infa.lt

Lavrovas apie tai ar pavyks susitarti Rusijai ir Ukrainai

03 kovo
17:17 2022
Sergejus Lavrovas

youtube kadras

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas interviu Rusijos ir užsienio žiniasklaidai patvirtino Rusijos ir Ukrainos atstovų derybų datą. Jis išreiškė įsitikinimą, kad krizės  Ukrainoje sprendimas bus rastas, nes Rusijos Federacijos sąlygos yra minimalios.

„Žinoma, sprendimas bus rastas, neabejoju. Sąlygos, kurios mums yra minimalios, yra gerai žinomos. Apie jas kalbama, taip pat ir derybose su Ukrainos puse, kaip buvo Gomelyje ir kaip tai turėtų vykti šiandien. “, – teigia vyriausiasis Rusijos diplomatas.

Lavrovas neišvardijo punktų, kuriuos dialogo šalys pateikė svarstymui, tik trumpai pakartojo, kad Rusijos Federacija negali leisti tiesioginės atakos iš Ukrainos teritorijos grėsmės ir negali susitaikyti su Ukrainos siekiu patekti į NATO.

„Mes visada pasiruošę dialogui su viena būtina sąlyga – vien tik lygybės ir pagarbos bei atsižvelgimo į vienas kito interesus pagrindu“, – pareiškė S. Lavrovas.

Atsakydamas į Vakarų žurnalisto klausimą apie branduolinio karo grėsmę, Lavrovas pateikė savo kolegos prancūzo Jeano-Yveso Le Driano elgesio įvertinimą, paminėdamas prancūzų nacionalinį simbolį – galų gaidį.

„Dabar jis labai mėgsta šokti… jie labai dažnai „pučiasi”. Taigi jis pasakė, kad Putinas turi atsiminti, jog Prancūzija taip pat turi branduolinį ginklą”, – sakė Lavrovas. Jis pabrėžė, kad Rusija neleis įgyvendinti provokacijų, „kylančių iš Vakarų”, skatinančių ją panaudoti branduolinius ginklus.

„Bet jeigu jie tikrai pradės kurstyti karą prieš mus, tai, ko gero, tie, kurie tokius planus kuria, o jie, mano nuomone, yra planuojami, tikriausiai turėtų apie tai pagalvoti“, – pagrasino Lavrovas.

Rusijos reikalavimo punktai – Krymo pripažinimas Rusijos dalimi, DLR ir LLR pripažinimas Donecko ir Lugansko sričių ribose, Ukrainos neutralus statusas ir jos „demilitarizacija“.

Ko reikalauja Ukraina:

Michailo Podolyako teigimu, pagrindiniai darbotvarkės klausimai yra neatidėliotinos ugnies nutraukimas, paliaubos ir humanitarinių koridorių atidarymas.

Šiandien, apie 15.00 valandą turėtų įvykti antrasis Rusijos ir Ukrainos derybų dėl taikos raundas.

Jis įvyko Baltarusijoje, Bresto srityje ir truko apie 5 valandas. Susitarta iš esmės tik dėl humanitarinių koridorių, skirtų apsirūpinti maistu, medikamentais bei išvežti sužeistuosius. Didesnių paliaubų neplanuojama. Susitarta derybas tęsti. Laukia trečiasis raundas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 428

Žymos

Atsiliepimų 7

 1. VŽA    -  2022-03-03, 17:29

  Ruskiai diktuos nepriklausomai valstybei į kokį gynybinį aljansą ji turi stoti… Faktiškai ruskių derybose su Ukraina du variantai: pasiduosite arba toliau jus žudysime… Nors pačių jų lavonų jau 6-9 tūkstančiai…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Anonimas    -  2022-03-03, 18:59

   „Nepriklausoma” Kuba 1962 bandė dislokuoti raketas, beje, atsakydama į jau dislokuotas Turkijoje jankių. Vos nesibaigė karu.
   Dabar „nepriklausoma” Ukraina bandys tą patį. Pažiūrėsim, kuo baigsis, tik pamatys tą gerokai mažiau ukrų, nei prieš savaitę.

   Atsakyti į šį komentarą
   • vytas    -  2022-03-03, 19:28

    „nepriklausoma” Kuba atsakydama į dislokuotas raketas……Turkijoje Nu jo,Kubai labiausiai rūpėjo Turkija DDD Tarp kitko istorike,ne Turkijoje raketos buvo o Irane. Va tokie žinovai

 2. Ddd    -  2022-03-03, 17:43

  Nors vienas žinantis yra. Tai jau gerai

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Anonimas    -  2022-03-03, 19:43

  esmes nekeicia. jankiai turi interesus – juos gina; rusai turi interesus – irgi gina.
  Kur „taikos balandziai” buvo, kai jankiai kariavo Afganistane (kol gedingai nebuvo ispirti), Irake, Sirijoj (tikiuosi, nebeilgai). Kur „humanistai” buvo, kai Odesoj zmones degino? Va dabar rusai visa tai primins taip, kad ilgam liktu. Pastebek, kaip elgiasi gruzinai – teks visiems.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Myndė    -  2022-03-03, 19:59

   Šiaip tai Karibų krizė kilo dėl pasirengimo Kuboje dislokuoti raketas; jankiai sužinoję pakėlė triukšmą, privertė planų atsisakyti, mainais išsivežė tolimojo nuotolio raketas „Jupiter” iš Turkijos. Iranas išvis niekuo dėtas.

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Taip idiotiškai gali sugalvoti, tik lyt-psich, polit-ekonom iškrypėliai......

Jie visų pirma turėtų pamąstyti kaip save pavadinti: Debilai ar debilai...

Nauseda,todel privalai zinoti : sioje judeju organizacijoje,pirmi centimetrai - skirti apipjaustymui! Netruks ir minutes!...

pas urologa reikia,jei ne vietoje nuteka!...

Viskas pagal planą: žmonių turi sumažėti iki 1000000000, tad, jei vyras nori susirasti moterį, tai...

Kiekvienas, kuris ne tiesą sako, leidžia sau šiek tiek per daug.......

Neikitoj kadencijoje ne atsistatydins. Atėjo,, Leninas"visiems laikams...