateiktų birželio 23 įvykusio referendumo metu, dėl to, ar Jungtinei Karalystei reikėtų likti, ar pasitraukti iš Europos Sąjungos. „Brexit“ šalininkai atitrūko į priekį. BBC prognozuoja, jog dauguma britų balsavo už pasitraukimą iš ES.

Galutinis rezultatas bus žinoma 7 valandą ryto Anglijos laiku (Lietuvoje 9.00)

Ištraukos:

Šiaurės Airijoje nugalėjo pasitraukimo iš ES šalininkai, kas ne itin atsilieps referendumo rezultatams, mat ten gyvena viso tik 3% britų elektorato.

03:36

Šiam momentui rezultatas toks: 52% už Britanijos pasitraukimą iš ES, 48% už tai, kad ji pasiliktų. Pasitraukimo šalininkų persvara balsais siekia 750 000 žmonių. Dabar pasitraukimo šalininkai turi surinkę 12 070 573 balsus. Pergalei šiame referendume jiems reikia surinkti 16,8 mln balsų.

03:17

Daugelis „Brexit“ priešininkų su pasipiktinimu atkreipė dėmesį į tai, jog savo pergalingoje kalboje Nigel Farage pasakė: „Mes tą pasiekėme be jokio šūvio“.

03:12

Nigel Farage

Nigel Farage, Jungtinės Karalystės ultra-dešiniosios nepriklausomybės Partijos lyderis ir vienas aršiausių Britanijos pasitraukimo iš ES šalininkų išrėžė pergalingą kalbą. „Jūs galite pradėti svajoti“, – kreipėsi jis į savo šalininkus. Šis rezultatas – eilinio žmogaus pergalė“, – pareiškė jis. Mes nugalėjome visos Europos gėriui, todėl, kad mūsų pergalė gali privesti prie šio nevykusio projekto (vieningos Europos) žlugimo“, – pasakė Farage džiaugsmingai šaukiant susirinkusiems.

03:01

Kas gi įvyks, jeigu Britanija vis tik balsavo už pasitraukimą iš ES? Šiuo atveju, dar mažiausiai dvejų metų eigoje šalis bus Europos Sąjungoje. Sekant ES konstitucijos 50-uoju straipsniu, tam, kad pradėti šią procedūrą Londonas turi formaliai pranešti Briuseliui apie tokį ketinimą. Po šio formalaus pranešimo seks derybų periodas, apskaičiuotas maždaug dvejiems metams.

Bet Britanijos vyriausybė neprivalo tokio pranešimo daryti iškart po referendumo, ir derybų procesas, bet kuriuo atveju, gali užimti kur kas daugiau laiko, nei orientuotinas dvejų metų laiko tarpas.

Gerbiami skaitytojai, jeigu jums patiko tai, kas pateikiama infa.lt – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Britanijos „Brexit“ referendume pirmauja pasitraukimo iš ES šalininkai* - nuoroda: https://infa.lt/6967/britanijos-brexit-referendume-pirmauja-pasitraukimo-is-es-salininkai/